Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: Taksim Gezi Parkı'ndan Son Durum
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Kalabalıktan bazıları gruplar halinde sohbet edip şarkılar söylerken, kimilerinin de çimlere ve banklara uzandıkları görüldü. Taksim Meydanı'na çıkan cadde ve ara sokaklarda, göstericiler tarafından oluşturulan barikatların bulunduğu gözlendi. İstiklal Caddesi ve çevresindeki bazı dükkanlar ve reklam panoları hasar görürken, Cumhuriyet Anıtı'na da yasa dışı örgütlerin flamalarının asıldığı dikkati çekti. Taksim Meydanı çevresinde, yakılan ve tahrip edilen belediye otobüsü ve canlı yayın aracının da aralarında yer aldığı bazı araçların enkazı bulunuyor.

Beşiktaş'ta hayat normale döndü

Öte yandan, günlerdir izinsiz gösterilere sahne olan Beşiktaş'taki Barbaros Bulvarı, İnönü Stadı'nın çevresi ve Dolmabahçe'de grupların sabah saatlerine doğru ayrılmasının ardından hayat normale döndü. Yer yer kaldırım taşlarının ve trafik levhalarının söküldüğü, çöp konteynerlerinin devrildiği Beşiktaş bölgesinde, belediye görevlileri temizlik çalışması yapıyor.

Ankaralılar eylemlerine bugün de devam edecek

Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara destek vermek amacıyla 2 gündür Ankara’nın çeşitli bölgelerinde eylem yapan eylemciler, saat 14.00’da Kızılay Meydanı’nda buluşarak Gezi Parkı’na desteklerini sürdürecek.

Ankara Kızılay’da sabahın ilk saatlerine kadar süren gösteriler Kızılay Meydanı çevresini savaş alanına çevirdi. Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara destek vermek amacıyla 2 gündür Ankara’nın çeşitli bölgelerinde eylem yapan eylemciler, sosyal medyada örgütlenerek direnişlerini sürdürmek için bugün saat 14.00’da Kızılay’da buluşma kararı aldı.

Ankara’da dün akşam sabaha kadar süren olaylarda Kızılay Meydanı ve çevresinde bir çok dükkanın camı kırılırken, çevredeki dükkanların kameraları da yerinden sökülmüştü. Kızılay’ın çeşitli yerlerindeki otobüs duraklarının ve polis barakalarının camları kırılıp demirleri sökülürken, çevredeki bütün billboardlara da Hükümet ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde sloganlar yazıldı. Polisin sık sık biber gazı bombası ile müdahale ettiği eylemciler, polise barikatlar kurarak ve taşla yanıt vermişti.

02 Haziran 2013
Kaynak : milliyet.com.tr