You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

AKP'li başkandan gazetecilere para

AKP'li başkandan gazetecilere para

Administrator
AKP'li başkandan gazetecilere para
AKP'li başkandan gazetecilere para

[Resim: 020720090208149623668.jpg]

Kars Belediye Başkanı’ndan gazetecilere zarfta 500’er lira

Üç aylık icraatlarını anlatmak için basın mensuplarını çağıran AKP’li Nevzat Bozkuş toplantıya katılan gazetecilere zarflara koyduğu paraları dağıttı

Kars Belediye Başkanı AKP’li Nevzat Bozkuş, basın toplantısının ardından, gazetecileri yemeğe davet etti. Belediyeye ait otobüsle yemeğe giden gazetecilere yolda, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Özlem Öztürk tarafından birer zarf verildi. Zarfın içinde 500 lira olduğunu gören Doğan Haber Ajansı ile Cihan Haber Ajansı muhabirleri, “Bu nedir, ne amaçla veriliyor?” diye sordu. Halkla İlişkiler Müdürü Öztürk, Başkan Bozkuş’un talimatını yerine getirdiğini söyledi. Grupta bulunan 12 gazeteciden Doğan Haber Ajansı ve Cihan Haber Ajansı muhabirleri “Biz bunu kabul edemeyiz” diyerek zarfları Özlem Öztürk’e iade etti.

Gazetecilere zarf içinde para dağıtma skandalı ortaya çıkınca, Bozkuş’un görüşü soruldu. Başkan Bozkuş, ’Ajans muhabirlerine neden verildi?’sorusu üzerine “Biz o paraları abone ücreti olarak verdik. Yerel gazete getiriyorlar bize. Onun ücreti olarak verildi. Bu arada ’ayıp olmasın’ diye diğer arkadaşlara da zarf verdik. Ancak yanlış anlaşılmasın. Başka bir amacımız olamaz” diye konuştu.

‘İnsanlık Anıtı kaçak ve ruhsatsız, yıkılacak’

29 Mart’ta AKP’den seçimi kazanan Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, son seçimlerde CHP’den aday olan eski Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu tarafından Kars Kalesi’nin karşısında bulunan Üçler Mahallesi’nde bir tepeye dikilen İnsanlık Anıtı’nın projeye aykırı olduğunu söyledi. Heykeltıraş Metin Aksoy tarafından yapılan 35 metre yüksekliğinde ve 350 ton ağırlığındaki İnsanlık Anıtı’yla ilgili Başkan Nevzat Bozkuş, Kars Belediyesi’nin mülkiyeti kendisine ait olmayan parsel üzerinde Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan onay aldığı projeye aykırı olarak kafe yaptırıp kiraya verdiğini bildirdi. Anıtta yapılan imalatların tümünün ruhsatsız ve kaçak durumda olduğunu belirten Başkan Bozkuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca 8 Mayıs 2009’da Kars Valiliği’ne yazılarak Anıta ait yıkım maliyeti tespitinin Valilikçe gerçekleştirilmesinin istediğini hatırlattı.

Bozkuş, “İnsanlık Anıtı yıkılacak mı yoksa başka bir yere mi taşınacak? Yasal süreç başlamıştır” dedi.
Posting Freak
AKP'li başkandan gazetecilere para
Akıllı başkan, basınla ilişkiler uzmanı.

İmam ne yaparsa cemaat ne yapardı?

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.