You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

‘Kardelenler’ belgeseli bugünden itibaren National Geographic’te

‘Kardelenler’ belgeseli bugünden itibaren National Geographic’te

Posting Freak
‘Kardelenler’ belgeseli bugünden itibaren National Geographic’te
Cumhuriyet
01.07.2009

‘Kardelenler’ belgeseli bugünden itibaren National Geographic’te

Dünya tanıyacak

İstanbul Haber Servisi - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) ve Turkcell’in yürüttüğü “Kardelenler” projesi, National Geographic’in yönetmeni Ivan Bouso tarafından belgesele dönüştürüldü.

ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, Prof. Dr. Türkan Saylan’ın vasiyetini yerine getirmek için çalıştıklarını belirterek “Hedefimiz 100 bin kız okutabilmek” dedi.


GÖRKEMLİ TÖREN

Belgesel, önceki akşam İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda görkemli bir davetle tanıtıldı. Tanıtıma, Prof. Dr. Çelikel, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, National Geographic Channel International Avrupa Başkan Yardımcısı Adam Theiler, Yönetmen Ivan Bouso, fotoğraf sanatçısı Tino Soriano’nun yanı sıra Kardelenler projesi kapsamında okula kavuşan kız çocukları ve aileleri katıldı. ÇYDD Genel Başkanı Çelikel, çekilen belgesel sonucunda eğitime verilen önemin bir kez daha pekişeceğine inandığını belirtti.


ÖRNEK PROJE

Gerçekleştirdikleri projenin tüm dünyaya örnek olacağına dikkat çeken Çelikel, “Atatürk’ün gerçekleştirdiği devrimlerin korunması yolu öncelikle eğitimden geçiyor. Diğer firmaları da sosyal sorumluluk projelerimize destek vermeye bekliyoruz” dedi.


FIRSAT EŞİTLİĞİ

Proje kapsamında bugüne kadar 20 bin kız öğrenciye eğitim bursu verdiklerini belirten Turkcell Genel Müdürü Ciliv, projenin, ekonomik yetersizlik nedeniyle eğitimine devam edemeyen kız çocuklarına fırsat eşitliği sağladığının altını çizdi. Süreyya Ciliv, “Üniversiteden mezun olan öğrencilerimiz arasında meslek hayatına atılıp doktor, avukat, hemşire ve öğretmen olan Kardelenler var” diye konuştu.

“Kardelenler” belgeseli, bugünden itibaren National Geographic Türkiye Kanalı’nda yayımlanmaya başlayacak.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.