You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevi evlerine işaret Meclis'te

Alevi evlerine işaret Meclis'te

Posting Freak
Alevi evlerine işaret Meclis'te
[Resim: sezgintanrikulu2104-1.jpg]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Maltepe İlçesi Esenkent Mahallesi’nde ikamet eden bazı Alevi vatandaşların evlerinin kimliğinin belirsiz kişiler tarafından işaretlenerek, üzerine ’Ölüm’ şeklinde yazılar yazıldığını belirterek konuyu Meclis’e taşıdı.

Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, ’İstanbul Maltepe İlçesi Esenkent Mahallesi’nde ikamet eden bazı Alevi vatandaşların evleri kimliği belirsiz kişiler tarafından işaretlenerek, üzerine ’Ölüm’ şeklinde yazılar yazılmıştır. Alevi vatandaşlarımızın yaşadığı yaklaşık 10 evin bu şekilde işaretlenmesi kaygı verici bir durumdur’ diyerek şu soruları yöneltti:
’İstanbul Valiliği tarafından konu ile ilgili yapılan yasal bir inceleme var mıdır? Var ise sonuçları nelerdir?

Evlerine işaretleme yapılan Alevi vatandaşlar konu ile ilgili şikayette bulunmuş mudur?
Kimliği belirsiz kişiler tarafından evleri işaretlenerek tehdit edilen yaklaşık 10 evde ikamet eden Alevi vatandaşlarımız ile ilgili alınan güvenlik tedbirleri var mıdır? Var ise nelerdir?
Geçen sene Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Kartal Şubesi Cemevi ve Kültür Merkezi’ne saldıran kimliği belirsiz kişiler tespit edilmiş midir? Tespit edildi ise bu kişilerin isimleri nedir? Haklarında yapılan işlemler nelerdir?

Türkiye genelinde yapılan bu tür fişleme olaylarının sayısı nedir? Bu olaylarla ilgili yapılan yasal işlemler nelerdir? Konu ile ilgili hakkında yasal işlem başlatılan kişiler var mıdır? Varsa isimleri nedir? İllere göre dağılımı nedir?

Bu fişleme olaylarının bir daha yaşanmaması adına alınan tedbirler var mıdır? Varsa nelerdir?’

08.05.2013
Kaynak : gercekgundem.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Senior Member
Alevi evlerine işaret Meclis'te
Bazıları siyaset uğruna kardeşi kardeşe vurdurmayı dahi göze alabilecek kadar menfaatçi olabiliyorlar
devletin malını yiye yiye doymadıkları gibi bir de vatandaşı birbirine düşürebilmek içinde bazı beyinleri olumsuz yönde alçakça şartlandırıyorlar
bunlar sözde müslüman sözde vicdanlı sözde dindar olacaklar icraata bakın olacak şey değil
İnsan isen yola gel
Bülbül isen güle gel
İkilik yoktur bizde
Kafir isen dine gel
ZÖHRE ANA
Son Düzenleme: 10/05/2013, 05:10, Düzenleyen: Nursen.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.