Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: Atatürk'e Danimarka saldırısı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
[Resim: 2.jpeg]

Danimarka'da liselerde tarih derslerinde okutulması tavsiye edilen Türkiye hakkında bir kitapta Atatürk'e diktatör deniliyor.

Milliyet gazetesinden İrfan Kurtulmuş'un haberine göre, geçtiğimiz ay ortasında yayımlanan ’Türkiye-Tarihi, Toplumu ve Din’ adlı kitapta Atatürk, Stalin, Hitler ve Mussolini ile karşılaştırılıyor, diktatörler ile benzerlikleri anlatılıyor.


Atatürk ile Mussolini benzetmesi

Kitapta, Stalin, Hitler ve Mussolini ile Atatürk arasında diktatörlük açısından benzerlikler kurulması dikkat çekti. Örneğin, Atatürk ile İtalyan diktatör Mussolini ’aşırı milliyetçilikleri, kendi kendilerini yüceleştiren tarih görüşleri, otoriter yönetim biçimleri, çok uzun nutuk atma merakları, kendi liderliklerini kutsallaştırmaları’ gibi birçok açıdan birbirlerine benzetiliyorlar. Atatürk’ün ’konuşmalarını halk kitleleri önünde yapmadı, sadece mecliste ve küçük toplantılarda konuştuğu’ söyleniyor ve bu bağlamda, ’tamamen demokrasinin ne olduğu anlayışının dışındaydı’ değerlendirilmesi yapılıyor.

27/02/2012
Kaynak: radikal.com.tr
Kaç yıllardır hala hazm edemediler.O büyük bir dahi ve lider gelmiş geçmiş
en büyük lider.Boşuna hiç benzemetlere gitmesinler.
Danimarka Türk'lerin değerlerine saldırmayı alışkanlık haline getirdi... nasılsa Türkiye yönetimi herşeye eyvallah diyor.. üstelik iktidarın zaten Atatürk ve Türk'lükle sorunu var. Danimarka'ya teşekkür ederlerse hiç şaşırmayın.......
Daha cok gerılcek sapıtcaksınız:
Danimarka Türk'lerin değerlerine saldırmayı alışkanlık haline getirdi... nasılsa Türkiye yönetimi herşeye eyvallah diyor.. üstelik iktidarın zaten Atatürk ve Türk'lükle sorunu var. Danimarka'ya teşekkür ederlerse hiç şaşırmayın...Daha cok gerılcek sapıtcaksınız:

******************************************************
Avrupayla, amerikayla El ele verenler, kim bilir ,daha neler'i ni verecekler.

gerildiler, Sapıttılar, şimdede ,deli olacaklar, bir birine düşecekler.

*********************************************************