You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

100 TL'ye 15 günlük rapor

100 TL'ye 15 günlük rapor

Posting Freak
100 TL'ye 15 günlük rapor
Adana Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) aynı kişilerin birden fazla rapor sunarak para aldığını belirlemesi üzerine soruşturma başlattı.

Ekipler, yaptıkları incelemede, fabrika işçileri Eylem B, Muzaffer B, Mustafa Y, Ayhan İ. ve Mehmet M'nin ücretsiz izne ayrıldıktan sonra 15'er günlük doktor raporları temin etiklerini ve bu süre için devletten para desteği aldığını tespit etti.

Raporların tamamında Çukurova Devlet Hastanesi Psikiyatri servisinde görevli doktorlar Mehmet Ç. ve İsmail Ü'nün imzalarının bulunduğu belirleyen ekipler, teknik takip ve istihbarat çalışması başlattı.

Soruşturma sonucunda zanlılara, hasta olmamalarına karşın 100 TL karşılığında doktorlar tarafından 15 günlük rapor hazırlandığını, aynı kişinin rapor sürelerini uzatmak için her gelişinde rapor başına 5-10 TL indirim yapıldığı öğrenildi.

Eş zamanlı olarak hastane ve evlere operasyon düzenleyen Mali Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, doktorlar Mehmet Ç. ve İsmail Ü. ile Eylem B, Muzaffer B, Mustafa Y, Ayhan İ. ve Mehmet M'yi gözaltına alındı.

Zanlıların, Emniyet Müdürlüğü'nde verdikleri ifadede, rapor karşılığında devletten günlük yaklaşık 30 TL para aldıklarını, ayrıca doktorlara kendi durumlarındaki başka kişileri de gönderdiklerini anlattıkları öğrenildi.

Rapor hazırlayan doktorların ayrıca bu kişilere reçete yazdığı, anlaştıkları bir eczanenin ise ilaçları vermiş gibi göstererek hem devletten bunların paralarını aldığı hem de ilaçları başka kişilere para karşılığı sattığı belirlendi.

Şu anda yurtdışında olduğu öğrenilen eczacı hakkında da soruşturma başlatıldığı öğrenildi.


Doktorlara, sahte raporculardan şantaj

Gözaltına alınan zanlılardan Mehmet M. ve Eylem B'nin kendilerine sahte rapor hazırlayan doktorlara şantaj da yaptığı öğrenildi.

Zanlıların, gömlek cebine yerleştirdikleri kalem şeklindeki gizli kamerayla doktorları sahte rapor yazarken görüntüledikleri belirlendi. Mehmet M. ve Eylem B'nin daha sonra bu görüntüleri izlettirdikleri iki doktordan 50 bin TL aldığı kaydedildi.

Zanlıların, evlerinde yapılan aramada hazırlanmış raporlar ile evrak ve şantaj için kullandıkları kalem kameralar ele geçirildi.

Mehmet Ç. ve İsmail Ü'nün bugüne kadar 674 rapor hazırladıkları tespit edildi. Daha önce Adana Devlet Hastanesi'nde görev yapan ve kadrosu halen burada gözüken Mehmet Ç'nin hastalara kötü davrandığı gerekçesiyle başhekimlik ile İl Sağlık Müdürlüğüne yapılan şikayetler sonucu Çukurova Devlet Hastanesi'ne geçici görevle gönderildiği ifade edildi. İsmail Ü'nün ise, 2006 yılında yaptığı çalışmalar ve hastalara gösterdiği ilgi nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ''teşekkür'' belgesi aldığı öğrenildi.

Sorgulamalarının ardından zanlıların, ''rüşvet almak, görevi kötüye kullanmak, kamu kurumunu dolandırmak ve şantaj'' suçlamalarıyla adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.