Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: Alevilere ’başınızı keseceğiz’ diyen polise
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
[COLOR="#000000"] Gezi Parkı direnişi sırasında polis kurşunuyla başından vurularak öldürülen Ethem Sarısülük’ün katili polis, dün mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Aynı gün bir başka skandal karar daha verildi.

Pendik Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne gelen polis Muharrem Kırımlı ’Babam beni Süleymancılar cemaatinde yetiştirdi basından ve televizyonlardan Alevileri ve semahları izliyoruz, Muhammed’i ret ve inkar ediyorsunuz. Ret ve inkar etmenin cezası baş kesmektir. Buna da Kuran’da cihat denir bunu biliyor musunuz? Bunu bilin. En kısa sürede tekrar geleceğiz" diyerek dernek yöneticilerini açıkça tehdit etmişti.
Polisin tehditleri sonrasında hukuki işlem başlatan dernek yöneticileri, dün Kartal 29. Asliye ceza hakimi Mahmut Erdemli’nin verdiği kararla şok oldu. Mahkemeye göre Alevilerin başını kesmekle tehdit eden sanık polis Muharrem Kırımlı ifadeleri ’tehdit değil, sınırı aşmayan eleştiri’ denilerek beraat etti.

Savcının ’Dini duyguları aşağılama, halkı kin ve nefrete sevk etmekten’ açtığı davayı dikkate almayan mahkeme başkanı, polis Muharrem Kırımlı’nın yanında bulunan Özgür Yolcu isimli şahsı da beraat ettirdi.


Haber Kaynağı: OdaTv.com