You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

12 yıldır hiçbir alevi, hakimlik ve savcılık sınavını kazanamıyor

12 yıldır hiçbir alevi, hakimlik ve savcılık sınavını kazanamıyor

Administrator
12 yıldır hiçbir alevi, hakimlik ve savcılık sınavını kazanamıyor
CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, nihayet senelerde toplumda insanların kimliklerine göre ayrılıştırıldığını öne sürerek "12 yıldır hiçbir Alevi vatandaş, hakimlik ve savcılık sınavını kazanamıyor" diye söyledi.

İzmir'in Seferihisar Belediyesi ve İzmir Düşünce Topluluğu'nun beraber düzenlediği Seferihisar Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapılan 'Kimlik Siyaseti ve Ortadoğu' konulu konferansa Cumhuriyet Halk Partisi CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu konuşmacı olarak katıldı. Konferansı Cumhuriyet Halk Partisi CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Cumhuriyet Halk Partisi CHP'li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Halk Partisi CHP Seferihisar İlçe Başkanı İsmail Yetişkin, İzmir Düşünce Topluluğu üyeleri ve fazla sayıda vatandaş izledi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bekaroğlu'nun engin bir kültürün temsilcisi olduğunu söyleyerek "Onun söyleyeceklerine fazla ihtiyacımız mevcut. Bugün yollarımız kesiştiği için fazla memnunuz" diye söyledi.

"TOPLUM BÖLÜNÜYOR"
Mehmet Bekaroğlu, 1,5 saat süren konuşmasında Büyük Ortadoğu Projesi, Ortadoğu'da bugün yaşananlar ve bölge üzerinde yapılan planlar hakkında bilgi verdi. 10 sene boyunca Şam'a gittiğini ve Şam'da bugün yaşananları o günden kimsenin öngöremeyeceğini söyleyen Bekaroğlu, "10 sene evvel Şam'da herkes sulh içerisinde yaşıyordu. Kimlikler ve inanç grupları üzerinde oynanan bir oyunla cemiyet aniden bölündü. Kütüphanelerin, kültürün, tarihin ve 250 bin adamın yaşamını yitirdiği bir bölünme yaşandı ve sonu belirsiz harp devam ediyor" diye söyledi.

AK Parti hükümetinin kimlik siyaseti üzerinden toplumu böldüğünü öne süren Bekaroğlu, ’12 yıldır hiçbir Alevi vatandaş, hakimlik ve savcılık sınavını kazanamadı. Kirlenme, barbarlaşma, hiddet toplumda kaynıyor. Artık bu tablo tehlikeli olmaya başladı. Türkiye toplumu ağırbaşlı şekilde bölünüyor. Çoraklaşmaya doğru gidiyoruz. Daha tehlikeli şeyler olabilir" diye söyledi.

CHP'nin kimlik siyaseti tuzağına düşmemesi gerektiğini savunan Bekaroğlu, şöyle konuştu:

"Cumhuriyet Halk Partisi CHP kimlik siyasetinden çıkarsa Adalet ve Kalkınma Partisi Ak Parti'nin bu devasa oyunu bozulacak. 'Biz bu oyunu oynamıyoruz' söylemeliyiz. Kimlikler ve değerler üzerinden politika yapılmamalı. Siyaset güvenli cemiyet, ekmeği büyütme, özgürlükleri sağlama hedeflerine odaklanmalı. Bu nedenle artık Türkiye'nin sosyal demokrat söylemlerle beslenen sosyal demokrat bir iktidara ihtiyacı mevcut. Tüm bunları başarabileceğimizi düşündüğüm için bu partideyim ve fazla heyecanlıyım."

Konuşmanın sonunda Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, çiçek vererek Bekaroğlu'na teşekkür etti. (DHA)
Administrator
12 yıldır hiçbir alevi, hakimlik ve savcılık sınavını kazanamıyor
Her gecenin bir sabahı vardır. Düne kadar Cemaatin başına gelecekleri kim tahmin edebilirdi. Hesapların döneceği günler her zaman gelir biz görelim veya görmeyelim tarih bütün bu yaşananları kayıt altına alacaktır.

Alevilerin hakim ve savcı olacak kapasitelerinin olamaması düşünülemeyeceğine göre, bu kadar tesadüfte olamayacağına göre geriye tek kalan seçenek Alevilerin devlet kademelerinde istenmemesi. Tıpkı Osmanlı'nın kurucu unsuru olan Türklerin yönetime getirilmemesi gibi. Osmanlı bunun bedelini yıkılarak ödedi bakalım Türkiye devletinin bedeli ne olacak.

"Sağcı , muhafazakar , 5 vakit namazını kılan" bir arkadaşım cemaatin dergilerini satıyor. Bunun için okullara, kırtasiyelere gidiyor. Bana ifade ettiği kelime aynen şu oldu:" Sizi daha iyi anlıyorum artık !.. "

-Hayırdır, ne oldu dedim?

-Gittiğim okullarda cemaatin dergisi diye öyle sözlerle ve davranışlarla karşılaşıyorum ki bu kadar bağnazlık olduğunu düşünmezdim !.. "

-Ya dedim muhalefet olmak bedel ödemektir. Düne kadar beraber Alevilere yapmadığınız kalmadı. Biraz da siz çekin biz yüzyıllardır işte böyle yaşıyoruz.

***

Merak etmeyin, Hakimler hakimi Ulu Allah; zalimlik yapan herkesin, ne oldum delisi olan her canlının hakkından gelir ve haddini bildirir. O sadece vaktin dolmasını bekliyor...


Posting Freak
12 yıldır hiçbir alevi, hakimlik ve savcılık sınavını kazanamıyor
"Sağcı , muhafazakar , 5 vakit namazını kılan" bir arkadaşım cemaatin dergilerini satıyor. Bunun için okullara, kırtasiyelere gidiyor. Bana ifade ettiği kelime aynen şu oldu:" Sizi daha iyi anlıyorum artık !.. "

-Hayırdır, ne oldu dedim?

-Gittiğim okullarda cemaatin dergisi diye öyle sözlerle ve davranışlarla karşılaşıyorum ki bu kadar bağnazlık olduğunu düşünmezdim !.. "

-Ya dedim muhalefet olmak bedel ödemektir. Düne kadar beraber Alevilere yapmadığınız kalmadı. Biraz da siz çekin biz yüzyıllardır işte böyle yaşıyoruz.Merak etmeyin, Hakimler hakimi Ulu Allah; zalimlik yapan herkesin, ne oldum delisi olan her canlının hakkından gelir ve haddini bildirir. O sadece vaktin dolmasını bekliyor...


**************************************************************
[COLOR="#000080"]

80 Yıldır Din İman elden gidiyor diyenler, ferriyat edenler, ibadet edemiyoruz diye halkını kandıranlar, ömerin adeletini istiyenler, 80 yıldır T.C.ti ve Yüce ATATÜRKE saldıranlar, düşman olanlar şimdi istediklerinize ,umduklarınıza , hayellerinize kavuşdunuz daha ne istiyorsunuz, kurdugunuz saltanatın fazıletini yaşiyorsunuz, faydalarını yaşiyorsunuz, dine imane kavuşmanın mutlulugunu yaşiyorsunuz, cennete gitmenın sevıncını yaşiyorsunuz bundan daha güzel ne olabilirki, her gün arap baharını bayram ını yaşiyorsunuz. ne mutlu sizlere.

**********************************************************
ON İKİ  İMAMLAR
*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
  1. İmam ALİ
  2. İmam CAFER
  3. İmam ZEYNEL
  4. İmam BAKIR
  5. İmam RIZA
  6. İmam CAFERİ SADIK
  7. İmam HASAN
  8. İmam TAĞI NAĞI
  9. İmam MEHDİYE HÜDA
10. İmam HÜSEYİN,İ DEŞTİ KERBELA
11. İmam CAFER -İ ZÖHRE YE HİBA
12. KIRKLAR DERGAHA


*** *** *** *** **** *** *** *** **** ***

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.