You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Adım Adım Yabancı Site Açarak AdSense’den Aylık 3000€ Kazanma! Kanıtlı

Adım Adım Yabancı Site Açarak AdSense’den Aylık 3000€ Kazanma! Kanıtlı

Administrator
Adım Adım Yabancı Site Açarak AdSense’den Aylık 3000€ Kazanma! Kanıtlı
[FONT=Merriweather] Bu yayında’ki çoğu öneri, kişisel deneyim ve anekdot olarak kanıtlara dayalı olduğunu lütfen unutmayın! Yazar ve yayıncı, bu Kılavuzdaki içeriğin tam olarak doğruluğunu sağlamak için her türlü makul çabayı göstermiş olsa da, hata veya eksikliklerden dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıca, bu bilgileri uygun gördüğünüz gibi ve kendi sorumluluğunuzda kullanmalısınız. Özel durumunuz anlatılanlara uygun olmayabilir, dolayısıyla bu örnekleri kendi şartlarınıza göre şekillendirmenizi öneriyorum.

[FONT=Merriweather] E- kitaptan e-kitaba, web sitelerinden web sitelerine, videodan videoya para kazanmanın yollarını araştıran, sayısız saat harcayan ve bu tarz şeylerle hiçbir şey elde edemeyen bir çok insan gördüm. Ve hala hiçbir şey elde edememişler. Bu yazıyı bunu değiştirmek için yazdım büyük bir ihtimalle sizde bunu değiştirmek için okuyorsunuz.

[FONT=Merriweather] Velhasıl kelam, lafı daha fazla uzatmadan yazımızın asıl içeriği olan yabancı site açarak para kazanma adımlarına geçelim’ Ayrıca, benim yabancı site ile AdSense hesabımdan kazandığım paranın bir resmini aşağıya bırakıyorum bakmanız için.

1. Adım: Web Sitenizi Hazırlama
[FONT=Merriweather] Tabii ki hepimizin web siteleri var, ama onlar AdSense ile para kazanmaya hazır mı? AdSense ile yabancı site açarak 3000€ kazanmanız için sitenizi AdSense TOS’a (Şartlar ve Koşullar’a) uygun hale getirmelisiniz. Dolayısıyla ilk adımınız bu olacak. Peki nasıl mı? Bu konuyu, diğer adımları tamamladıkça hazırlamaya başlayacaksınız. Yani, diğer adıma geçiyoruz şimdi’

2. Adım: Anahtar Kelime Araştırması ve TBM

[FONT=Merriweather] İlk olarak kelime araştırması yapmak gerekiyor. Yüksek TBM’ye (Tıklama Başına Maliyet) sahip iyi ve yüksek ödeme yapan anahtar kelimeler bularak sitenizi niş bir site olarak, bu kelimelere göre hazırlamalısınız. TBM, reklamverenlerin reklamlarının web sitenizde gösterilmesi için tıklama başına ödeme yaptığı oran’ın kısaltılmışıdır. Her tıklama için yabancı sitelerde 0,05$ – 20$ + arasında ödemeler yapılır.

[FONT=Merriweather] Yüksek ödeme yapan anahtar kelimeleri bulmanın en kolay yolu, Google’ın Anahtar Kelime Arama Aracını kullanmaktır. Google’a ads ve ’Anahtar Kelime Aracı’ yolunu izleyerek Anahtar Kelime Planlayıcı’yı bulun. Şimdi, oturum açtıktan sonra yapmanız gereken şey ’İçeriğe Dayalı Hedefleme Aracı’ na tıklamaktır. Bu, yüksek TBM tahminlerini size sunacaktır.

[FONT=Merriweather] Sizde, şimdi bunlardan birini kullanmalısınız, örneğin; avukatlar, hemşirelik, okullar, banka kredileri, gibi gibi şeyler (yazılan kelimeleri İngilizce olarak kullanmanız gerekiyor sizin). Şimdi, en sağdaki sütuna bakarsanız, ’Önerilen Teklif’ sütununu görürsünüz. Bunlar, reklamverenlerin tıklama başına ne kadar ödeme yaptığının tahmini yani, kelimelerin TBM’idir. Burada önemli olan yüksek rekabetli anahtar kelimeler seçmemek, ben genellikle 5-5 $ aralığında bir anahtar kelime seçerim, ancak siz istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca bir kaçtane seçmenizde yarar var, tabii birbiriyle bağlantısı olmalı.

3. Adım: Site İçeriği

[FONT=Merriweather] Şimdi yazmak istediğiniz her bir makale için 1 anahtar kelime belirlemelisiniz. Burada yapmış olacağınız şey makale başına 1 hedef. Eğer konuyu hiçe sayarak bir çok farklı anahtar kelimeyi bir makalede kullanacak olursanız gelirleriniz hedefleriniz beklediğiniz sonuçları vermeyecektir.

[FONT=Merriweather] Bu kısımdan sonra yine içerikler oluşturmaya devam ediyoruz. Tabii bu içerikleri oluştururken bir diğer uymanız gereken kural başparmak kuralıdır, yani %2 anahtar kelime kullanarak yazmalısınız veya yazdırmalısınız. Eğer makale yazmak yerine almayı tercih ederseniz size Fiverr’ı öneriyorum, hem uygun hemde hızlı teslim ediyorlar. Fiyatlarını merak ediyorsanız ben 500 kelimesini 5$ gibi bir rakamla alıyorum.
[FONT=Merriweather] Fiverr makale satın almak için: Tıklayın

4. Adım: Gerekli Sayfalar

[FONT=Merriweather] Google, AdSense reklamları olan tüm sitelerin aşağıdaki sayfalara sahip olmasını gerektirir:
 • İletişim
 • Gizlilik Politikası
 • Şartlar & Koşullar
[FONT=Merriweather] Yukarıdaki sayfaları ücretsiz olarak oluşturmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Ücretsiz sayfa oluşturma jenaretörü olarak geçer ve baya kullanışlı bir siteye sahip.

5. Adım: Alan Adı, Hosting, WordPress

[FONT=Merriweather] Alan adınızı seçmek kolay gibi görünse de aslında en zorudur. Alan adı simsarları tarafından alınmamış bir domain bulmak son zamanlarda oldukça zorlaştı, size hedef kelimeniz doğrudan bağlantılı olmasada eklemeler yaparak benzer bir alan adına sahip olmanızı tavsiye ederim. Alan adı satın almak için GoDaddy sektörün en iyilerindendir, onu tercih edebilirsiniz.

[FONT=Merriweather] Hosting, yani barındırıcı için ben HostGator sitesini kullanıyorum oldukça hızlı ve uygun fiyatlı. Eğer başka bir site barındırma fikriniz yoksa ’Baby Cloud’ paketini almanız yeterli olacaktır. Alan adınız ile barındırıcı ayarlarınızı yapmanız gerekiyor bu aşamadan sonra MySQL kurulumu vs. yapıldıktan sonra 5. Adımda yapacak son bir iş kalıyor. WordPress kurulumu’

[FONT=Merriweather] WordPress’in son sürümünü ingilizce olarak resmi web sitesinden indirin ve veri tabanını kurduğunuz FTP adreslerini girerek kurulum işlemini tamamlayın. Bu kısında yapmanız gerken bazı şeyler var, bunlar temel şeyler çok komplike şeyler gerekmiyor. Mesela, site açıklaması, **** etiketler, logo yüklemek ve kategorileri eklemek gibi basit adımları uygulayın ve siteniz artık yayımlamaya hazır.
[FONT=Merriweather] Makalelerinizi siteye ekleyin ve yayımlayın. Ben bu işlemi bir gün içerisinde yapmıştım ancak siz günlere bölerek paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.

6. Adım: AdSense Almak ve Siteye Reklam Eklemek

[FONT=Merriweather] Bu adım sizin için zor olmayacaktır, belki AdSense’nin son yaptığı güncelleme gözünüzü korkutmuş olabilir. Ancak, gerekli sayfaları oluşturan ve sitesine düzenli olarak (birkaç günde olsa) içerik ekleyen kullanıcılara yasal olduğu sürece AdSense onay vermekte. AdSense aldığınızı farz ederek devam ediyorum. Sıradaki işleminiz AdSense reklamlarını siteye eklemek olacak. Gerekli AdSense reklam kodları siteye eklendikten sonra başka bir işimiz kalmıyor.

[FONT=Merriweather] AdSense PIN gönderecektir, yaklaşık olarak 30$ gibi bir rakama ulaştığınızda bu PIN adresinize posta yolu ile gönderilir. AdSense PIN postasının gelmesi 1 hafta gibi kısa bir süre sürüyor ancak bu benim için böyleydi, sizin özel durumunuza göre değişebilir.

[FONT=Merriweather] İPUCU:
[FONT=Merriweather] AdSense ödemeleriniz hızlı bir şekilde almak istiyorsanız Payoneer kullanmanızı öneririm. Payoneer hesabınızdaki parayı banka kartı isteyerek dilediğiniz ATM’den çekebilirsiniz.


6. Adım: Siteye Trafik Çekme

[FONT=Merriweather] Durumun ilginç olmaya başladığı yer tam olarak burası. Web siteniz yayında ve reklamlarınız gösteriliyor ise şuan tek ihtiyacınız olan şey web sitenizin trafik ihtiyacını karşılamak. Bu trafiği ben HitLeap kullanarak sağlıyorum, silerseniz ücretli olarak, dilerseniz ücretsiz olarak HitLeap kullanarak trafik sağlamanız mümkün. Size tavsiyem ücretli olarak trafik sağlamak çünkü hem bir çok özellik sunuyorlar hemde siteleri ziyaret etmek zorunda kalmıyorsunuz.

[FONT=Merriweather] Buraya tıklayarak ücretsiz HitLeap hesabınızı oluşturabilirsiniz.
[FONT=Merriweather] HitLeap ücretli sürümünü kullanarak size sağlanan imkanlara bir bakacak olursak:
 • Trafik gizlemek
 • Organik tarafik
 • Ziyaretçi hedefleme
 • AdSense güvenli
 • Alexa sıra arttırma


[FONT=Merriweather] Bu kaynağı uzun zamandır kullanıyorum ve beni asla hayal kırıklığına uğratmadı.
[FONT=Merriweather] Programı kullanmak için üye olmanız yeterli, üyelik işlemi tamamlandıktan sonra sitenizi eklemeniz gerekiyor. Site ekledikten sonra bazı basit adımlar var, ziyaret süresi rastgele olacak, kaydırıcı 30-40 saniye ve isabet ayarını saatlik 100-150 yapmanız yeterli olacaktır bu adımıda bu şekilde tamamladıktan sonra başka bir işiniz kalmıyor sitenizi tam anlamıyla bir para makinesi haline getirmiş oluyorsunuz.


İngilizce Site Açmak ve Para Kazanmak

[FONT=Merriweather] Tüm işlemler tamamlandı ve artık para kazanıyorsunuz güzel’ Son olarak ’İngilizce Site Açarak Para Kazanma’ rehberimiz’de neler öğrendik bir bakalım.

 1. Yüksek ödeme yapan AdSense anahtar kelimeleri seçildi.
 2. Özgün makaleler yazdırıldı / yazıldı.
 3. Web sitesi WordPress ile kuruldu.
 4. AdSense alındı ve reklamlar eklendi.
 5. Siteye gerekli trafik sağlandı.
[FONT=Merriweather] Bu noktada işlemleri tekrarlayarak başka siteler açabilirsiniz ve gelirlerinizi katlayabilirsiniz. Daha fazla site daha fazla kazanç ve daha büyük bir kitle. Harekete geçin ve para kazanmanın keyfini çıkarmanı!

blogaraci.com/adim-adim-yabanci-site-acarak-adsenseden-aylik-3000e-kazanma-kanitli/

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.