35. Sayfa - Toplam 35 Sayfa var BirinciBirinci ... 25333435
Gösterilen Sonuçlar: 341 ile 343 ve 343

Konu: Zöhre Ana'yı Nasıl Anlatırsınız?

 1. #341
  Forum Gönüllüsü adgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  24-02-2008
  Yaş
  45
  Mesajlar
  2.526
  Ettiği Teşekkür
  44
  48 mesaja 52 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  36

  Standart

  Alıntı DEVRI_ALEM_18000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  sevgili.adgan. okadar enterasan seyler yazıyorsunuzkı, insan nasıl boyle dusune bilir diye kendi kendine soramak gerek diye dusundum. neredeyse dünya yüzündeki gelmiş gecmıs peyganberleri. velileri . evliyaları,pirleri,mürşitleri,alimleri,keramet sahibi ,allah dostlarını hep bir tekil kişi olarak adlalandırıyorsunuz,gibi bir anlatımınız ve tanımlamanız var. lakin senin görüsüne bilmem katılanlar varmı? orasnı bilmiycem ,sunu çok iyi anlamak ve algılamak gerekirr,hiç bir zman yaratıcımız Yuce ALLAH, hiç bir yarattıgı kulunun sıfatında ve gorumunde olmamısdır. vede olamazda. bana olur diye bir DELİL, gostere bilirmisiniz? sevgili adgan, yılar boyunca bir kısım alavi oldugunu soyleyen, alaviligin iceriginden hiç bir sekılde haberi olmayan yıllar boyu,ehli beyit,soyuna ve yoluna kendi çıkarları icin bır takım iftiralar atarak. yılarca sure gelmisdir. dahası cok farklı yere suruklenmeye calısılmısdır. gelelim senin cavabına kendince yazdıgın. ali ALLAH'DIR yazına. peki sizin bakıs acınızdan bakalım bir an için. nasıl oluyor önce allah olcak. sonra yarattıgı kul olarak donyaya gelecek. sonrada ölumlu olacak. bu boyutdan bakdığın zaman bende sormak ısterim delil varmı?? duyumlar değil.bana net delil vere bilirmisn. bana diyorsunki uyduruk kaynaklardan kafamın karışık oldugunu yamısın. ben yaradıcının. gondermıs oldugu KURAN'DAN soz edyorum. peyganberimiz ben ummetime iki sey bırakıyorum biri kuran ikinciisde ehli beyettir. deye soylemisidr. neresi uydurukdur? bakın kerametin ne oldugunuda iyi bilmek vede anlamak gerekir. bazı insanlarmız yanı dede ve ocak soyundan olanlar,kalb gözü açık olurlar gunluk yasadıgın seyleri sana anlatır o gun ne yapdıgını insan sasırır nerden biliyor benin yanımda değidi ama söylediği aynen dugru.kimisi buna umman der kimisi buna lehfi mafuzdan haber alıyor der. vs vs. çok dahada değisik diyenler ola biliyor.yöreden yöreye değişil söylemler olabiliyor.ama bunlar karamet sahibi değildir.görüntüsü olan nitelilkli saygıyla karşılayacağımız. kişilerdir. karemet sahibi olanların içeriği daha başkadır.. dünya üzerinde evliyaları bir araşdırmek gerekir. yaşamlarına bakmamızgeerekir diyede düşünüyom..sevgiyle dostca kalın. saygılar.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------

  Sevgili devri alem,

  Kaç gündür bazı başlıklar altında bir şeyler sorup duruyorsun. Bizler de dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışıyoruz. Ancak sanki yazılanları hiç okumuyormuş gibi veya yazılanlardan bir şey anlamıyormuş gibi hep aynı sözleri tekrarlayıp duruyorsun.

  Hep delil, hep kaynak istiyorsun. Zöhre Ana diyoruz. Gelip görmek yerine tekrar tekrar delil istiyorsun. Bir kez daha söylüyorum. Bizim kaynağımız Zöhre Ana’dır. Delil olarak yine sana Zöhre Ana’yı gösterebilirim. Ve yine tekrarlıyorum. Bizim sana söylediklerimizi ancak gelip görerek anlayabilir veya inanabilirsin. Çünkü bizim yolumuz Sünnilik gibi gösterişe dayanmaz. Tamamen kerametlerin ve mucizelerin yaşandığı bir yoldur. Bizim yolumuz. Ve yolumuzun esasları evliyalar üzerine kuruludur. Yani bizim yolumuzun adabını ve usulünü diğer inançlarda olduğu gibi sıradan insanlar belirlemez. Evet hepsi bir peygamberin vergisidir. Ama ancak o kadardır. Ondan sonra değişmişlerdir. Bizim yolumuzun adab ve usülünü ise peygamberimizden sonra gelmiş geçmiş evliyalar sürdürüp belirlemiştir. İşte bizim Alevilik yolunun orjinalliğini korumasının sırrı burada yatmaktadır.

  Ahmet Mehmet değiştirmiş Yunus Emre gelip düzeltmiş, ali veli değiştirmiş Hacı Bektaş Veli gelip düzeltmiş, ayşe Fatma değiştirmiş Pir Sultan Abdal gelip tekrar yolumuzu aynı düzenine sokmuştur. İşte bu günde siz ve sizin gibilerin değiştirmiş olduğu yolumuzu Zöhre Ana düzeltmek için gelmiştir. Ancak bunların hepsi de Yine bu yolun sahibi olan Hz. Ali’nin bir sıfatıdır.
  Misal;
  “Biz Ali ile aynı nurdan yaratıldık.” ( Hz. Muhammed )

  “Bilmeyenler bilsin beni, Ben Ali’yim Ali benim “ ( Pir Sultan Abdal )

  Hz. Muhammed olsun, Pir Sultan Abdal olsun Kendilerinin de Hz. Ali olduklarını açık açık haykırmaktadırlar. Mübarekler açıkça ben Ali’yim diyorlar. Daha bunda anlamıyacak ne var ki. Yoksa anlamak mı istemiyorsunuz…

  Siz Yüce Allah’ın ne zannediyorsunuz ki bir kulunun sıfatına bürünemez diyorsunuz. O istediği her şekle girebilir. Bundan aciz değildir.

  Ancak bizim anlatmak istediğimiz Allah’ın sıradan bir insan sıfatı değil ki. Yine anlayamamışınız. Çünkü bilgi birikiminiz buna yetmemektedir. Hayalini bile kurmaktan acizsiniz ki nasıl mantık muhasebesi yapasınız.

  Bir kere bütün evliyalar Allah’ın kendi nurundan yaratılmışlardır. Ve onlar ölümsüzdürler. Yalnız bedenen bu dünyadan ayrılırlar. Ancak batın aleminde o mübarekler Hz. Ali ile muhabbetlerine devam ederler. İnsanların arasında bizlere görünmeden gezinmeye devam ederler. Onların sürekli başka sıfatlarda gelmesi de bundandır. Yani ölmedikleri içindir. Yalnızca beden değiştirirler. Böylece biz onları başka başka sıfatlarda görürüz. Ancak bedenin içindekiler hepsi Hz.Ali’nin kendisidir.

  Peygamberimiz biz Ali ile aynı nurdan yaratıldık diyor. Şimdi burda da Hz. Ali, hem Ali sıfatında hem de Muhammed sıfatında gözüküyor. Buna ne diyeceksiniz. Allah’ın bir nuru iki ayrı mübarek olarak aynı anda vücud buluyor.

  İşte siz evliyalar ile ilgili bilgi sahibi olmadığınız için bunları haklı olarak anlamakta zorluk çeliyorsunuz. Bizler de sizin gibiydik. Ama ne zaman Zöhre Ana’yı tanıdık işte o zaman bu inanılmaz bilgilere bizler de canlı olarak şahit olduk. Her halde daha önce bana da böyle anlatsalardı ben de inanmazdım. Çünkü görmeden inanılacak meseleler değildir bunlar…

  Bir elektriği mesela elinizi deyip çarpılmadan anlayamazsınız. İşte Evliyalar da böyledir. Onları anlatmamızla veya gerçeklerden kaçarak anlayamazsınız. Gelip bizzat o mübareklerin oluşturduğu ortamlara katılmanız gerekiyor. Ancak öyle yüceliklerinin farkına varabilirsiniz.

  Evliyaların, ehlibeytin, ve onların soylarına yapılan haksızlık ve işkencelerden bahsediyorsunuz. Ve bunları yapanlara kendini alevi zanneden, Alevilikten haberi olmayanlar olarak tarif etmişsin. Çok doğru söylüyorsun. Ancak bunları tarif ederken sanki biraz da farkında olmadan kendini tarif ettiniz gibime geldi.
  Çünkü evet, o insanlar gerçekten bu anlattıklarınızı yapmışlardır. Ancak dikkatinizi bir yere çekmek isterim. Onu yapan insanlarla sizin ortak bir yönünüz var. Siz de onlar da ehlibeyti olsun bu güne kadar gelen evliyaları olsun hatta bu yolun sahibi Hz. Ali’yi olsun sıradan insanlarmış gibi görüyorsunuz. İşte en büyük eksikliğiniz burada başlıyor. Onları sıradan insanlarmış gibi gören o kendini bilmez insanlar bu yüzden hiç gözünü kırpmadan o mübarekleri şehit etmişlerdi. Sonuçta onları öldürenler de Allah’a inanan insanlardı. Ancak Allah’ın elçilerini hep basit bizim gibi sıradan insanlar olarak gördüklerinden Allah’tan korkmadan onları sıf kendi şahsi menfaatleri için öldürmüşlerdir. İşte bugün de siz aynı o insanlar gibi hem geçmişteki mübarekleri hem de bugünün evliyası olan Zöhre Ana’yı sıradan kendiniz gibi bir insan olarak görüp aynı önyargıyla karşı çıkıyorsunuz.
  Ve emin olun ki o zaman da o insanlar aynı sizin gibi kendilerinden emin bir şekilde o mübareklere hiç çekinmeden çamur atmaya çalışmış, onlara inanmamış ve sonuçta canlarına kıymışlardır. Zihniyet aynı zihniyet…

  Bana, sizin başka bu görüşlerinize katılan var mı diye soruyorsunuz. Evet bir sürü var. Her gelip Zöhre Ana’yı tanıyanlar benimle aynı görüşlere sahip olup gidiyorlar. Siz gelin Zöhre Ana’yı bir tanıma fırsatını kendinize yaratın iddia ediyorum siz de benim gibi düşüneceksiniz.
  Bu gün dış ülkelerden bile bir sürü insanlar gelip Zöhre Ana’yı tanıdıktan sonra aynı bu görüşleri savunuyorlar.

  Keramet konusuna gelince, bizler çok şükür Zöhre Ana sayesinde kerametin ne demek olduğunu öğrendik. Çünkü canlı gözlerimizle gördük o kerametleri.

  Mesela Zöhre Ana’nın felçli kucakta getirilen bir genci on dakika içinde ayağa kaldırdığını ve gencin kendi ayaklarıyla çıkıp gittiğini bizzat gözlerimle gördüm.
  Kendimden örnek vereyim. Astım bronşit hastalığımdan dolayı nefes darlığı çekiyordum. Nefes alamaz ir şekilde Zöhre Ana’nın yanına gitim. Daha önce beş doktor değiştirdim. Çare bulamadım. Birkaç dakika içinde Zöhre Ana sayesinde normal nefes almaya başladım. Ve ondan sonrada normal sağlığıma kavuştum. Bundan iyi keramet mi olur. Olursa sen açıkla biz öğrenelim…

  Evliyaları araştırmak lazım, yaşamlarına bakmak lazım demişsiniz. Bugün canlı bir evliya olan Zöhre Ana var. Ancak öğrenmek ve de tanımak için hiçbir çaba sarfetmiyorsunuz.
  Ancak takmışınız uyduruk bir kitaba varsa yoksa o kitap..

  Bizler de Kur-an’a inanıyoruz fakat orijinal olanına. Peygamber’imizin ağzından dökülen orijinal ayetlerin yazıldığı Kitab’a. Sizin o elinizdeki uyduruk kitaba değil. O orijinal Kur-an da bu gün Zöhre Ana’nın dilinde gelmiştir. Tabi anlayabilene.

  Aslında söylenecek o kadar çok söz var ki sevgili devri alem ancak ne kadar anlatsak da bazı şeyler sözler değil yaşayarak daha iyi anlaşılabiliyor.
  Konu adgan tarafından (22-09-2008 Saat 19:20 ) değiştirilmiştir.
  Mustafa dediler benim adıma
  Bir sıfatı Ali bindi atıma
  Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
  Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

  (PİR ZÖHRE ANA)

 2. #342
  Üyemiz Dilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  21-03-2008
  Mesajlar
  211
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  13

  Standart

  Kesinlikle anlatılamaz, özle sözle imanla aşkla yaşanır, Zöhre Anamız...

 3. #343
  Forumla Bütünleşmiş MERDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  08-01-2008
  Mesajlar
  1.918
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  32

  Standart

  Zöhre Anam,Can Hüdasın Azraile...

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Zöhre Ana'nın kerametleri nasıl oluyor ?
  ALİ YOLUNA GİDERİM - forum Tartışmalar
  Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 14-01-2017, 17:50
 2. Zöhre Ana Forum'a nasıl girmeliyiz...
  FadimeBK - forum Alevilik-Bektaşilik Araştırmaları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-04-2011, 22:02
 3. Cevaplar: 120
  Son Mesaj: 07-08-2010, 17:51
 4. zöhre anayı nasıl ve ne zaman tanıdınız?
  CeReNn - forum Tartışmalar
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 23-04-2009, 15:53
 5. Zöhre Ana'yı Nasıl Anlatırsınız?
  Zekai - forum Bir Sorum Var
  Cevaplar: 361
  Son Mesaj: 10-12-2008, 01:06

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, [email protected] mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır.