You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

'Verem aşısı, AIDS'li bebekleri öldürebilir'

'Verem aşısı, AIDS'li bebekleri öldürebilir'

Posting Freak
'Verem aşısı, AIDS'li bebekleri öldürebilir'
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), standart verem aşısının, AIDS hastası bebeklerin ölümüne yol açabileceğini bildirdi. Örgütün açıklamasında, Güney Afrika'da üç yıl süreyle yapılan araştırmanın, AIDS'li doğan bebeklere, yaygın olarak kullanılan BCG aşısı yapıldığında bu bebeklerin veremin ölümcül biçimine yakalanma olasılığının daha fazla olduğunu gösterdiği belirtildi.

DSÖ araştırmasında, AIDS hastası bebeklere verem aşısı yapılmaması, HIV taşıyıp taşımadığı bilinmeyen bebeklere de aşının yapılmasının ertelenmesi tavsiyesinde bulunuldu.

Araştırmasının sonuçları, örgütün "Bulletin of the World Health Organization" dergisinde yayımlandı.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.