You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Aleviler'i köpeklere yem edeceğiz diyenlerle yoldaşsanız...

Aleviler'i köpeklere yem edeceğiz diyenlerle yoldaşsanız...

Administrator
Aleviler'i köpeklere yem edeceğiz diyenlerle yoldaşsanız...
Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Alevilik; Ali'yi sevmekse, ben dört dörtlük Alevi'yim" sözlerine yanıt verdi.

19 Temmuz Cuma günü Halkalı Zeynebiye Camii'nde kılınan cuma namazında kalabalık bir topluluğa seslenen Türkiye Caferileri Lideri, hutbesinin ikinci kısmını gündemdeki meselelere ayırdı. Başbakan'ın Alevilik ile ilgili sözlerini değerlendiren Özgündüz şunları söyledi:

"Ülke gündemine Sayın Başbakanımın, "Alevilik Ali'yi sevmekse, ben dört dörtlük Alevi'yim" sözü oturmuştur. Gündeme oturan bu söz nedense gönüllere oturmamıştır. Aleviler'i köpeklere yem edeceğiz diyenlerle yoldaşsanız, bu sözünüz gönüllere oturmaz. Sahabe kabri deşenlere, adam eti yiyenlere yoldaş olursanız, bu söz artık gönüllere oturmaz!

HAŞİMİ'NİN NESİSİNİZ

Bizim başbakanımız elbette bunlarla yoldaş değil; ama benim vergimle, benim karnımın üstünde onlara, onların başkomutanı Tarık Haşimi'ye siz kamplar açarsanız, "yoldaş" demeyelim de ne diyelim? Başkomutanı mı diyelim, efendisi mi diyelim? Siz bir ad seçin, biz de onu diyelim. Düşmanı değilsiniz, peki Tarık Haşimi'nin neyisiniz?

[Resim: 13.jpg]

İşte bu yüzden sözleri gündeme oturtsanız bile -ki, sadece tepki alıyor- gönüllere oturmuyor. Peki ne zaman gönüllere oturur? Ne zaman ki bu ülkede, Alevi de Sünni kadar birinci sınıf vatandaş olur, ne zaman ki zalim dediğiniz Beşar Esad kadar demokrat olup, adil olup, kabinenizde en az % 30 yani en az 10 tane Alevi bakan oluşturursunuz, ne zaman ki en az 25-30 tane ilin valisi Alevi'den seçilir, ne zaman ki genel müdürlüklerde, müsteşarlıklarda, nüfus oranında ülkemizin diğer kesimlerine, başta da Aleviler'e sandalye verirsiniz, işte o zaman inanacağız. Üstelik sizin ifade etmenize bile gerek kalmadan "Bizim başbakanımız en az bizim kadar Alevi'dir" diyeceğiz.

ASIL İSTENEN İSRAİL HİLALLERİ
Devami...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.