You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

'Kemal Aleviler için sınıfta kaldı'

'Kemal Aleviler için sınıfta kaldı'

Posting Freak
'Kemal Aleviler için sınıfta kaldı'
[COLOR="#000000"] Dünya Ehli Beyt Vakı Başkanı Fermani Altun, hükümetin 2009 yılında ilkini başlattığı ve ders kitaplarında Alevilik konusunun yer alması, Madımak Oteli’nin kapatılarak müzeye dönüştürülmesi gibi somut adımları gerçekleşen Alevi Açılımı’nın ikincisinde Cemevleri’nin statüsünün belirlenmesi için Tekke ve Zaviye Kanunu’nun dışında tutulmasını öngören bir dizi çalışmayı Star’a değerlendirdi.
Altun, ’Hükümet Cemevleri’nin statüsü konusunda adım atsın, Alevilere ilişkin tüm sorunlar çözülür. Çünkü sorunlarımızın anası ibadethane konusu. Yeni Alevi Çalıştayı’na da ihtiyaç var, diyalog geliştirmemiz lazım. Açılım da yapılmalı. Çünkü bizimle diyalog kuran ve sonunu getiren tek hükümet AK Parti oldu. CHP’ye ’Tekke ve Zaviye Kanunu kaldırılmalı mı’ diye soruyorlar, Kemal Kılıçdaroğlu, ’Gündemimizde THY grevi var, o yok’ diyor. CHP de, Kılıçdaroğlu da Alevileri yok sayan 90 yıl önceki statükoculukta saplanıp kalmışlar. O yüzden Kemal bitti, Aleviler için sınıfta kaldı. Yani Aleviler için bir açılım olacaksa, bunu AK Parti yapacak. Sorunlarımızı konuşarak aşabiliriz, bunu da Başbakan’ın yapacağına inanıyorum’ dedi.
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.