You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

AKP'nin kurucu üyesinden şok iddia!

AKP'nin kurucu üyesinden şok iddia!

Administrator
AKP'nin kurucu üyesinden şok iddia!
[COLOR="#000000"]AK Parti'nin kurucu çekirdeği içinde yer alan ve partisi ile yollarını ayıran Dengir Mir Mehmet Fırat Irak ve Suriye'deki IŞİD tehditi ve hükümetin çıkardığı tezkere için çarpıcı iddialarda bulundu.

"BU TEZKERE İLE ÇÖZÜM SÜRECİ BİTİRİLMİŞTİR"

CNN Türk ekranlarında Şirin Payzın'ın sorularını yanıtlayan Fırat, tezkere ile birlikte Kürt sorununda çözüm arayışlarının ve çözüm sürecinin sona erdiğini söyledi.

Hem Tezkerede PKK için yapılan tanımlamaların çözüm sürecinin özüne ters düştüğüne vurgu yapan Fırat asıl krizin tezkerenin Suriye ayağında yaşanacağını savundu.

Tezkerede Suriye için "terör unusurları" ifadesinin YPG için de kullanıldığını iddia eden Fırat Türkiye'nin Rojava'da sıcak çatışma içine girebileceğini savundu.

"TÜRKİYE SURİYE'DE YPG İLE SAVAŞACAK"

-"Bu tezkere açılım sürecini bitirmiştir. Çünkü siz bir açılım yapmışsınız ve bu süreçte muhatap aldığınız kişi Öcalan. O zaman sorarlar eğer siz bir böyle bir tezkere hazırlarsanız neden terörist dediğiniz insanlar ile muhatap oluyorsunuz.

Öte yandan tezkeredeki Suriye için belirtilen "terör unsurları" ifadesi bence YPG'yi de kapsıyor. Diğer yandan IŞİD Süleyman Şah Türbesi'ne saldıracak. O zaman Türkiye önce Rojava'ya girecek.

Orada sadece IŞİD'le değil YPG ile PKK ile El Nusra ile belki de bütün Arap dünyası ile savaşacaktır. Bugün İmralı'ya gidecek olan koster yine kalkmamış. Bütün bunlar açılım sürecinin giderek ortadan kalkacağı ve Türkiye'nin yeniden bir çatışma ortamı içine gireceği anlamına geliyor."

ulusalpost.com/akpnin-kurucu-uyesinden-sok-iddia-27120h.htm
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.