Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: 10 Kasım 1938 Atatürk'ün Yası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sonsuzluğa Uğurladığımız Ulu Önderimiz Ata’mızı Sevgi, Saygı ve Minnetle Anıyoruz 


  Varlığını milletine ve vatanına adayarak yaşamını cephelerde geçiren, işgalci güçlere karşı Kurtuluş Savaşı’nı yapan, Al Bayrağı göndere çeken, Cumhuriyet’i kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü [b]’ATA’mızı  sonsuzluğa uğurlayalı seksen bir yıl oldu.  [/b]

Ulu Önder’e duyduğumuz özlem ve sevgiyle her 10 Kasım’da olduğu gibi bugün de yüreğimiz matem içinde yasımızı tutarak saygı ve minnetle anıyoruz.

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v= 2NdhqiJp6Wk[/video]
 
Elli yedi yıllık yaşamında vatanına ve milletine tutkunluğu ile başkumandanlığının yanında uygarlık yolu olarak gördüğü ilimde, bilimde, eğitimde, sanatta, kültürde, sporda’ her alanda başöğretmen olarak da milletine yakışanı yapan Büyük Önder ATATÜRK, tüm dünyanın da kabul ettiği seçkin bir düşünce insanıdır. 

İşte gücümüzü ve kararlılığımızı  ’ATA’ mızdan alarak bizlere bıraktığı tüm fikirlerinin, değerlerinin, ilke ve devrimlerinin uygulayıcısı olarak hedeflerini hedefimiz bilerek, bıraktığı manevi mirası olanı ilim ve akıldan ayrılmadan, gerçeğin yolundan yürüyoruz.
 
Canım ATA’m, 
Emanetlerini koruyarak bayrağını yüreğimizde ve elimizde taşıyor, ışığını gururla bizden sonraki nesillere aktarmaya devam ediyoruz.
 
Size duyduğum eşsiz ve sonsuz sevgi, minnet ve şükran duyguları içerisinde, manevi huzurunuzda bir kez daha saygıyla eğiliyorum. Ruhunuz şad olsun.
 
Rehberimizsin, Işığımızsın. 

GERÇEKLER ÖLMEZ, SEN ÖLMEDİN’ 

[b]PİR ZÖHRE ANA  [/b]
] ] Şahımız...
Bağımsızlık Güneşimiz...
Aydınlık Geleceğimiz...
Ezelimiz ve Ebedimiz..
Özgürlük Savaşçısı...
İnsanlığın Lideri...
Türk Ulusu'nun Kurtarıcısı ...
Düşmana Cefa , Dosta Sefa.... Mavi Gözlü Arslan...
Kalbimizde, Fikrimizde, Tüm Benliğimizdesin..
Ölmedin...Biliyoruz ki Bizimlesin...
Saygı, Hasret ve Minnetle CANIM ATAM.. [COLOR=#1C1E21]]

1881 yılında doğdu, Hep BİZİMLE!

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlanışının seksen beşinci yıl dönümünde bugün yurdumuzda ve tüm dünyada saygıyla ve özlemle anıyoruz.

[attachment=51]

Saat 09.05’ te yaşam adeta duracak milyonlar tek yürek olarak manevi huzurunda saygıyla eğilecektir.

Ulu Önder’e gösterilen saygı simgesel değildir.  Seksen beş yıldır bedenen aramızda olmasada halkının özgür vicdanında, düşüncesinde ve yüreğindedir. Çünkü başardıklarıyla geçmişimizi kurtarmış, eserleriyle fikirleriyle de bugünümüze ve geleceğimize yön verendir.

Ulu Önderin bir komutan olarak tam bağımsız çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur. Lider olarak ise milletinin ve tüm dünya insanlarının takdirini kazanmıştır. Akıl ve bilimden güç alarak gerçekleştirdikleri ile öylesine izler bırakmıştır ki, silmeye kimsenin gücü yetmemektedir, yetmeyecektir.Bizler de Ulu Önder’in ilkelerine bağlı kalarak ve anlayarak, hayatın her anında alanında uygulayacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza da her fırsatta milleti için yaptıklarını, fikirlerini, ilkelerini, devrimlerini anlatarak, öğreterek yaktığı uygarlık meşalesini sonsuza kadar taşımalarını sağlayacağız. Çok çalışarak, başardıklarımızla övünüp geleceğe güvenle bakıp umutla, heyecanla gösterdiği hedeflere yürüyeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu varlığımızı borçlu olduğumuz Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü sonsuzluğa uğurlayışımızın seksen beşinci yıl dönümünde kendisine duyduğumuz sonsuz özlemimizle; sevgi, saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

Ruhu şad olsun.