You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Akman İddiaları Yalanladı

Akman İddiaları Yalanladı

Posting Freak
Akman İddiaları Yalanladı
Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Zahid Akman, sahte belge iddialarını yalanladı. Elinde belge olan herkesi suç duyurusunda bulunmaya çağıran Akman, bir yayın grubunun üç yıldır tartışılan konuları yeniymiş gibi gündeme getirdiğini savundu. Hakkındaki yolsuzluk iddiaları soruşturma konusu olan RTÜK başkanı, kurul üyesi Mehmet Dadak'ın bir telefon görüşmesinde diğer üyeler hakkındaki sözleri nedeniyle kınandığını, konunun, Kamu Görevlileri Etik Kurulu'na bildirileceğini söyledi.


RTÜK Başkanı Zahid Akman, Almanya'ya giriş yasağı olmadığını ispatlamak için gösterdiği belgenin sahte olduğu yönündeki haberleri yalanladı.

Akman, "Son günlerde bir yayın grubu, bu üç yıl içinde tartışılan konuları sanki yeniymiş gibi yeniden gündeme getirmiştir. Konuyla ilgili hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz. Belgenin sahte olduğu iddiası külliyen yalandır. Benimle ilgili bir gazete 'Zahid Akman'ın Almanya'ya girişi yasak' diye manşet atınca Main-Taunus kaymakamlığı bir belge istenmiştir ve belge iki paragraftan oluşmaktadır. Belgenin birinci paragrafı almanya'ya giriş yasağı iddialarıyla ilgili olduğu için kamuoyuyla paylaşılmıştır" dedi.

Akman, belgedeki ikinci paragrafın Almanya'daki oturma süresiyle ilgili olduğunu söyledi.

Akman, "Hiçbir resmi kuruma verilmeyen, hiçbir resmi kurumla paylaşılmayan ve şahsım tarafından istenilen bir belgede herhangi bir tahrifat yapılmadan kamuoyu ile bilgi paylaşılmasına rağmen açıklamadığım ikinci paragrafı sanki belgede bir tahrifat yapılmış gibi sunuluyor olmasını bu insanlar nasıl içlerine sindiriyorlar, anlayabilmiş değilim" diye konuştu.

Hakkındaki yolsuzluk iddiaları soruştuma konusu olan, bakanlar tarafından bile istifaya çağrılan Akman, dokunulmazlığı olmadığını hatırlattı ve elinde belge olan herkesi suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

RTÜK Başkanı, 2008 yılında yaptığı bir telefon görüşmesinde RTÜK üyeleri hakkında konuşan kurul üyesi Mehmet Dadak'ın kınandığını da söyledi.

Akman, "Üst kurul toplantısında konunun kamu görevlileri etik kuruluna bildirilmesi ve sayın Dadak'ın kurul üyelerinin gıyabında sarf ettiği bu sözlerden dolayı kınanmasına karar verildi" dedi.

Dadak ise, "o cümlelerde ismi geçen bütün kurul üyesi arkadaşlarımdan, ilgili daire başkanından ve kamuoyundan özür dilerim" dedi.
Babam Seninle Dogdum Seninle Ölecegim Varsın Bana Ölüm Senin Yolunda Senin Işıgında Gelsin Grurumsun Pirimsin Atamsın Örnek Aldıgım Tek Lidersin BABAM
Atatürk

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.