Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: YAŞ'ta ihraç kararları...
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.


Genelkurmay Karargahı'ndaki YAŞ toplantısı sona erdi. Geçen yıl ihraç kararı verilmemesi nedeniyle dikkatlerin odaklandığı bu yılki YAŞ toplantısında 24 askeri personel için "şerhli" ihraç kararı verildi. Bunlar içerisinde bakın kaç personelin ihraç gerekçesi "irticai faaliyet"...


Yüksek Askeri Şura toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) temel yapısını ve disiplinini bozacak şekilde; ''uyuşturucu alışkanlığı ve ahlak dışı ilişkileri'' bulunan 19, ''irticai tutum ve davranışları'' tespit edilen 5 olmak üzere toplam 24 personelin TSK'dan ayrılmasına ''oy çokluğuyla'' karar verildiği bildirildi. Yüksek Askeri Şura toplantısına ilişkin Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, Yüksek Askeri Şura'nın olağan toplantısının, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda yapıldığı hatırlatıldı.
Açıklamaya göre, bölgesel durum değerlendirmesinin yapıldığı ve TSK'nın Harbe Hazırlık Durumunun incelendiği toplantıda, bu kapsamda ortaya çıkan ihtiyaçlar ile bu ihtiyaçları karşılamak için alınması gereken tedbirler tespit edildi.
İç güvenlik durum değerlendirmesi çerçevesinde, tehdit ve riskler ile alınabilecek tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, TSK'nın temel yapısını ve disiplinini bozacak şekilde; ''uyuşturucu alışkanlığı ve ahlak dışı ilişkileri'' bulunan 19, ''irticai tutum ve davranışları'' tespit edilen 5 olmak üzere toplam 24 personelin TSK'dan ayrılmasına ''oy çokluğuyla'' karar verildi.

İnternet Haber