You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

4x4 Alevi nasıl olunur?

4x4 Alevi nasıl olunur?

Administrator
4x4 Alevi nasıl olunur?
Başbakan’ın büyük yanılgısı, Aleviliği yalnızca Hazreti Ali sevgisi olarak düşünmesi. Alevileri en çok kızdıran ise Aleviliğin (özellikle politikacılar ve Sünni din adamları tarafından) tanımlanması. İşin teolojik kısmı karışık.

Çünkü Alevilik bölgesel olarak farklılık gösteren bir inanç şekli. Ne olduğunu ise oradaki Aleviler biliyor. Başbakan önceki gün “Eğer Alevilik Hazreti Ali’yi sevmekse ben dört dörtlük Aleviyim” dedi. Aleviler buna karşı çıktı. Çünkü Alevilik Hazreti Ali sevgisine indirgenemez. İndirgenirse de o Alevilik olmaz.

Cemevi sorunu

Zaten ‘empati kuracağım’ diye kimsenin kendisini Alevi ya da Sünni şeklinde ifade etmesi zorunluluğu da yok. Ancak Başbakan Erdoğan’ın ‘demokrasi ve insan hakları adına’ yapması ve yapmaması gereken bazı şeyler var.

Devami...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.