You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İşte Başbakan'ın Alevi karnesi

İşte Başbakan'ın Alevi karnesi

Administrator
İşte Başbakan'ın Alevi karnesi
1) Bu "çapulcular" ifadesi gündemin birinci sırasına yerleşti. RTE, "biz bir kaç tane çapulcunun..." diyerek, gençlere yüklendi. Arkasından destek verenler biz de çapulcuyuz dediler.

Hatta Bülent Arınç, çok kızarak (!), çapulcu dediği için Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

Nereden çıktı bu ifade diye sorabilirsiniz. Emin olun RTE bu ifadeyi kendi bulmamış. Bir "yakınından" almış. Yani yakın derken ideolojik anlamda yakın diyorum.

Gerçekten de inanılmaz bir benzerlik var, tarih tekerrürden ibarettir derler ya, aynen öyle.

Başbakan, "Biz bir kaç tane çapulcunun..." dedi. Aynı ifadeyi Kurtuluş Savaşı'na karşı olan Refii Cevat Ulunay da (biz genelde Ali Kemal'i biliriz, ama Refii Cevat da, Refik Halit Karay da Kurtuluş Savaşı'na karşı olan, Mustafa Kemal'e karşı olan kişilerdir.) kullanmış;

Aynen şöyle diyor. "Mustafa Kemal askerleri denen çapulcular..."

Gördünüz mü? Başbakan RTE, "çapulcular" diyor. Refii Cevat da aynı ifadeyi Mustafa Kemal'in askerleri için yani Kurtuluş Savaşı'nı verenler için kullanıyor.

Şimdi o gençlerin, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye bağırmalarının nedenini anladınız mı? Kimlere karşı böyle dediklerini anladınız mı?

2) Bir şey daha var. RTE, "Onlar bu ülkenin başbakanına küfredecek kadar alçaktırlar" demiş.

Ama unutmamak gerekir. "Bazıları" da bu ülkenin pırıl pırıl gençlerine, onları destekleyen halkına "bunlar 3-5 çapulcu" dediler. Başbakan'a sormak gerekir; "bu ifadeyi kullananları nasıl nitelendirmek gerekir acaba" ?

3) Son olarak, yine Başbakan "özellikle Türkiye'de bir Alevi-Sünni gerilimi oluşturmak isteyen alçaklara dikkat edin" demiş.

Doğru demiş ! Ama maalesef bunu yapan kendisi.

Hatırlıyorsunuz değil mı?

Seçimler sırasında tam 7 seçim meydanında Kılıçdaroğlu

Devami...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.