You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevilerin sırtından Cumhuriyet yıkıcılığı !..

Alevilerin sırtından Cumhuriyet yıkıcılığı !..

Administrator
Alevilerin sırtından Cumhuriyet yıkıcılığı !..
AKP iktidarı, Emevi döneminin İslam anlayışını ve siyasetini uygulamaya kalkışınca, büyük tepkilere sebep oldu. Referandum sırasındaki sözde yargı reformunu, halk arasında, “Alevi hakimler gidecek, Müslüman hakimler gelecek” sloganıyla savundular. Tayyip Erdoğan da Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aleviliğini diline dolamıştı. Hatta, “Biliyorsunuz kendisi Alevidir” deyip yuhalatmıştı! Son olarak, üçüncü köprüye Yavuz Sultan Selim’in adının verilmek istenmesi, ayrıca Tayyip Erdoğan’ın, Reyhanlı’daki patlamada ölen vatandaşları mezhep kimlikleriyle anması, Hatay’ın bu eksende karıştırılması, Alevileri dehşete düşürdü.

Sonunda Erdoğan da bu durumu görerek, birlik çağrıları yaptı ama inandırıcı olamadı.

Devami...
Posting Freak
Alevilerin sırtından Cumhuriyet yıkıcılığı !..
donanma44 yazdı:AKP iktidarı, Emevi döneminin İslam anlayışını ve siyasetini uygulamaya kalkışınca, büyük tepkilere sebep oldu. Referandum sırasındaki sözde yargı reformunu, halk arasında, “Alevi hakimler gidecek, Müslüman hakimler gelecek” sloganıyla savundular. Tayyip Erdoğan da Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aleviliğini diline dolamıştı. Hatta, “Biliyorsunuz kendisi Alevidir” deyip yuhalatmıştı! Son olarak, üçüncü köprüye Yavuz Sultan Selim’in adının verilmek istenmesi, ayrıca Tayyip Erdoğan’ın, Reyhanlı’daki patlamada ölen vatandaşları mezhep kimlikleriyle anması, Hatay’ın bu eksende karıştırılması, Alevileri dehşete düşürdü.

Sonunda Erdoğan da bu durumu görerek, birlik çağrıları yaptı ama inandırıcı olamadı.

Devami...

yazının devamında şöyle diyor yazar ;

Evet Aleviler arasında dedelere, seyyitlere hâlâ saygı duyulur ama bu iki unvan da babadan oğula geçer! İmamlık veya müftülük babadan oğula geçse olur mu?

Seyyitlik ise Peygamber soyundan olduğunu iddia etmektir ki bu bir sahtekârlıktır…

Cemevini camiye alternatif göstermeye de kimsenin hakkı yoktur. Evet cem, bir ibadet olarak kabul edilir ama Aleviler de çok iyi bilir ki bütün bunlar İslam öncesi Türk inançlarının kalıntılarıdır. İslâmi renge bürünmüş olarak bugüne kadar yaşamıştır. Zaten, Türkleri İslam’a ısındırmak için cem ve semaha ruhsat veren, Ahmet Yesevi’dir. Yoksa Hz. Ali, cemevi nedir, semah nedir bilmezdi! Camide şehit edildi!

Aleviler, Hz. Ali yolu olarak bilinen Aleviliğin, önce AKP iktidarının sonra da AB veya ABD’nin yedeğine alınmasına, kısacası cumhuriyet yıkıcılığına alet olmamalıdır.

Arslan Bulut / Yeniçağ

birincisi,
Seyitlik peygamber soyundan gelenlerdir evet ama sahtekarlık değildir

İkincisi,
Cemevi başkadır cami başkadır zaten alternatifi olamaz

Üçüncüsü,
Alevilik,nasıl oluyorda islam öncesinin kalıntısı olabiliyor, İslam'dan önce var mıydı Hz.Muhammed ile Hz.ALi?

Dördüncüsü,
Hz.ALi'nin Cemevi nedir,semah nedir bilmediğini sen orda mıydın ki biliyorsun?


Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)
Administrator
Alevilerin sırtından Cumhuriyet yıkıcılığı !..
Arslan Bulut, Yeniçağ gibi bir gazetede yazmayı gördüğüm kadarıyla hak etmiyor. Evet sebebi daha Aleviliğin ne olduğunu bilmiyor ya da işine mi gelmiyor ne?..

Hz.Muhammed Cami'de mi namaz kıldı ? İlk cami örnekleri Emevi zamanında yapılmadı mı? Bu camilerde Hz.Ali'ye ve ehlibeyte yüzyıllarca haşa küfür edilmedi mi?

]Semah, Cemlerde deyişler eşliğinde yapılan bir ibadettir. Yüce Pirimiz Hünkâr Hacı Bektaşı Veli bu konuda şöyle söyler: "Semah, ariflerin aleti, muhiplerin ibadeti, taliplerin maksududur. Bizim Semahımız oyuncak değil, ilahi bir sırdır. Bir kimse ki Semahı oyuncak sayar o cahildir".

Hacı Bektaş Veli'ye bu canı veren, bu ilmi veren Şahımerdan Allah Ali'dir. Gelen bütün evliyaların hocası Hz.Ali'dir. Hz.Ali imamlar imamıdır. Bu imamı, sizin paralı imamlarınızla karıştırmayın !...

Alevileri bırakın da Muaviye'ye, Yezid'e nasıl Hazretlik ünvanını veriyorsunuz onu söyleyin bakalım.

Cemevlerini camilere alternatifi gören mi var nereden uyduruyorsunuz? İlk defa duydum bunu.

Atatürk de Nutuk’ta “Bir takım şeyhlerin, dedelerin, seyyitlerin, çelebilerin, babaların, emirlerin arkasından sürüklenen, kaderlerini ve hayatlarını falcılara, büyücülere, üfürükçülere, muskacıların ellerine bırakan insanlardan meydana gelmiş bir topluluğa bir millet gözüyle bakılabilir mi?” demiştir.

Efendi, yüce Atatürk burada hem sünni hem de alevi kesimi içinde ki gerici zihniyetine sahip din adamlarından söz etmiş. Sadece Alevilere yönelik olarak algılamanız bile Alevilere karşı olan zihniyetinizi ortaya koyuyor.


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.