Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: İstanbul'daki izinsiz nevruz gösterilerinin faturası ağır oldu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
İstanbul'da, izinsiz nevruz gösterileri sırasında eylemcilerin İETT araçlarına ve duraklara verdiği zararın 1 milyon TL olduğu açıklandı.
[COLOR=#810081]FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

39 OTOBÜS HASAR GÖRDÜ

Zeytinburnu ve çevresinde korsan eylem yapan ve çevreye zarar veren göstericiler, İETT duraklarına ve otobüslerine hasar vermişti. Hasarın boyutları konusunda yazılı açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dün korsan eylem sebebiyle otobüs güzergahlarında değişiklik yapıldığını bildirdi.
Olaylar sırasında 14'ü metrobüs hattında olmak üzere diğer hatlarla birlikte 39 otobüse göstericilerin büyük hasar verdiği kaydedildi.
HASARIN BOYUTU BÜYÜK
Açıklamada hasarın boyutu şöyle ifade edildi: "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü'ne ait çocuklar için trafik eğitim otobüsüne yakılarak hasar verildi. Metrobüs hattında 5 adet iade validatörü akbil cihazı, güvenlik monosu, 1 adet raket camı, 42 adet üst geçitte ve üst geçit rampasında bulunan korkuluk camları, E-5 üzeri karşılıklı otobüs durağı camları göstericiler tarafından kırıldı.
Yenikapı'dan Zeytinburnu sahile kadar olan hatta ise 42 otobüs durağı göstericiler tarafından parçalandı. Hafif tramvay hattında ise 6 tramvay aracına göstericiler tarafından hasar verildi. Vagonların çok sayıda camı karıldı. Çok sayıda jeton satış makinesi ve turnikeler kullanılamaz hale geldi. Hafif tramvay hattında ilk belirlemeleri göre 250 bin TL işletme gideri, 200 bin TL ise maddi hasar tespit edildi. Yakılan otobüsün bedeli: 30 bin TL, servise çıkamayan araçlarımızın işletme kaybı: 126 bin TL, zarar gören araçlarımızın malzeme ve işçilik bedeli: 74 bin 445 TL toplam: 230 bin 445 TL, duraklara verilen hasarın maliyeti 168 bin olarak hesaplandı. İstanbul'da toplu ulaşıma verilen maddi zararın genel toplamı ise; yaklaşık bir milyon 80 bin TL olarak tespit edildi."

]bu yapilanlarin faturasini biz oduyoruz.verilen huzursuzlukda cabasi.kendi araclari yada mallari olsa boyle zarar verebilirlermi. bu kadar cesareti kimden aliyorlar anlamiyorum.ALLAH vicdan versin.