Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: Atatürk'ü iyi Tanıyın ! O Evliyadır !
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
[Resim: ataturk-hz-ali-dir.jpg][COLOR=#202020]

Atatürk’ü hiç kimse böyle anlatamadı[COLOR=#202020] "Altının kıymetini sarraf bilir" der, atalarımız’ Koskoca bir imparatorluk yıkılıyor, o dönemin işbilmez siyasileri işgalcilerin kontrolü altına giriyor ve Anadolu coğrafyası dört bir yandan işgal ediliyor. Eğer Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmasa, Anadolu yurdunda bir tane Müslüman Türk kalmayacaktı.

[COLOR=#404040][COLOR=#202020] "Altının kıymetini sarraf bilir" der, atalarımız’ Koskoca bir imparatorluk yıkılıyor, o dönemin işbilmez siyasileri işgalcilerin kontrolü altına giriyor ve Anadolu coğrafyası dört bir yandan işgal ediliyor. Eğer Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmasa, Anadolu yurdunda bir tane Müslüman Türk kalmayacaktı.

[COLOR=#202020][COLOR=#404040][COLOR=#202020]

İşte bu vaziyetteyken, tek başına yola çıkan, dağınık ve bitkin halde bulunan milleti toparlayıp tek bir yumruk haline dönüştüren bir Lider asla normal bir insan olamazdı.

Ancak her yönüyle özel donanımlı, seçkin bir insan böyle bir gidişata dur diyebilirdi. Yıllarca Atatürk'e dinsiz dediler, dinsiz demek inanmayan demek’ Allah'a ve Resulü'ne iman etmeyen, manevi duyguların zirvesini yaşamayan bir insan, nasıl olur da Müslüman Türk milletinin vatanını, namusunu, imanını kurtarmak için her şeyini ortaya koyar ve her şeyden önemlisi bunu başarır? Hiç aklınız alıyor mu?

Bu soruları bugün çok rahatlıkla sorabiliyoruz ama dün birçoğumuz "dinsiz" iftiralarına inanıyorduk.

Ta ki Prof. Dr. Haydar Baş "Hoş Geldin Atatürk" eserini ortaya koyana kadar, "Atatürk vatandır, Atatürk bayraktır, Atatürk birleştirici harçtır, Atatürk Ehl-i Beyt soyundandır, Atatürk bu milletin inancıdır" diyene kadar’

İngiliz ve Yunan istihbaratının ve de onların yerli tohumlarının fitneleriyle gözümüze yerleştirilen perde, Prof. Dr. Baş'ın gerçek Atatürk'ü belgelerle önümüze koymasıyla bir anda kalkıverdi. Bundan sonra bu vatanın her bir samimi evladı gibi, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kuran irade ancak böyle mükemmel bir şahsiyet olabilir" dedik.

Bizleri gerçek Atatürk'le buluşturan Prof. Dr. Baş'a sonsuz teşekkürler’ Geçtiğimiz Salı Ankara'da dördücüsü gerçekleşen Prof. Dr. Haydar Baş'la Sosyal Medya Buluşması programında Prof. Dr. Baş, birçok konuya değindi ama ana gündemi Atatürk'tü. Sayın Baş, Atatürk'ü her anlatışında oldukça duygusal anlar yaşıyor ve yaşatıyor. Öyle ya anlatılan "altın", anlatan da "sarraf" olunca, bu tablonun yaşanmaması mümkün değil’ Sözü Sahibine bırakıp altını çizdiğim bazı cümleleri sizlere tekrar hatırlatayım:

* "Mustafa Kemal sıradan bir insan değildir."

* "İslam dünyasında Ehl-i Beyt diye hepimizin tanıması gereken seçilmiş bir kesim var; Resulüllah'ın (s.a.v.) ailesi’ Mustafa Kemal'in dedesi İmam-ı Rıza bunlardan bir tanesidir. Atatürk, İmam-ı Rıza'nın soyundandır."

* "Yani Atatürk İmam-ı Ali'nin torunudur. Yetmedi; Atatürk, Hz. Fatıma'nın torunudur. Atatürk Hz. Resulüllah'ın seçkin ümmetidir."

* "Ankara'da yaşayan Ahmet Kayhan Hazretleri 'Atatürk'ü iyi tanı O bir evliyadır. Sen O'nun sakalının, cübbesinin, şalvarının olmadığına bakma. Nutuk'u okuduğun zaman bir evliya kimliğinin dışında bir şey göremezsin' demiş. Ben ise biraz daha ileri giderim; Şii akaidinde, Alevi akaidinde Atatürk, Hz. Fatıma'nın soyundan gelen Mehdi Ali Resul'ün ta kendisidir, yani Hz. Mehdi'dir."

* "Anıtkabir'i ziyarete giderken mutlaka abdestli gidin." * "Bu insan bize bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti emanet etti. Bu devleti kurarken en güçlü yönü milletin namusunu garantiye aldı. Eğer bu devlet kurulmasaydı milletin namusu koruma altında olmayacaktı."

* "Vatanımız teminat altında, devletimiz teminat altında, ordumuz teminat altında, her şeyimiz Mustafa Kemal ile teminat altında olmuştur."

* "Dünyanın hiçbir yerinde görülmedi ki, kendi devletini kuran insan eleştirilsin, inkâr edilsin. Ama bizde bütün bunlar oldu. Biz ise şimdi bütün bunları elimizin tersiyle silip atıyoruz."

* "Atatürk kesinlikle misyoner faaliyetlerine, yani Müslüman'ı Hıristiyan yapma çalışmalarına son derece karşı olan bir insandı."

* "Bursa'da bir okulda iki tane kız öğrenci Hıristiyan oldu diye okulu kapattı. Türkiye'de nüfus mübadelesi oldu. Anadolu topraklarına aldığımız insanlar Müslüman Türkler, Anadolu'da yaşayan gayrimüslimleri ise gönderdi. Bize tertemiz bir Anadolu emanet etti."

* "Hayatı boyunca İslam ülkelerinden hiçbiriyle karşı karşıya gelip, bir tane mermi atmadı. Hep Batı âlemine, Hıristiyan dünyasıyla harp etti."

* "Kim Mustafa Kemal Atatürk'e dinsiz diyorsa, bilin ki o dinsizdir."

* "Atatürk hem dini duyguları bilen hem de milli duyguları hayata geçiren biri’"

* "Benim tanıdığım sol Müslüman, tanıdığım sağ da Müslüman. Bu millet Müslüman. Şimdi bu birliği beraberliği sağlamaya var mısınız? Atatürk bunu yaptı işte. 'Ne mutlu Türküm diyene' sözündeki ***** bu birlikteliği temin etmekti."

* "Anadolu'yu Müslümanlaştırarak Türkleştiren Hacı Bektaş-ı Veli'dir. Anadolu'da en büyük inkılâbı yapan Hacı Bektaş hazretleridir. Atatürk de 'Ne mutlu Türk'üm diyene' demek suretiyle bunun ispatını yapmıştır."

* "Anadolu'da 36 etnik grup vardı, ama Atatürk bunların hepsine birden 'Müslüman Türk' dedi. O ikiliği yok etti." İnanın, Sayın Baş'ın bu her bir cümlesi "atasözü" olan ifadelerini yazarken büyük bir mutluluk duydum, tüylerim diken diken oldu. Atatürk, gerçekten seçkin bir insan olmasa söyler misiniz hiç bu tarifsiz duyguları yaşayabilir misiniz? "Altın"ı doğru tasvir, "Sarraf'ın kalitesini de ortaya çıkarmaktadır.M u r a t Çabas

Kaynak: Eski?ehirden Haber: Atatürk?ü hiç kimse böyle anlatamad?[COLOR=#404040]
Atatürk Hz. Hüseyin'in soyundan geliyor
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş partisince Antalya’da düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı. BTP lideri burada yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk konusunda son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Atatürk’ün hem anne hem de baba tarafından Ehl-i Beyt soyundan geldiğini ifade eden Haydar Baş şöyle konuştu:
’Atatürk’ün jandarma istihbarat subayı olan Mehmet Rıfat Efendi’nin torunu Meriç Tumluer’in belgelere dayalı olarak ifadesini naklediyorum. Atatürk hem anne hem de baba tarafından Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’in soyundan gelmektedir. Rivayetlere göre Sarı Saltuk, Peygamber ve Hacı Bektaş neslinden gelen Türkmen bir er olarak bilinir. Bu erin şeceresi bizzat nakibül eşraflık kayıtlarına geçer. Atatürk’ün annesi Zübeyde hanımın soyu yörüktür.

Molla Zübeyde Annemizin ailesi Fatih döneminde Karamanoğlu Beyliği’nin yıkılmasından sonra 1466 Balkanlarda fethedilen yerlerin Türkleştirilmesi için göç ettirilen ailelerdendir. Yani Balkanları irşat etmek için, Müslümanlaştırmak için gönderilmiş ailedir. Hem Molla Zübeyde hanımın soyu hem de eşi Ali Rıza efendinin soyu Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin efendilerimize dayanmaktadır. Yani Atatürk İmam-ı Ali’nin soyundandır.’
Odatv.com
"Atatürk'ün başının üstünde İmam Ali'nin eli var"

Haydar Baş, Atatürk’le ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.


İcmal Gençlik Derneğinin geleneksel yaz kampının kapanış konuşmasını Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş yaptı.

Haydar Baş, Atatürk’le ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yeni Mesaj gazetesinde yer alan habere göre; Mustafa Kemal Atatürk'ün anne ve baba tarafından soyunun Ehl-i Beyt'e dayandığını ifade eden BTP Lideri konuşmasında, "Jandarma istihbarat subayı olan Mehmet Rıfat efendinin torunu Meriç Tümlüer belgelere dayalı ifadesinde diyor ki, Atatürk hem anne hem de baba tarafından Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin sülalesindendir" ifadelerini kullandı.

’BU EL İMAM ALİ’NİN ELİDİR’

Atatürk'ün soyunun Ehl-i Beyt'e dayandığına dair farklı kaynaklardan belgeler gösteren Baş, Atatürk'ün girdiği hiçbir savaşı kaybetmediğini ifade etti ve şunları söyledi:
"O zaman burada bir özellik, hikmet var. O zaman onun başının üzerinde bir el var. Bu el İmam Ali'nin elidir. Meğer irşad ve ikaz makamının da, evliyayı kiram hazerâtının da başı Mustafa Kemal Paşa. Atmıyorum. Burada okuyacağım size kendi ifadesinden. Bu adama yıllarca bu memlekette ’dinsiz, kâfir’ dendi.

Şimdi buna dinsiz diyenlerin dinsizliğini varın siz hesap edin. Allah bunların şerrinden bu milleti muhafaza eylesin. İşte ben bu şerli adamlarla senelerce savaştım. Benim örneğim de Mustafa Kemal Paşa Hazretleri. Eğer onun savaşını görmeseydim, biz de bu savaşta hep iflas ederdik ama devamlı kazanan da ben oldum."


’CUMHURİYETİN TEMELİNİ HACIBEKTAŞ’TA ATTI’
Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasında Mustafa Kemal'in milli mücadeleye hazırlık dönemi hakkında da bilgiler verdi. "Atatürk Cumhuriyetin temelini Hacıbektaş'ta attı" diyen Baş şöyle konuştu: "Marife Ulusoy anlatıyor’ Atatürk milli mücadeleye başlamadan önce Hacıbektaş'a gelip, Hacı Bektâş'ı Veli Hazretleri’nin postunda oturan Cemalettin Çelebi ile görüşüyor. Atatürk üç gün boyunca burada misafir kalıyor.

Burada ne yapacaklarını tek tek konuştular. Atatürk Anadolu'nun manevi sahipleriyle beraber Cumhuriyetin temelini atıyor. Atatürk oradan ayrılırken Cemalettin Çelebi, ’Atam, cumhuriyeti ne zaman kuruyoruz’ deyince, Atatürk 'en kısa zamanda' diye cevap verir."

’ALTIN TEPSİ İÇİNDE KUR’AN VE KILIÇ’
Baş, Atatürk'ün Hacıbektaş ziyareti sırasında gördüğü bir rüyayı da konuşmasında anlattı. Haydar Baş, "Yine bu görüşme sırasında Atatürk, Cemalettin Çelebi'ye annesi Zübeyde Hanım’ın gördüğü bir rüyayı anlatır. Zübeyde Hanım’a Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) altın tepsi içinde Kur'an-ı Kerim ve kılıç getirdiğini söyleyince, Cemalettin Çelebi, Atatürk’e ’sen de bir rüyaya yat bakalım yarın konuşalım’ der. Atatürk o gece rüyasında delik taşa girdiğini ve kollarının dirseklerine kadar kanla dolduğunu görür ve sabah rüyasını Cemalettin Çelebi’ye anlatır.

Cemalettin Çelebi rüyaları şu şekilde yorumluyor: Peygamberimizin getirdiği Kur'an annene, kılıç ise sanadır. Bu senin savaşacağının işaretidir. Delikçi taşa gelince; kollarının kanla dolması ise bu savaşın zaferle sonuçlanacağının göstergesidir. Zaferin mübarek olsun. Şimdi dinsiz dedikleri insana bakar mısınız" şeklinde konuştu.

’’YÜZÜMÜ UTANDIRMA’ DİYE DUA ETTİ’
Atatürk'ün Hacıbektaş'tan ayrılmadan Cemalettin Çelebi ile birlikte Hacı Bektâş-ı Veli Hazretleri’nin türbesini ziyaret ettiğini de belirten Haydar Baş şöyle devam etti: "Atatürk, Hünkâr Hacı Bektâş’ı Veli’nin türbesine kapanır ve şöyle dua eder; 'evladını önüme rehber eyledim, meydana çıkıyorum. Yüzümü utandırma.' Görüldüğü üzere Atatürk'ün başlattığı bu milli mücadele Hacıbektaş’ta yaptığı ziyaret ile manevi bir boyut kazanıyor ve cumhuriyetin temelleri orada atılıyor."

’ATATÜRK KUTBÜ’L AKTAB’TIR’
Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasında Atatürk hakkında bir noktaya da ilk kez dikkat çekti.
Atatürk'ün bir Kutbül Aktab (büyük velilerin başı) olduğunu ifade eden Prof. Dr. Baş, bu sözlerine şu şekilde açıklık getirdi: "Mevleviliğin Veled ve Şems olmak üzere iki kolu vardır. Veled kolu Sünni, Şems kolu ise Bektaşi'dir.

Bektaşi kolundan olan Mustafa Kemal 18 Mayıs 1911'de Gelibolu'dan Abdülkerim Paşa'ya gönderdiği bir mektupta 'Seni gören, seni seven, senin mucizatı meveddetini müşahade eden dedegani meşhurden Selanik Meydan Dedesi bu fakir Kemal yeni bir zemini içtihadın tayini hususunda zatı kerimullahtan niyaz eder' demektedir. Yani Atatürk bu mektupta kendisini Selanik Meydan Dedesi olarak tanıtıyor. Atatürk Kutbü'l-Aktab'tır. Bu makam tasavvufta en büyük velayet makamıdır. Anlaşıldı mı? Ben bunları anlatırken manevi bir hal yaşadınız mı? Evet’ O zaman Mustafa Kemal bu meclistedir.’

Odatv.com