You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

15 Mart 2018 Muharrem Orucu

15 Mart 2018 Muharrem Orucu

Administrator
15 Mart 2018 Muharrem Orucu
[Resim: ZOHRE-ANA-2018.jpg] [COLOR=#555555]

Muharrem Orucu diye ifade edilen hakikâtte Hz.İmam Üseyin’in Yas-ı Matemidir. Hz.Üseyin’ in davası, Hz.Üseyin daha dünyaya gelmeden önce dedesi Hz.Muhammet Mustafa tarafından Hz.Ali’nin doğumunda Gülbenk duası ile bildirildi. Hz.Üseyin’in varlığı, makamı çok yücedir. Onun için yas-ı matemi de çok önemlidir.

[COLOR=#555555]Dedesi koynunda uyur Üseyin
Hak yoluna kestim yavrum bebeğim
Yasını tutmayana kulum mu derim
Huzuruma gelir mahrum ederim.

[COLOR=#555555Nefes: Hz.Muhammed Mustafa
Bildiren : Mürşit Zöhre Ana

Muharrem Yası , Emevi anlayışının yakamızı hiç bırakmayan izlerini de hatırlamamıza neden olmakta. Kerbela'da akan kan Hz.Üseyin'in ve Ehlibeyt'inin mübarek kanı. İslam olduğunu söyleyip Muharrem Yasını yok sayan bir anlayışla karşı karşıyayız. Bu anlayış aynı zamanda peygamber yolunda olduğunu ifade etmekte ama Kerbela, İmam Üseyin, Yas gibi değerleri duyduğunda bu gerçekleri yok saymakta,inkar etmektedir !..

Kendilerine ve ailelerine reva görmedikleri her şeyi Hz.Üseyin ve Muharrem mevzu bahis olduğunda zıttını yapmaktadırlar.

Her insanın doğum ve ölüm tarihi sabit ve belli bir gündür. Her yıl değişmez, değişemez. Atatürk'ün gayba girdiği tarih nasıl 10 Kasım ise ve bizler her yıl aynı tarihte yüce Ata'mızı saygıyla anıyorsak bu durum Hz.Muhammed, Hz.Üseyin ve Ehlibeyt'i için de geçerlidir.

[B]Emevi anlayışının hüküm sürdüğü ve bununla beraber o Emevi'nin şekillendirdiği yalancı tarihi bir kenara koyarsak; dünyanın hiçbir coğrafyasında bir kişinin şehit edildiği tarih ve yası her yıl 10 gün öne çekilerek farklı tarihlerde anma yapılmaz. Hz.Üseyin'in şehit edildiği tarih belli bir gündür ve bundan dolayı her yıl aynı tarihte yas tutulmaktadır.

Hz.Üseyin'in yası 4-15 mart tarihleri arasında toplam 12 gündür.

Kendi cenazesi için her sene "Yıl lokması" yapan ölen canını anan, her yıl aynı tarihte doğum gününü kutluyan ama Hz.Üseyin gibi dedesi Hz.Muhammed Mustafa'nın yolunda, O'nun Hakikat Kur'an'ı için mübarek başını veren Hz.Üseyin'e ve Ehlibeyt'e geldi mi mantıksız davranan iki yüzlü,vizdansız bir toplum ile karşı karşıyayız.

Canımızı yakan sadece bu tarih meselesi de değil. Aşure çorbalarının kapı kapı dağıtılması ve sokak ortalarında, siyasilerin,belediyelerin panayır havasına soktuğu Aşure dağıtımları da canımızı yakmaktadır.

[B]Hiçbir cenazenin lokması kapı kapı dağıtılmaz !.. Annesinin,babasının,kardeşinin,eşinin cenaze lokmasını sokak ortalarında, elde tabak,tencere konuya komşuya dağıtan var mı?

Kerbela'nın Şahı Hz.Üseyin'in cenaze lokması, Aşure çorbası neden sokaklarda, neden kapı kapı dağıtılıyor?
İnsanların kendi aile fertlerine reva görmediğini Hz.Üseyin'e yapmaları hem haksızlık hem saygısızlık hem de vicdansızlıktır.

Pirimiz Zöhre Ana ’Bizim tuttuğumuz Oruç değil, Yas’tır.’ demektedir. Bu yas gönül yasıdır. Bu yas Ehlibeyt'in bitmeyen yasıdır. Sadece ağız bağlanarak tutulmaz...

***

Hak Muhammed Ali tüm Ehlibeyt dostlarının yası matemlerini tekrardan kabul etsin...

[/B][/B][B][B]Muharrem Yası Mateminde , Pirimiz Zöhre Ana'nın Ehlibeyt ocağında yapılan ibadetlere ait fotoğları görmek için tıklayınız.[/B][/B] [COLOR=#555555]

Administrator
15 Mart 2018 Muharrem Orucu
Kainat şehidi , can cömerdi Hz.İmam Üseyin'e her şeyimiz feda olsun..Son nefesimize kadar acımız, davamız, yasımız Hz.Üseyin aşkına olacaktır..Gönlümüzde yas ve gözümüzde yaşla tutabilmek, Ehlibeytin yolundan yürüyebilmek ve ikrarımızda durabilmek biz mahlukatlara nasip olursa, belki ulu divanda Erenlerin huzurunda şefahat dilemeye de yüzümüz olur..Şahımız Pirimiz Zöhre Anam...Bin şükür ki kapına gelebilmek, cemalini görebilmek ve gerçek ibadetlerimizi yapabilmek yüce varlığın sayesinde bizlere nasip olmuş..Allah ömrümüzden ömrüne versin,Allah seni başımızdan eksik etmesin..Saygıyla ellerinizden öper, aşk ile ulu varlığınıza niyaz eylerim..
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana
Posting Freak
15 Mart 2018 Muharrem Orucu
Şah Üseyin yolundan ayırmasın,tekrarlarını nasip etsin.Canı gönülden,aşkla, imanla,göz yaşıyla tutturmayı nasip etsin.Bizlere, bu yüzyıl da gelip ,aradan geçen 1500 yıllık döneme rağmen Hz.Üseyin'in aşkını,acısını ,yolunu,ibadetlerini bildiren Binbir sıfatından biri Zöhre Ana olan pirimize aşkla niyaz ederiz...Allah Ehlibeyt yolundan ayırmasın.Ehlibeyt baldan tatlı bilene...
Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.