You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Engelliler sanatla tek yumruk oldu

Engelliler sanatla tek yumruk oldu

Posting Freak
Engelliler sanatla tek yumruk oldu
Özel Eğitim Kurumlar Derneği ile AHİD Ankaralılar Derneği’nin ’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla düzenlediği gecede, engelli vatandaşlar yaptıkları görsel şov ve söyledikleri türkülerle engellerine engel tanımadılar.

Ankara Mamak Prof.Dr.Necmettin Erbakan Kültür ve Kongre Merkezi Salonu’ndaki programa, engelli bireylerin aileleri yoğun ilgi gösterdi. Gece,saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Sinevizyon gösterisi ile başladı. Konuşmacıların ardından engelli çocuklara başarılarından dolayı plaket verildi.

Bu önemli geceye renk katan Türk Halk müziği sanatçısı Nazlı Öksüz Anadolunun en sevilen halk müziği eserlerini seslendirdi. Çeşitli çalgı aletlerini başarıyla çalan engelli çocuk hareketli parçalarla dinleyenleri mest etti. Daha sonra halk oyunları ekibi de yerel giysileriyle performans sergiledi. Dinleyiciler ise yöresel şarkılara yerlerinde oynayarak eşlik etti. Gecenin son bölümünde ise Devlet Halk Dansları Topluluğu Ses Sanatçısı Zafer Albayrak ve Modern Dans Gösteri grubu Engelli çocukların dans gösterisi ile eşlik ettiği konserde, farklı engelli gruplarındaki bireyler seslendirdiği solo ve koro şarkılarıyla dinleyenlerin beğenisini kazandı. Kimi zaman hareketli şarkılarla salonu eğlendiren engelliler, kimi zaman hüzünlü şarkılarla da katılanları duygulandırdı.

sözcü
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.