You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

TSK'dan Alevi subaylar açıklaması

TSK'dan Alevi subaylar açıklaması

Posting Freak
TSK'dan Alevi subaylar açıklaması
Genelkurmay Başkanlığı, " Türk Silahlı Kuvvetleri, görevleri ile ilgili olarak icra ettiği bazı faaliyetleri, haftalık olarak, yüce milletimizin bilgisine doğru, şeffaf, açık ve samimi bir şekilde sunma gayreti içerisindedir" kaydını düştüğü bir açıklama yayımladı.

"Türk Silahlı Kuvvetlerinden Haberler"de sunulan bilgilerin; kamuoyunu bilgilendirmek ve yanlış algılamaların önüne geçmek maksadıyla paylaşıldığını belirten Genelkurmay Başkanlığı, Alevi pilotların Türk Hava Kuvvetleri'nden atıldığı iddiaları konusunda, "Türk Silahlı Kuvvetleri personeli arasında inancı ve mezhebi ile ilgili bir ayrımcılık mevzuubahis değildir. Bu konu ile ilgili olarak ortaya atılan iddialar asılsız ve gerçek dışıdır" açıklaması yaptı.

KİMYASAL SİLAH MUAYENESİNDEN GEÇİRİLEN SURİYELİ YOK

Genelkurmay, Gülhane Askeri Tıp Akademisi ( GATA ) Tıbbi Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) Bilim Dalı Başkanlığı; kişilerin kimyasal ve/veya biyolojik silah etkilerine maruz kalıp kalmadıkları ile ilgili olarak taranması, bu etkilere maruz kalan kişilerin tespiti, kimyasal ve biyolojik ajanlardan arındırılması (dekontaminasyon) yeteneklerine sahip olduğunu belirtirken, "Konu ile ilgili olarak, Suriye'den getirilerek, GATA'da muayene edilen ve tedavi altına alınan yaralı şahıs bulunmamaktadır" açıklaması yaptı.

38 SINIR KARAKOLU YAPILDI, İNŞAATLAR DEVAM EDİYOR

Genelkurmay Başkanlığı, 2008 yılından itibaren, yüksek güvenlikli sınır karakollarının yapılmasına yönelik çalışmalar kapsamında, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve TOKİ Başkanlığı arasında protokoller imzalandığını belirterek şu bilgiyi verdi:

"Bu kapsamda; 1. MSB ve TOKİ arasında imzalanan protokoller ile hudut hattında yapımı planlanan toplam 120 adet karakol/askeri tesisin; 38 adedi tamamlanmış, 48 adedinin inşaatı, 34 adedinin ise ihale ön hazırlık çalışmaları devam etmektedir. 2. Ayrıca, Kuvvet Komutanlıkları tarafından 2009 yılından itibaren İnşaat Yatırım Programı kapsamında; Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait 26 adet karakol/tesisten, 18 adedi tamamlanmış, 5 adedinin inşaatı, 3 adedinin de ihale ön hazırlık çalışması devam etmektedir."

Haber Tarihi :20-05-2013
internethaber.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.