You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

‘Fethullahçılar gerilimi arttırdı’

‘Fethullahçılar gerilimi arttırdı’

Posting Freak
‘Fethullahçılar gerilimi arttırdı’
Cumhuriyet
01.07.2009

BCP’DEN MÜCADELE ÇAĞRISI

‘Fethullahçılar gerilimi arttırdı’

ANKARA (Cumhuriyet Bürosu) - Bağımsız Cumhuriyet Partisi (BCP) Merkez Yönetim Kurulu, siyasi partiler ile devlet organları arasındaki uyumun “Fethullahçı hareket” tarafından engellendiğini belirtti.

BCP Merkez Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Mümtaz Soysal yazılı açıklama yaptı. Cumhuriyetin korunması amacıyla uyum içinde olması gereken siyasal partiler ile devletin çeşitli organ ve kurumları arasında son zamanlarda çıkan gerilime işaret eden Soysal, bir “hareketin” bu gerekli uyumu engellemekte git gide daha etkili ve tehlikeli bir rol oynamaya başladığını bildirdi. Soysal, söz konusu hareketin yurtdışında yuvalanıp bütün organlara ve başta medya olmak üzere çeşitli kurumlara sızmış olduğu anlaşılan “Fethullahcı hareket” olduğunu vurguladı.

Soysal, “Bu bakımdan aynı hareketin etkisini kendi içinde de hisseden iktidar partisi de dahil, cumhuriyetin yaşatılması için yemin etmiş ya da cumhuriyete bağlı oldukları varsayılan bütün güçleri o hareketin nüfuzuna karşı kesin ve açık bir tutum almaya ve mücadele etmeye çağırıyoruz” dedi.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.