Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: AKP karizmayı çizdirdi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Gezi Parkı olaylarını değerlendirirken "AK Parti Taksim'de karizmayı çizdirdi" dedi.

BDP Milletvekili Hasip Kaplan, Taksim Gezi parkında başlayan ve Türkiye'nin bir çok iline yayılan olaylarla ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan AK Parti ve CHP 'yi eleştirdi.

AK Parti'nin Taksim'de karizmayı çizdirdiğini ve halkın kazandığını belirten savunan Kaplan, "Taksim Gezi Parkı eylemi, halkın her kesiminden 'hükümete itirazım var' sesiydi. Çevreden, köprüye, yaşam tarzını dayatmadan orantısız şiddete. Taksim'de günlerdir süren halk direnişini polis zoru ile bastırmak isteyen zorba anlayış, güçlü bir halk dayanışması yarattı" diye yazdı. Kaplan, "CHP halka öncülük edemeyecek kadar kof bir örgütlenme, halkın kuyruğuna takıldı" dedi.

"BAŞKANLIK, SULTANLIK OLMAZ, UNUT"


BDP Milletvekili Hasip Kaplan, 1 Haziran sonrası her şeyin değiştiğini, anayasa, demokratik yasalar konusunda halkın, kendisinin dinlenmesini istediğini dile getirdiğini kaydederek şunları söyledi:

"1 Haziran sonrası, halka rağmen halka hizmet anlayışı iflas etti. Büyük projelerde halkı dinleyeceksiniz, çoğulcu katılımcı karar zamanı. 1 Haziran açık mesajı; 'Başkanlık sultanlık olmaz unut.' 1 Haziran açık mesajı muhalefete; kitleleri kontrol mekanizması yaratamazsanız, lümpenler, provakatörler ön alır. 1 Haziran sonrası halktan siyasilere mesaj; küçük hesapları bırakın, birlik ve dayanışma demokratik ve hoşgörülü olsun. 1 Haziran'da halktan medyaya mesaj: Korkak, tırsık sermaye güdümünde suskun bir medya istemiyoruz. 1 Haziran'da mesaj; Silahlı güçler iktidarın buyruğundan kurtarılmalı, ideolojik, bağımlı eğitimli önyargılı yetiştirilen kolluk rahatsız. 1 Haziran mesajı ; bazen bir kıvılcım yeter, muktedir olanlar kuşatılmış kale sendromunu bıraksın, halkı dinlesin."

DHA - Ferit ASLAN