You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevi dostu hükümet !

Alevi dostu hükümet !

Administrator
Alevi dostu hükümet !
Başbakan her fırsatta “ben de dört dörtlük Aleviyim” diye popülist mesajlar veriyorsa da Alevi tabanında bu söylemin hayli tepki aldığını söylemek gerek. Zira Aleviler “Erdoğan’ın söylediği ile yaptığının farklı olduğunu” çok iyi biliyor ve tepkilerini de bu noktada yoğunlaştırıyorlar.

Geçtiğimiz hafta sonu İcmal Dergisi tarafından düzenlenen ve 5 bin kişinin katıldığı gençlik programı için Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde idik. Anadolu’nun değişik yerlerinden gelen binlerce gencin katıldığı programda nasıl yüksek bir vatan sevgisi ve Ehli Beyt aşkının hakim olduğunu bizzat gözlemledik.
Beş bin kişi, programın son günü Prof. Dr Haydar Baş’ın hedef ve gaye dolu, çözüm ve model içeren kucaklayıcı konuşmasını coşkuyla dinledi.
Bu coşkulu kitle Anadolu’da bir milli uyanış ve kükreyişin ayak seslerinin artık ne kadar güçlü hale geldiğini gösteriyordu.

Dönüş yolunda Hacı Bektaş-ı Veli Hazretlerinin türbesini ziyaret etmek üzere Hacı Bektaş ilçesine uğradık. Buradaki Alevi yurttaşlarımızın nasıl bağrı yanık ve öfkeli sitemle Erdoğan’ın “ben de dört dörtlük Alevi’yim” diye yaptığı başka söylediği başka söylemine tepkisine bizzat şahit oldum.
Bugüne kadar Alevileri dışlayan, hakir gören, etrafında “biz Yezid’in tarafındayız” diyen vekilleri barındıran üstüne üstlük 50 bin Alevinin ölüm fermanını veren Yavuz’un adını 3. köprüye veren başbakana hayli kızgınlar Hacı Bektaş halkı.

Yozgat’tan gelen bir vatandaş ilginç bir olay anlattı

“Sünni köyüne yol yapım çalışmaları yapıyorlardı. Ancak yolun Alevi köyünden geçmesi gerekiyordu. Alevi köyüne 500 metre kala yol yapımını durdurdular. Daha sonra yolu Alevi köyünün 500 metre dışından yaparak Sünni köyüne ulaştırdılar.”

Devami...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.