You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

22. Niyazi Baba etkinlikleri 13 Temmuz’da

22. Niyazi Baba etkinlikleri 13 Temmuz’da

Administrator
22. Niyazi Baba etkinlikleri 13 Temmuz’da
Niyazlar Köyü’nde her yıl düzenlenen ’Niyazi Baba’ etkinlikleri 22. yaşına erişti. Niyazi Baba Etkinlikleri’nin 22. si bu yılda zengin bir programla gerçekleştirilecek.

Gazetemizi ziyaret eden Niyazi Baba Kültür ve Tanıtım Derneği Başkanı ***** Vural yönetim kurulu üyeleri Bekir Doğan, Hulki Aytar, Niyazlar Köyü Muhtarı Fikret Yılmaz, İnanç önderi Halil İbrahim Yılmaz, gazetemizi ziyaret ederek şenlik hakkında bilgi verip gazete yönetimi ve çalışanlarını şenliğe davet ettiler.
Niyazi Baba Kültür ve Tanıtım Derneği Başkanı ***** Vural ziyarette yaptığı açıklamada, etkinlik programı hakkında bilgi vererek, ’13 Temmuz’da başlayacak etkinliklerimizin ilkinde 13.00-16.00 saatleri arasında, bugünün Alevilik inancı ve Bektaşiliği-zorunlu din dersleri konulu panel var. Panelin konuşmacıları Antropolog Atilla Erdem ve Profesör Sabri Çakır. Aynı gün yarışmalar ve gençlik şöleni var. 14 Temmuz Pazar Günü yerel sanatçılar, halk ozanları, halk sanatçıları sahne alacak. Niyazlar Semah Ekibi ve Agep Semah Ekibi gösteriler yapacak. Lokma dağıtılıp yemek verilecek. Diğer yıllarda olduğu gibi bu yılda, hem il içinden hemde il dışından çok sayıda konuğumuzu etkinlikte ağırlayacağız.’ Dedi.
Bu yıl 22.si düzenlenecek etkinliğin felsefesinin, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda; barış, kardeşlik hoşgörü, eline-diline-beline sahip ol inancının pekiştirilmesi olduğuna dikkat çeken dernek başkanı Yılmaz bu anlayış ve inanç ile etkinliğe katılım çağrısı yaptı.

burdurgazetesi.com.tr

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.