You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

AKP Atatürk Orman Çiftliği'ne saldırıyor!!

AKP Atatürk Orman Çiftliği'ne saldırıyor!!

Posting Freak
AKP Atatürk Orman Çiftliği'ne saldırıyor!!
[COLOR="#000000"] İktidara geldiğinden beri Ankara’nın ciğerleri olan Atatürk Orman Çiftliği’ni (AOÇ) yapılaşmaya açarak yok etmeye çalışan AKP, bu kez Maliye Bakanlığı üzerinden cephe açtı. Maliye Bakanlığı’nın AOÇ’nin bir bölümünü stad yapılsın diye Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devrettiği bildirildi.

AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, başkanlığa geldiğinden bu yana AOÇ’yi yapılaşmaya açıyor. Çiftliğinden içinde geçen yolu otoyol gibi bir yola dönüştüren Gökçek’in 10 bin dolayında ağacı söktürdü. Gökçek, şimdi ikinci bir yolla hem çiftliğin arazisinin önemli bir bölümünü betonlaştırıyor hem de ağaç kesmeyi sürdürüyor.

Gökçek’in ardından Başbakan Reep Tayyip Erdoğan, AOÇ’de onbinlerce metrekarelik bir alana ’Ak Saray’ olarak nitelenen Başbakanlık Sarayı kurarken, ardından AKP’den seçilen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek tarihi bira fabrikasının bulunduğu alana milletvekilleri için dinlenme tesisi ve kültür merkezi inşa edecek.

AKP’nin Maliye Bakanlığı üzerinden dördüncü koldan saldırıya geçtiğini ise MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya gündeme getirdi. Çetinkaya, Maliye Bakanlığı’nın, AOÇ’nin Etimesgut Erler Mahallesi’nde, Eskişehir yolu üzerindeki Ümitköy köprülü kavşağının hemen altında bulunan 562 bin metrekarelik bölümünü stad yapmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devrettiğini söyledi.

Devrin oldu bittiye getirilerek yapıldığını belirten Çetinkaya, AKP’nin, Ankara’da başka alan yokmuş gibi stad yapmak için Ata’nın mirası, Ankara’nın oksijen deposu çiftliğe saldırdığını belirterek, şunları söyledi:

’Tüm sorumlulara ve sorumluluk sahibi vatandaşlarımıza sesleniyorum: Bu alan, ilgili kurullarca daha önce 1. Derece Doğal ve Tarihi Sit Alanı, AOÇ alanı, ’ağaçlandırılmış alan ve askeri alan/güvenlik bölgesi’ ilan edilmiş bir alandır. Bu arsa üzerine stadyum ve spor kompleks alanı inşa edebilmek için yapılaşma koşullarının E:1.50 ve Hmax: Serbest olarak belirlenmesi, 562 bin m2’lik devasa alanda yaklaşık 750 bin m2 inşaat sahası anlamına gelir. Bu da Başkentin tabii değerlerinin nasıl acımasızca inşaat alanlarına kurban verildiğinin bir göstergesidir.’

’Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun ve ilgili diğer kurul ve komisyonların daha önce 1. derece sit alanı ilan ettiği bir bölgeyi Maliye Bakanlığı nasıl oluyor da Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tahsis edebiliyor?’ diye soran Çetinkaya, bölgede araç trafiğinin zaten yoğun olduğu, böyle bir stadyumun trafik yoğunluğuna daha artırarak bölgeyi yaşanmaz hale getireceğini vurguladı.

Haber Kaynağı: Gazetecileronline.com
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.