You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Muaviyenin emriyle hz ali'ye (as) camilerde ! Lanet okunmasi

Muaviyenin emriyle hz ali'ye (as) camilerde ! Lanet okunmasi

Junior Member
Muaviyenin emriyle hz ali'ye (as) camilerde ! Lanet okunmasi
muaviyenin emriyle seksen yil hz. Ali'ye (as) camilerde müslümanlarin! Lanet okumasi konusunda internette bir çok yazi okudum fakat sünni kaynaklarinda bulamadim, yardimlarinizi bekliyorum canlar...
Administrator
Muaviyenin emriyle hz ali'ye (as) camilerde ! Lanet okunmasi
Sevgili can öncelikle hoşgeldiniz.

O konuyla ilgili resmi tarihte birşey bulmanız gayet doğal. Sünni kaynakta bunun yazması sünni insanını düşünmeye sevk eder. Gerçekleri ortaya koyar.

Alevilere yüzyıllardır sorulan, neden camiye gitmiyorsunuz sorusunun cevabı burada yatmaktadır. Çünkü Aleviler; inandıkları, uğruna canlarını feda ettikleri Hz.Ali için haşa küfür edilen bir mekana gitmezler. Bu ister ibadethane olsun ister başka bir yer olsun, asla!

Tarihte yazılan bilgilerin doğruluğu kesinlikle tartışılır. Şahsen ben inanmıyorum. Hz. Muhammed, Hz.Ali, Hz. Hasan, Hz. Üseyin yaşarlarken o dönemin toplumu tarafından hakaretlere uğramış, Kerbela'da akıl almaz zulümler yaşanmıştır. Böyle bir atmosferden sonra kimsenin doğruları yazmak gibi cesareti göstereceğini düşünmüyorum. Zaten o cesaret olsa bu mübareklere sahip çıkar, arkalarında dururlardı. O zaman kafir Yezit,Mavya bu cesareti gösteremezdi!

Gerçekler sadece Gerçek Erenlerden öğrenilir. Bu gerçekler de Hakkın gönderdiği evliyalarımızdır. Doğrular sadece onlar tarafından her dönemde aktarılmış ancak zaman ve egemen dini inanış bu gerçekleri üstünü yine örtmüştür. Pirimiz Zöhre Ana ile bu gerçekler yine ortaya çıkmıştır!..

Pirimiz Zöhre Ana kırk yıl boyunca Aleviliğin tarihini, inanç ve ibadetlerini yeniden, ilk günkü gibi yaşamış ve topluma yaşatmıştır.

İnanmak veya inanmamak herkesin kendi tercihidir. Bizler O'nun kerametleri ile Haktan okuduğu dualarla hastalıklardan kurtulmuş, murat ve dileklerimize kavuşmuş, bunlara somut olarak şahit olmuş insanlarız.İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.