You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Esad'a destek verenlerin başı kesilecek

Esad'a destek verenlerin başı kesilecek

Posting Freak
Esad'a destek verenlerin başı kesilecek
[COLOR="#000000"] Adana’da Alevilerin yaşadığı mahallelerde, cihat çağrısı yapan ve ’Suriye Devlet Başkanı Esad’a destek verenlerin başının gövdesinden ayrılacağı’ gibi tehditlerin yazılı olduğu bildiriler dağıtıldı.

Alevilerin yoğun olduğu Hadırlı, Mıdık, Sucuzade, Havuzlubahçe, Mirzaçelebi gibi mahallelerle kent merkezindeki Küçüksaat kesiminde, ’Muaz El Hatip Taburu’ imzasıyla önceki gün cihat çağrısı yapan, tehdit ve hakaretlerin yer aladığı bir bildiri dağıtıldı.

Bildiride, ’Biz Allah yolunda cihat etmiş ve şehitlikle nasiplenmiş önderimiz Şeyh Muaz-El Hatip Taburu’nun askerleri olarak Eset ve işbirlikçilerine sesleniyoruz. Kâfire destek vermeyin. Allah yolunda olun. Yoksa başınız bedeninizden Allah yolunda kesilecektir. Sen Eset köpeğinin salyasında abdest alan kâfir, Suriye kutsal Sünni devletinin toprakları sizin dökülen kanlarınızla yunup arınacak. Yüce Allah’ın kolumuza vereceği kudretle hepinizin sonu yakındır’ denildi.

Pir Sultan Abdal Derneği öncülüğündeki Alevi dernekleri yasal işlem başlatılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

’Özellikle Arap Alevi kesimini ve gençlerini kışkırtmaya yönelik bazı oyunların tezgâhlandığını biliyoruz’ diyen CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş şöyle konuştu:

’Konu güvenlik güçlerimizin takibinde. Bu aşamada tepki göstermek bu provokasyonu tezgâhlayan alçakların amacına hizmet edecektir. Tüm Alevi kesimini ve özellikle gençlerimizi sakin olmaya ve araştırmanın sonucunu beklemeye davet ediyorum.’ (Cumhuriyet)
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.