You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

20 Yıl Sonra Gelene Belge

20 Yıl Sonra Gelene Belge

Posting Freak
20 Yıl Sonra Gelene Belge
[COLOR="#000000"]Gazeteci Tayfun TALİPOĞLU'nun 2 Temmuz 1993 Madımak Katliamının ertesi günü 3 Temmuz 1993 Madımak Oteli'ne girmesinden sonra bulduğu bir not. Ve tam 20 yıl Madımak Utanç Müzesi olur, o zaman bu not müzede sergilenir diye saklamış.

Not 2 Temmuz 2013 günü Tayfun TALİPOĞLU tarafından PSAKD Genel Başkanına verildi. Not / Belge şuan Ankara PSAKD genel Merkezindeki Madımak Şehitleri Müzesinde...

Nottaki yazının kime ait olduğu henüz tespit edilemedi..

Notta yazılanlar :

"Canım şu anda dışarı polis, jandarma ve it kaynıyor. Bir otelde mahsuruz. Binlerce it yürüyor. Etrafımız sarıldı...!!!"
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.