You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Akdeniz'de 401 hektarlık yangın

Akdeniz'de 401 hektarlık yangın

Posting Freak
Akdeniz'de 401 hektarlık yangın
Adana Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bu yıl yanan orman miktarı 401 hektar olarak açıklandı.

Adana Orman Bölge Müdürü Seyfettin Yılmaz, sorumluluk alanlarındaki 5 ilde bu yıl 401 hektar ormanlık alanın tahrip olduğunu bildirdi.

Seyfettin Yılmaz, yazılı açıklamasında, Adana, Niğde, Nevşehir, Kayseri ve Osmaniye'yi kapsayan sorumluluk alanlarında bu yıl 102 orman yangını meydana geldiğini belirtti.

Bölgenin coğrafi konumu itibariyle yazları sıcak ve kurak geçen Akdeniz iklim kuşağında yer aldığına, ormanların büyük bir bölümünün de yangın tehdidi altında olduğuna dikkati çeken Yılmaz, şöyle devam etti:

''906 bin hektar ormanlık alanımızın yüzde 69'unu yangına birinci derece hassas orman alanları oluşturuyor. Bu alanlarda yaz aylarında ihmal ve dikkatsizlikten kaynaklı birçok orman yangını meydana geliyor, sonucunda maalesef yüzlerce hektar orman alanı tahrip oluyor. Ancak, bölge ormanlarımızda son yıllarda alınan etkili önlemler soncunda yangın sayısında ve yanan saha miktarlarında büyük oranda azalma sağlandı.

Orman Bölge Müdürlüğü olarak yılda yaklaşık 20 bin hektar bozuk orman alanının rehabilitasyonunu gerçekleştirirken, diğer yandan 2008 yılında şu ana kadar meydana gelen 102 adet orman yangınında tahrip olan toplam 401 hektar ormanlık alanı tel örgülerle çevirerek, yöreye uygun ağaç türleri ile ağaçlandırdık.''
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.