Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: 9 KASIM Didar Ana'mızın gayba girişi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3

Ehlibeyt erenlerinden Didar Ana'mız 9 Kasım'da gayba girmistir. 9 Kasım'da Didar Ana aşkına bir günlük yası matem orucu tutmaktayız..Didar Ana'mıza ve gerçekleri bizlere bildiren Pir Zöhre Ana'mıza aşk ile niyazımız olsun..Hak tutulan yası matemlerimizi kabul eylesin..


DİDAR ANA
( Didar Şahin)


Sivas-Zara’nın Zeyve (İki Değirmenli)Köyü'nde Ağa ile Gülçiçekten doğma: Batıni olarak’’Ehlibeyt Okulunda yetişen mücerret:Allah Dostu Didar Ana’

İbadet ve sohbetlerinde:

Her şeyin başı Allah Dünya dua üzerinde kurulu.Her ise Besmele ile başla.Allah,yalvaranın Tanrısıdır.Sıdk ile (gonulden )çağır.Ozelikle seher vaktinde ,dılek kapıları açık iken ibadet et.

Fen kerameti geçecek.Oku,çalış,ilim yap.İlim yapmak ve doğru çalışmak da ibadettir.

Kul hakkı yeme  Devlet malını koru.Helal kazan.Kul hakkı ile Hak Divanı’na gitme:Affı yoktur.Devlet malında tüyü bitmedik yetim hakkı var:yiyen iflah olmaz.

[b]Yalan,iftira ve dedikodudan sakın[/b].Duymadığını duydum,görmediğini gördüm deme.Kimseye iftira etme .Kapı dinleme.

Gönül yıkma; iyilikte cömert ol.Gönül Kabedir.Kisinin ayıbını yüzüne vurma.yetim ve yoksullara, yolda ve darda kalanlara yardım et;ama ettim deme.Cennetin kapısını cömertler acar.

Ana,baba ve komşu hakkı önemli.Onları kırma;her zaman hayır dualarını almaya calış.

Bir şeye ne çok sevin,ne de çok üzül.Bir işin önüne değil sonuna bak.Bir anda herşeyi var eden de Alah’tır yok eden de.Sonu ölüm,unutma.

Alçak gönüllü ol.Turab ol.Kibirlenme .Kibir imanın düşmanıdır.Kimseye saygıda kusur etme.

Nefsine terbiye et.Eline,diline ,beline sahip ol.Aşırılıklardan sakın.Sabırlı ol;sabırdan selamet,selamet ten rahmet doğar.Kimseye çekememezlik yapma.

Musahiplik ve kirvelik önemli. Bu tur ’’yol ve ’’dunya –ahret ’’ kardeslıgı kurulmadan once sartlarını ogren ve yerine getirebilecegin den emin ol.

Ehl-i Beyt’i ornek al.Hicbir şey,seni Hak’kın ve haklının yanından ayırmasın.Kerbela’yı hatırla.

Allaha güven.Gam yapma(uzulme) Hakkında hayırlısını dile.Her seyde bir hayır ara.Bir kapı kapanırsa,bir başka kapı açılır.Dogrunun yardımcısı ve sahipsizin sahibi Allah’tır unutma. Ona sığın.

Ve benzeri nice tespit ve öğütlerde bulunan ve her söylediği kendi inanç ve davranışlarında eksiksiz sergileyen örnek Didar Ana’’

Heran’ı mucizet dolu hayatı ile,çevresinin karşılıksız ISIK ve UMUT KAYNAĞI Didar Ana’

’’EL ELE,EL HAK’KA Didar Ana..     

[attachment=50]
Didar Anamıza Niyazımız olsun..Allah kabul etsin..
Didar Anamıza niyazımız olsun...

Allah Pir Zöhre Anamıza ailesi ile birlikte hayırlı ve sağlıklı uzun ömürler versin. Allah başımızdan eksik etmesin...
Didar Ana'miza selafatimizla niyazimiz olsun.
Yas matemini tutanlarin, Allah kabul etsin.
Gerceklerin,gercekligini bizlere bildiren Pir Zöhre Anama cani gönülden sükranlarimi sunar...Yüce Postuna,Ayaklarina,Dergahinin esigine...Cümle Gerceklere niyazim olsun,

Yüce Allah tutugumuz matemleri kabul eylesin.Pirimizi ve Evlatlariyla beraber basimizdan eksik etmesin...Varligin öyle güzelki Pirim...
Yüce Pirimiz Didar Ana'mıza aşk ile yüce postuna niyaz ederim. Hak Muhammed Ya Ali, onların ışığını başımızdan eksik etmesin. İyi ki Ehlibeytimiz var , iyi ki Zöhre Ana'mız, Didar Ana'mız var.
Didar Ana'mız tuttuğumuz yası matemlerimizi kabul eylesin, Hak defterine yazsın, araya vermesin inşallah...

Hakkın tecellisi Yüce Erenlere aşk ile niyaz ederim, Allah Pir Zöhre Ana'mızı başımızdan eksik etmesin...
Sayfalar: 1 2 3