You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ak Saray'a harcanan parayla Mars'a üç uydu gönderilirdi

Ak Saray'a harcanan parayla Mars'a üç uydu gönderilirdi

Administrator
Ak Saray'a harcanan parayla Mars'a üç uydu gönderilirdi
Akademisyen Emrah Aydınonat, Wall Street Journal'daki yazısında yeni Cumhurbaşkanlığı konutuna harcanan parayla Mars'a üç uydu gönderilebileceğini iddia etti.

Atatürk Orman Çiftliği'ne inşa edilen yeni Cumhurbaşkanlığı konutu gündemden düşmüyor! Konuta yapılan maliyetle ilgili her gün bambaşka iddialar ortaya atılıyor.

Akademisyen Emrah Aydınonat, Wall Street Journal'daki yazısında çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Aydınonat, 300 milyon dolar maliyeti olduğu tahmin edilen Cumhurbaşkanlığı konutuna harcanan para ile Mars'a 3 uydu gönderilebileceğini ileri sürdü.

HİNDİSTAN'IN MARS'A YOLLADIĞI UYDU 170 MİLYON TL

Aydınonat'ın analiz haberinde Hürriyet'in 3.9.14 tarihli haberini referans gösterdi. Hürriyet'te yer alan habere göre Cumhurbaşkanlığı konutunun maliyeti 700 milyon TL'yi (300 milyon doları) aşıyor. Hindistan'ın Mars'a gönderdiği uydu ise 170 milyon TL'ye (74 milyon dolara) mal olmuş. Yani, Aydınonat'a göre bizim Cumhurbaşkanlığı konutuna harcadığımız para ile Hindistan Mars'a üç uydu daha gönderebilirmiş.

Kaynak: T24

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.