You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevilere ’başınızı keseceğiz’ diyen polise

Alevilere ’başınızı keseceğiz’ diyen polise

Posting Freak
Alevilere “başınızı keseceğiz” diyen polise
[COLOR="#000000"] Gezi Parkı direnişi sırasında polis kurşunuyla başından vurularak öldürülen Ethem Sarısülük’ün katili polis, dün mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Aynı gün bir başka skandal karar daha verildi.

Pendik Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne gelen polis Muharrem Kırımlı ’Babam beni Süleymancılar cemaatinde yetiştirdi basından ve televizyonlardan Alevileri ve semahları izliyoruz, Muhammed’i ret ve inkar ediyorsunuz. Ret ve inkar etmenin cezası baş kesmektir. Buna da Kuran’da cihat denir bunu biliyor musunuz? Bunu bilin. En kısa sürede tekrar geleceğiz" diyerek dernek yöneticilerini açıkça tehdit etmişti.
Polisin tehditleri sonrasında hukuki işlem başlatan dernek yöneticileri, dün Kartal 29. Asliye ceza hakimi Mahmut Erdemli’nin verdiği kararla şok oldu. Mahkemeye göre Alevilerin başını kesmekle tehdit eden sanık polis Muharrem Kırımlı ifadeleri ’tehdit değil, sınırı aşmayan eleştiri’ denilerek beraat etti.

Savcının ’Dini duyguları aşağılama, halkı kin ve nefrete sevk etmekten’ açtığı davayı dikkate almayan mahkeme başkanı, polis Muharrem Kırımlı’nın yanında bulunan Özgür Yolcu isimli şahsı da beraat ettirdi.


Haber Kaynağı: OdaTv.com
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.