You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

ABD çevreyi ilk kez tartışacak

ABD çevreyi ilk kez tartışacak

Posting Freak
ABD çevreyi ilk kez tartışacak
ABD'nin küresel ısınmaya yol açan sanayi kirliliğini ilk kez sınırlamasını öngören tasarı, 212'ye karşı 219 oyla, Kongrenin alt kanadı olan Temsilciler Meclisi tarafından onaylandı.

Yasalaşması için Senatodan da geçmesi gereken tasarı, petrol rafinerileri ve kamu hizmeti verenler dahil bütün büyük Amerikan şirketlerinin sera etkisi yaratan gazların salımını kademeli olarak azaltmasını öngörüyor. Bu hedefe de, aşamalı olarak çevreyi oldukça kirleten petrol ve kömür yerine alternatif daha temiz enerji kullanımına yönelerek ulaşılması planlanıyor.

Cumhuriyetçilerin ekonomik durgunluk döneminde iş kaybına yol açacağı ve tüketiciye daha yüksek enerji maliyetleri nedeniyle yeni vergiler olarak yansıyacağı gerekçesiyle karşı çıktığı tasarının Senato'dan geçip geçemeyeceği bilinmiyor.


Obama'dan övgü ve senatoya çağrı

Barack Obama, iklim ve enerji tasarısını geçiren Temsilciler Meclisini överken Senatoya da aynı yönde tutum alması çağrısında bulundu.

Obama yaptığı açıklamada, "Temsilciler Meclisinin Amerikan Temiz Enerji ve Güvenlik Yasası'nı geçirerek tarihi bir önlem aldığını" belirterek, "bu; yeni sanayiler, milyonlarca yeni iş yaratma ve bizim yabancı petrole olan tehlikeli biçimdeki bağımlılığımızı azaltma sözü veren cesur ve gerekli bir adım. Bir sonraki adımı atma sırası Senatoda" diye konuştu.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.