You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

AKP ve CHP'li kadınlar tartıştı!

AKP ve CHP'li kadınlar tartıştı!

Posting Freak
AKP ve CHP'li kadınlar tartıştı!
TÜRK kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 76'ncı yıldönümünde İzmir'de kadınlar arasında gerginlik yaşandı. Kendilerine bu hakkı tanıyan Atatürk'ün anıtı önünde tartışan kadınlar, el ele veremedi. CHP'li kadınların kendilerini yok saydığını öne süren AK Partililer, “Birlikten söz edip, ayrımcılık yapıyorsunuz” derken, CHP'liler, ‘Mustafa Kemal'in askerleriyiz’ diye slogan attı. AK Partili kadınlar, “Biz de onun askerleriyiz ama sizi protesto ediyoruz” dedi.
[Resim: 051220101537066254456_3.jpg]

İzmir'de Kadın Kuruluşları Birliği, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'nda biraraya gelerek, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 76'ncı yıldönümünü kutladı. Birliğin Başkanı, CHP eski İzmir Milletvekili Türkan Miçooğluları'nın, CHP Kadın Kolları İzmir İl Başkanı Nazan Çetin ve Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği (KADER) İzmir Şubesi Başkanı Meltem Onay'ı yanına alarak yaptığı basın açıklamasını, aralarında AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Nesrin Ulema, İl Genel Meclisi'nin AK Partili kadın üyeleri, kadın dernekleri, demokratik kitle örgütlerinin kadın temsilcileri dinledi. Miçooğulları, kadının TBMM'de yeteri kadar temsil edilememesinin en önemli nedeninin erkek egemen anlayış olduğunu belirterek, “Bugün burada mecliste neden 50 kadın olduğunu sorgulamayacağız. Engelleri biliyoruz. Engel, siyasetteki erkek egemen anlayıştır. Mustafa Kemal'in koltuğunda oturanlar, Mustafa Kemal gibi davranmasını öğrenecekler” dedi.


CHP'li Miçooğulları, daha sonra siyasi parti genel başkanlarına gönderilecek mektubu okudu. Mektupta kadınların mecliste daha çok temsili için seçilebilecek sıralardan kadın aday gösterilmesi talep edildi. Daha sonra mektuba imza koyan dernek, örgüt, birlik ve kuruluş temsilcileri tek tek anons edilerek, basın mensuplarına birlik pozu verildi.

AK PARTİLİ KADINLARDAN TEPKİ

Bu sırada AK Parti Kadın Kolları İzmir İl Başkanı Nesrin Ulema, “Bizi yok sayıyorsunuz. Birlikten söz ediyorsunuz ama ayrımcılık yapıyorsunuz. Bugün İzmir'de siyaset yapan kadınlar olarak el ele vermemiz gerekiyor. Ama siz ismimizi söylemekten kaçınıyorsunuz” diye bağırdı. Ulema'nın sözleri CHP'li kadınların ‘Mustafa Kemal'in askerleriyiz’ sloganlarıyla kesildi. AK Partili Ulema da, “Biz de onun askerleriyiz” dedi. CHP'li kadınlar bu kez “Türkiye laiktir laik kalacak” sloganı attı. Ulema, “Biz sizi protesto ediyoruz” diye yanıt verdi.

‘ORTADA YİĞİT GÖREMİYORUZ’

Miçooğullları daha sonra Nesrin Ulema'nın yanına giderek konuştu. Ulema, “AK Parti kadını en iyi şekilde temsil ediyor. Mecliste en çok kadın vekil bizde. Yiğidin hakkını yiğide verin” dedi. Miçooğulları da, “Hangi parti 350 vekil çıkarsa, en çok kadın vekil orada olurdu. Biz ortada bir yiğit göremiyoruz” diye konuştu
Kadın örgütlerinin ve CHP'li kadınların meydandan ayrılmasından sonra AK partili Nesrin Ulema ve diğer partili kadınlar, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

gazetevatan.com
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana
Junior Member
AKP ve CHP'li kadınlar tartıştı!
CHP Halktan kopuk ve Elitist ve Militer partidir...
edep ve karşılıklı saygı içinde olunmalıdır..
Hükümet hırıstıyanına rumuna ermenisine siyonist yahudisine HAKKANİYETLİ yaklaşıyor ve ülkeye Hizmet ediyor..KAVGADAN hayır hasıl olmaz..12 eylül öncesi sağcı, solcu kavgasını biliriz biz...
Ömür kısa hoş güzel ve mutulu ve sevgi ile yaşıyalım...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.