You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

10. Yıl Marşı yasağı kalktı

10. Yıl Marşı yasağı kalktı

Administrator
10. Yıl Marşı yasağı kalktı
[COLOR="#000000"]Bursa Osmangazi Dobruca İlkokulu’nda yapılacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde 10. Yıl Marşı’nın okunmasına ilişkin yasak kalktı. Odatv’nin dün gündeme getirdiği 10. Yıl Marşı’nın yasaklanması kararı kaldırılarak bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliğine tekrar alındı.

Bursa’nın Dobruca İlkokulu’nda öğretmenler tarafında hazırlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlik programında 10. Yıl Marşı’nın konulmasına Okul Müdürü Zeki Kaplan’ın "Bu Marşı Ahmet Kaya'nın bulunduğu ödül töreninde(1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Törenin'de yaşanan tartışma) yaşanan tartışmadan sonra Serdar Ortaç okumuştu. O andan itibaren bu siyasi bir marş haline geldi. Okulumuzda okunmasını istemiyoruz." diyerek yasakladığı Bursa Eğitim-İş Başkanı Özkan Rona tarafından iddia edilmişti.

Konuyla ilgili Odatv’ye konuşan Bursa Osmangazi Dobruca İlkokulu Müdürü Zeki Kaplan 10. Yıl Marşı’nın yasaklanması gibi bir durumun söz konusu olamayacağını söyleyerek, ’Yanlış anlaşılmışım. Özür dilerim. Ben Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir insanım. Bunu çevremde çok iyi bilir. Ben 10. Yıl Marşı’nı yasaklamadım. Bazı sınıf hocaları 29 Ekim etkinlikleri için sınıfları gezerek, öğretmenlerden 10. Yıl Marşı’nın öğretilmesini hocalardan rica etmişler. Bunun üzerine birinci sınıflarlardan bir sınıf öğretmeni bana gelerek ’Hocam bu kadar zamanda ben öğrencilere ben bu marşı nasıl öğreteyim’ dedi. Ben de bunun üzerine ’genele değil özele indirgeyelim’ dedim.’ şeklinde konuştu.

Bugün onaylanan yeni programa 10. Yıl Marşı’nın eklendiğine vurgu yapan Müdür Kaplan, Bursa Eğitim-İş Başkanı Özkan Rona ile 10. Yıl Marşı’na ilişkin yazılan diyalogun gerçeği yansıtmadığını söyledi. Kaplan, ’Ben Cumhuriyet’e sahip çıkan bir insanım. Bu yüzden hayırseverler okuluma yardım dahi ettiler’ dedi.

’TOYLUK YAPTIM’

Bursa Eğitim-İş Başkanı Özkan Rona ise Okul Müdürü Zeki Kaplan’ın bugün kendisini arayarak Odatv’deki haberden sonra çevresinden kınama mesajları aldığını iletti. Müdür Kaplan, kendisinin de teyit ettiği telefon görüşmesinde Özkan Rona’ya ’Ben toyluk yapmışım.’ dediği öğrenildi.

Özkan, haberden sonra geri adım atıldığını söyleyerek, ’Haberden sonra bu program hazırlandı. Cuma günü (Bugün) onayladı bunu. Geri adım attı.’ dedi.

odatv.com/n.php?n=odatv-yazdi-10.-yil-marsi-yasagi-kalkti-2410141200
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.