You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevilik: İnanç - Edep - Erkan

Alevilik: İnanç - Edep - Erkan

Administrator
Alevilik: İnanç - Edep - Erkan
Alevilik, uçsuz bucaksız, engin bir "sevgi denizi"dir. Bu deniz'i oluşturan damlalar, birbirinin öz kardeşidir. Aralarında "tevhit" (birlik) vardır. Tevhit demek; Hakk'ın ve halkın tek vücut oluşu, aralarında ikilik olmaması demektir. Alevilik, dürüstlüğün, namus ve iffetin, zararsız bir insan olabilmenin okuludur. Bu okulda pir'ler, taliplerine edep-erkan eğitimi verirler.

[Resim: 4.jpg]
Alevilik, bir şereftir, bir kazançtır. Çünkü ırk, renk, cins, dil, din, servet farkı gözetmeden, el ele vererek, buram buram özgürlük kokan bir dünya kurmak, insanca, dostça yaşamak isteyen bu yolun yolcusu, tüm varlığıyla şöyle seslenir: "Tüm insanlar kardeştir. Dünya, benim ülkem; insanlar, benim kardeşimdir."


  • Yayıncı ‏ : ‎ Demos Yayınları (18 Haziran 2018)
  • Dil ‏ : ‎ Türkçe
  • Kağıt Kapak ‏ : ‎ 496 sayfa
  • ISBN-10 ‏ : ‎ 9944387290
  • ISBN-13 ‏ : ‎ 978-9944387293
  • Boyutlar ‏ : ‎ 13.6 x 3.2 x 21.1 cmİçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.