You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

1.Ders : Dreamweaver'ın Temelleri

1.Ders : Dreamweaver'ın Temelleri

Administrator
1.Ders : Dreamweaver'ın Temelleri
Dreamweaver CS3, Web sitelerinin oluşturulmasını, yönetilmesini, bakımının ve devamlılığını sağlanmasını mümkün kılmak için güçlü görsel tasarım araçlarıyla metin tabanlı HTML düzenleme özelliklerini bir araya getirmiştir. Yazılım, acemi kullanıcıların Web sayfaları oluşturmak için gereken araçlara kolayca ulaşmasını sağlarken, elle kod yazmaya alışkın deneyimli kullanıcılara da gerektiğinde doğrudan kodla çalışma imkânı sağlar. Bu esnek program, gelişmiş teknikleri erişilebilir ve kolay kullanılır hale getirir. Güçlü tasarım, kod ve etkileşim özelliklerinin bir arada sunulması hem acemiler, hem de deneyimli kullanıcılar için sayısız fayda sağlar.

Adobe Dreamweaver CS3, pek çok Web geliştiricisinin tercih ettiği bir araçtır. Bir yandan kolayca erişilebilir ve standartlara uygun siteler hazırlama ihtiyaçlarına karşılık verirken, diğer yandan da mevcut ve gelişmekte olan pek çok teknolojik çözümle çalışma imkânı sağlayan bir ortamda hem görsel tasarım, hem de kod düzenleme araçları sunar. Dreamweaver, üretim sürecini hızlandırır ve site yönetimi ve sitenin devamlılığını sağlamak için gereken araçları sunar. Web geliştirme yazılımları sektöründe lider olan Dreamweaver, Web siteleri oluşturma ve bunların devamlılığını sağlama, ayrıca sürekli değişen standartlar, yeni teknolojiler ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılama konularındaki zorlukları aşmanıza yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlar.

]Başlangıç Sayfası

[FONT=Myriad Pro,Myriad Pro] [FONT=Myriad Pro,Myriad Pro] Dreamweaver CS3’ü açtıktan sonra Bir Başlangıç Sayfası göreceksiniz. Bu sayfada şu araçlar bulunmaktadır:
En son açılan belgelere ait hızlı bağlantılar
Farklı dosya tiplerinde yeni belgeler oluşturmak için kullanabileceğiniz seçenekler
Kendi siteleriniz için bir başlangıç noktası oluşturacak sayfa tasarımı örnekleri
Aralarında bir Dreamweaver turu ve kılavuzunun da bulunduğu program kaynakları
Programın araçlarına ekleme yapmak için kullanabileceğiniz kaynakları içeren Dreamweaver Exchange’e ait bir bağlantı
Yeni bir sayfa oluşturma işlemine başladığınızda veya Başlangıç Sayfası’ndaki diğer seçenekleri seçtiğinizde Başlangıç Sayfası kendiliğinden kapanır.


[Resim: dw1dd4.jpg]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.