You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Aleviler bunu hak etmiyor

Aleviler bunu hak etmiyor

Administrator
Aleviler bunu hak etmiyor
Eğer bir Alevi olsaydım,

Devami...
Administrator
Aleviler bunu hak etmiyor
"Aleviliği tarif etmek arzusunu sadece Sünni itikad sahibi teologlara isnad edersek haksızlık olur."

Beyfendi doğru söylüyorsunuz Aleviliğin ne olduğunu sünni inancına hem de vahhabi,muaviye zihniyetine sahip bir zihniyetin yapması, aleviliğin ne olması gerektiğini, sınırlarını çizmesi kadar abest, salakça, vicdansızca, hadbilmez bir şey olamaz.

Aleviliğin tanımını yapacak son kişi bir siyasi parti lideridir.

Din adamına dahi bunu yapma hakkı verilmemişken bir siyasetçinin kalkıp Aleviliği şekilden şekile sokması kabul edilemez ve red edilir ki bütün alevi örgütleri bunu yapmıştır.

Cem evimiz ucube olarak yaftalanıyor,

Alevi kökenli siyasi parti lideri siyaseten değil mezhebinden yani Alevi olmasından dolayı meydanlarda yuhalanıyor ...

Sonra kalkıp Alevilik böyledir , şöyledir , öyle ise en iyi alevi benim, bütün alevilerden daha aleviyim , 4x4 aleviyim, alevi demek ben demek Smile


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.