You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ahmet Hakan: Erdoğan ile Atatürk mukayese edilir

Ahmet Hakan: Erdoğan ile Atatürk mukayese edilir

Posting Freak
Ahmet Hakan: Erdoğan ile Atatürk mukayese edilir
Eskiden Atatürk'ü sevmediğini itiraf eden ve şimdi sevdiğini söyleyen Hakan, Atatürk ile Erdoğan'ın mukayese edilebileceğini yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, 11 Kasım'da neden ayağa kalkmadığını yazınca ortalık karıştı. Sosyal meryada yemediği fırça, uğramadığı hakaret kalmadı. Yüzlerce okurdan 'artık seni okuyamayacağı resti' geldi.

Tepkilerin ardı arkası kesilmeyince yazar, bugünkü köşesinde derdini bir kez daha anlattı. 'Laikçi teyzeler' ve 'seküler bıyıklı' amcaların hedefindeki isim, soru ve cevaplarla kendisini böyle savundu:

SORU: Kardeş sen neden ayağa kalkmadın ki? Senede bir dakika ayağa kalkılacak... Ne yani? Ölür müydün kalksaydın?
CEVAP:
Ölmezdim tabii birader... Olay şu: Ben saygı ve sevginin ille de ayağa kalkılıp hazır ola geçirilerek gösterileceğine inanmıyorum... Yani saygıya, sevgiye bir şey demiyorum. Biçime, şekle itiraz ediyorum. Ayağa kalkıp hazır ol vaziyeti almayı, bir saygı ölçüsü, bir nezaket ölçüsü olarak görmüyorum. Ne yani? Olamaz mı? Göremez miyim?
SORU: Sanki bir marifet yapmışsın gibi ayağa kalkmadığını ne diye yazıyorsun ki? Amacın ne? Reyting almak mı?
CEVAP:
Bir marifet değildi yaptığım. Reyting peşinde değilim. Trollük falan da yapmadım. Olayı yazmamın çok basit ve insani bir nedeni var: Riyakârlıktan kaçınmak... Okurlarım bilsin istedim... Ayağa kalkmadığım halde sanki kalkmışım gibi davranmak istemedim... Konuya hiç girmemeyi kendime yediremedim.
SORU: Efelik yaptığını mı sanıyorsun?
CEVAP
: Ne efeliği kardeşim! Eğer maksadım efelik yapmak olsaydı, 9'u 5 geçe fırlardım ayağa... Bu devirde efelik. 9'u 5 geçe oturmaktan değil, ayağa fırlamaktan geçiyor.
Bu devirde efelik, milli bayramlarda güvenlik güçleriyle karşı karşıya gelme pahasına Atatürk Anıtı na çelenk koymaktan geçiyor.

SORU: Atatürk'ü sevmiyor musun, saygı duymuyor musun?
CEVAP:
Gerekçelerimi 10 Kasım tarihli yazımda yazdım: Eskiden pek sevmezdim ama artık hem seviyor hem sayıyorum. Ama hop! Bir dakika! Ben seviyor ve sayıyorum diye bu ülkede yaşayan herkesin Atatürk'ü sevip saymaya mecbur olduğunu söyleyemem.
Yok böyle bir şey... Olmaz, olamaz. İsteyen sever, istemeyen sevmez. Sevip sayma dikte ettirilemez. Sayacağımız, seveceğimiz insanlar konusunda anlaşmak zorunda değiliz. Üzgünüm ama "demokrasi" dediğimiz böyle bir şey.
SORU: 10 Kasım'da saat 9'u 5 geçe ayağa kalkılarak saygı gösterilmesinin ne sakıncası var?
CEVAP:
Bence hiçbir sakıncası yok.
Saygısını öyle göstermek isteyen göstersin. Zerre kadar rahatsız olmam. Ama saygısını öyle göstermek istemeyen de kalkmasın. Hatta sevmeyen, saymayan kendisini ayağa kalkmak zorunda hissetmesin. Mahalle baskısı uygulayarak herkesi ayağa kalkmaya mecbur bırakırsanız şu iki şey olur... BİR: "Kalkmıyorum ben ayağa" diyerek efelenen, kendisine buradan sahte kahramanlıklar devşirmeye çalışan bir dolu kifayetsiz muhterisle karşılaşırsınız. İKİ: Sahtekârca kalkanlar ile gönülden kalkanlar arasındaki farkın kaybolmasına neden olmuş olursunuz.

SORU: [/BNeden arada sırada Tayyip Erdoğan ile Atatürk'ü mukayese ediyorsun? Bu iki isim hiç mukayese edilebilir mi?
[B]CEVAP:
Mukayese edilir, niye edilmesin ki? Fakat ben 11 Kasım'da yazdığım yazıda bir mukayese yapmadım. Benim yaptığım şuydu: Tayyip Erdoğan'ı sevenler. Tayyip Erdoğan'a saygı gösterilmesinin şart olduğunu söylüyor.
Fakat sıra Atatürk'e gelince... "Ne bu sirenler.
9'u 5 geçeler" falan diye mızırdanıyorlar.
"Mecbur muyuz biz saygı göstermeye" demeye getiriyorlar. Benim yaptığım bir mukayese değil, bu tür insanların tarafgir zihin yapılarını deşifre etmekti.
SORU: Bundan sonra seni okumayacağız. Bunu böyle bil.
CEVAP: Canınız sağ olsun. Okumayın.
Ama size tavsiyem şu: Farklı fikirlere açık olun.
Katılmadığınız görüşleri de okuyun. Böyle yapın ki eleştirdiklerinizden bir farkınız olsun. "Beni okuyun" diye söylemiyorum bunları... Beni yine okumayın. Ama farklı fikirleri, farklı bakışları mutlaka okuyun.

Haber Tarihi :13-11-2014
internethaber.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Posting Freak
Ahmet Hakan: Erdoğan ile Atatürk mukayese edilir
Namus şeref haysiyet sahibi insanlar bu tür değerlere önem verdiklerinden, geçmişte bu değerlerine sahip çıkmış olan Mustafa Kemal Atatürk'e saygıyı bir borç bilir ve bunun için on kasımda bir dakikalık saygı duruşunda hiç üşenmeden durur. Bu vicdan sahibi her insanın yapması doğal olan bir davranış şeklidir...

Ancak bir de nankör, namus şeref haysiyet kavramı fazla gelişmemiş kanı bozuk, beyinleri Atatürk'ün yüceliğini görmekten ve anlamaktan aciz, yobaz gelmiş yobaz gidecek, demokrasiyi yalnızca Atatürk'e karşı bir duruş, bir isyan zanneden belli ideolojik sapkınlıkların esiri olmuş ve halen o sapkın düşüncelerden kurtulamamış vicdanı başka alanlarda devreye giren küçük insanlar vardır. İşte bunlar kendilerine Atatürk sevgisi nasip olmamış kalpleri kararmış şeytanın uşaklarıdır. On kasımda saygı duruşunda durmak bu tür insanların zoruna gider...

Oysa bilmezler mi Atatürk'e bir dakika saygı duruşunda durmaktan kaçıp yerinde oturanlar, Atatürk olmasaydı bugün yabancı düşman askerlerinin bir taraflarına oturacaklardı. Bari insan en azından düşmanına mesaj olsun diye o saygı duruşunda durur...

[color=#0000CD]Ey düşmanlar dün dedelerimiz sizin karşınızda Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk sayesinde nasıl eğilmeden durdular ise, bugün de bizler yine Mustafa Kemal Atatürk'ün ışığında başı dik bir şekilde eğilmeden durmaya devam edeceğiz demek daha güzel olmaz mı?
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)
Posting Freak
Ahmet Hakan: Erdoğan ile Atatürk mukayese edilir
HüsniyeDuman yazdı:Eskiden Atatürk'ü sevmediğini itiraf eden ve şimdi sevdiğini söyleyen Hakan, Atatürk ile Erdoğan'ın mukayese edilebileceğini yazdı.

Atatürk'ün ayakkabısının altındaki tozu olamayacak insanlarla Atatürk'ü kıyaslamak ancak seviyesiz insanların yapacağı bir iş olur...

Atatürk kimseyle kıyaslanamaz. Çünkü Atatürk Haktan gelen bir değer, bir kurtarıcıdır...

[color=#800080]Hak ile kim boy ölçüşebilir ki?
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.