You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

19 Mayıs ’Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ Kutlu Olsun - 2019

19 Mayıs ’Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ Kutlu Olsun - 2019

Administrator
19 Mayıs “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Kutlu Olsun - 2019
19 Mayıs ’Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ Kutlu Olsun

[Resim: 19-mayis-afisleri-zohre-ana-2019.jpg]

Bu milletin yüzyıllardır Anadolu topraklarında onurlu varoluşunu sürdürmek için büyük kurtarıcıcı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK benzeri olmayan kurtuluş mücadelesini bundan yüz yıl önce 19 Mayıs 1919 da Samsun’a çıkarak başlatıyordu.

’Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’.

Ulu önder 19 Mayıs’ta özgürlük meşalesini yakmıştı. Bu meşalede sadece özgürlük alevi yoktu. Bu meşalede vatan, bilim, bilgi, kültür, sanat, uygarlık, adalet, hukuk, insan hakları, sevgi’ cumhuriyet ve halk vardı. Pırıl pırıl parlıyorlardı.

Bu meşaleyi yakan sadece büyük bir komutan değil, bunları gerçekleştirecek büyük bir dehaydı.

İnanıyorum ki Ulu Önder her zaman kıymetli gördüğü halkından milyonlarla bugün yüzüncü yıl dönümünde Samsun’da ve ülkesinin her bir köşesinde güneş gibi parlayacaktır. Armağan ettiği gençlerle birlikte bayramı kutlarken sesi duyulacaktır:

’Ey Türk istikbalinin evladı! İşte bu ahval ve şerait içinde vazifen Türk istiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır.
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
[BNe mutlu Türküm diyene!’[/B]

Sevgili Gençler,
İnanıyorum ki sizler bu meşaleye ’Türkiye Cumhuriyeti’ne’ sahip çıkarak meşaleyi taşımaya devam edeceksiniz. Sizlere duyduğumuz inanç ve güvenle, yüzlerce yıl daha bu meşale sizlerin ellerinde aydınlık yarınlarda alev alev yanmaya aydınlatmaya devam edecektir.
Bayramınız ve yüzüncü yıl kutlu olsun!

Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün Samsun’a çıkışının 100. Yıldönümünü ve Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mızı kutluyor; varlığımızı borçlu olduğumuz başta ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı'mızın tüm kahramanlarını saygı, minnet ve şükranla bir kez daha anıyorum.

Ruhları şad olsun.

PİR ZÖHRE ANA

Administrator
19 Mayıs “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Kutlu Olsun - 2019
[COLOR=#14171A]Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basması ve Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcının 100. yıl dönümü kutlu olsun.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.