You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

AKP 7-0 Cemaat ise 8-0 önde

AKP 7-0 Cemaat ise 8-0 önde

Administrator
AKP 7-0 Cemaat ise 8-0 önde
SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur'daki katrilyonluk yolsuzlukla ilgili ’Neşter’ soruşturmalarını yürüterek büyük ses getiren, dönemin Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) savcısı Ömer Süha Aldan, Odatv’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

RÜŞVET VE YOLSUZLUKLARIN ÜSTÜ ÇİZİLECEK

HSYK Seçimlerinin yargının bağımsızlığı ve saygınlığına gölge düşürdüğünü söyleyen eski savcı ve CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, ’Aslında bu olup bitenlerin başlangıcı 2010 yılında yapılan referandumdur. Fitil buradan ateşlendi. Bugün kü Cemaat-Hükümet savaşının başlangıcı bu referandumdur. Bugün geldiğimiz noktada her ikisinin de derdi yargıyı el geçirmek. Şimdi, üye dağılımlarına baktığımızda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atayacağı 4 isim var. Adalet akademisinden seçilecek ile bu sayı 5 oluyor. Yani 7 üye AKP’nin istediği isimler olacak. 15 Üyenin ise 3’ünü Yargıtay 2’sini Danıştay atayacak. Bunlardan iki isim kesin cemaat kanadından olacak. Yani tabloya bakıldığında AKP 7-0 önde. Cemaat kanadından bakıldığında ise durum 8-0 cemaat lehine. Böyle bir tablo da yargı bağımsızlığından bahsetmek söz konusu dahi olamaz. AKP kazanırsa rüşvet ve yolsuzlukların üzeri örtülecek. Cemaat kanadı ise dosyaları açık tutacak. Ciddi ve gerilimli bir savaşın içindeler. Bakın, daha düne kadar bu işleri birlikte yapıyorlardı. Devir teslim bir nevi hediye gibi. AKP-Cemaate, Cemaat AKP’ye yargıyı teslim ediyorlardı ama şimdi tablo değişti. Şöyle söyleyeyim, ya kırk katır, ya kırk satır.

AKP-CEMAAT YARGIYI OYUNCAK YAPTI

Yargıyı birlikte oluşturuyorlar, istedikleri gibi at koşturuyorlardı. 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarıyla birlikte dağılan ittifakları bunları her alanda karşı karşıya getirdi. Yani nerden bakarsak bakalım yargı Cemaat ile AKP’nin ’Al gülüm, ver gülüm’ oyuncağına gelmiş durumda. YARSAV’ın içinde olan bazı arkadaşlarımız bir umuttur mücadele etmeye çalışıyorlar. Ben de Odatv aracılığıyla hakim ve savcılarımıza sesleniyorum. Her ne olursa olsun, temiz, saygın ve bağımsız, hukukun üstünlüğüne inanan isimlere yönelin diyorum.

ABD BUNLARIN KİMYASINI BOZUYOR
Ortadoğu’daki gelişmeler hakkında ise çarpıcı sözler sarf eden Ömer Süha Aldan, özellikle IŞİD konusunda AKP’nin’ kimyasının bozulduğunu ifade etti. ’Daha düne kadar IŞİD’e terör örgütü diyemeyen, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ’öfkeden bir araya gelmiş insan topluluğu sözleri hala hafızalarımızda.’ diyen Aldan; ’Bunlar ABD’ye gittiklerinde bir haller olup geri dönüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD dönüşü, ’IŞİD eli kanlı terör örgütü. Hristiyan dünyası bile ayaktayken biz böyle bekleyemeyiz. Ne gerekiyorsa yapılacak’ şeklinde açıklamada bulundu. Washington bunların kimyasını bozuyor. Bu açıkça görüldü’ diyerek sözlerini tamamladı.

Murat Sökdü

Odatv.com

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.