19. Sayfa - Toplam 20 Sayfa var BirinciBirinci ... 917181920 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 181 ile 190 ve 192

Konu: Alevi namaz kılarmı

 1. #181
  Söz Ola Beri Gele donanma44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-12-2007
  Bulunduğu Yer
  Şırnak
  Mesajlar
  9.533
  Ettiği Teşekkür
  112
  192 mesaja 239 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart

  Her zaman söylüyoruz, Hz.Ali namaz kılarken şehit edildi,Hacı Bektaş Veli darı çeç üstünde namaz kıldı.

  Ehlibeyt'in sesi Pir Zöhre Ana gelene kadar evet bizlerde abdest nedir namaz nedir bilmiyorduk.

  Yanlış anlaşılmasın lütfen amacımız namaz kılanlar cennete diğerleri cehenneme gider düşüncesi asla değildir. Batın ve Zahirin sahibinin vereceği bir karar hakkında asla yargılamamız olamaz.

  Bizim namaz mevzusundaki gayemiz kimse ibadetlerden kaçmasın veya yok demesin.

  Hele de temeli inanç ve ibadete dayanan Aleviliğin, siyasetin kirli oyunlarında kullanılması hatta basamak haline getirilmesi olmadı Ateistlik gibi Aleviliğin reddettiği bir düşüncenin bugün Alevi kurumlarını yöneten şahısları kuşatması dolayısıyla kurumun egemen olduğu bir inançsızlık politikasının baskın hale gelmesi bizleri düşündüren bir o kadar da üzen gelişmelerdir ki buna gelişme de denemez...

  Ehlibeytin hakikat namazı tıpkı 1500 yıl önce Hz.Muhammet ve Hz.Ali'nin kıldığı biçimde Mürşit Zöhre Ana ile yeniden gündeme gelmiştir ve Zöhre Ana'ya inananlar tarafından kılınmaktadır.

  Birilerinin söylediği gibi Ehlibeyt namazımız gizli saklı değildir. Zöhre Ana'nın 3'üncü kitabı "Ali Pirimdir Yolu Bizimdir" kitabında anlamları ve biçimiyle ayrıntılarıyla yer almaktadır. Gizli tutulan bir konu herhalde kitap haline getirilip dağıtılmaz !.. Kalpleri gümanla dolu olanların vicdanlarını kaybettiklerini biliyoruz da izanlarını da kaybettiklerini gördük elhamdülillah  Mürşit Zöhre Ana’nın 3. kitabında geçen konular aşağıda verilmiştir:

  Üç Ayların Varoluşu
  Hz. İmam Hasan’ın Yas-ı Matemi
  Hz. Ali’nin Yas-ı Matemi
  Hz. Ali’nin Arap Tarafından Selâsının Okunması, Cenazesinin Yıkanması Ve Namazının Kılınması
  Hz. Üseyin’in Yas-ı Matemi
  İkilik Üzerine Söylenen Deyişler
  Aşure Çorbasının Yapılışı
  Ehlibeyt – Onikimam Nikahı
  Ehlibeyt Ve Onikimam Yolunda Gelin Kınasının Yakılması ve Duaları
  Ehlibeyt Ve Onikimamların Tarikat Kardeşliği Ve Cem Yapılması
  Cem Töreninde Yol Kardeşliği Ehlibeyt Abdestinin Açıklanması
  Ehlibeyt Namazının Açıklanması
  Eba Müslüm’ün İkinci Yaşamı Mansur Sıfatında Yaşadığı Dönemde Gösterdiği Keramet ve Mucizeler, Beyitler ve Alevi Sözlüğü.


  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  Zöhre Ana'yı ve Ehlibeyt yolunu internet başında öğrenmek isteyenler kusura bakmasınlar da ne Zöhre Ana ne de Ehlibeyt internet başında öğrenilemez.

  Din ve tarih kitaplarında Emevinin anlattığı, gizlediği şekilde Ehlibeyt'i öğrenebilirsiniz ama bu asla hakiki Ehlibeyt olmayacaktır.


  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

 2. #182
  Üyemiz alevikoyleri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  15-05-2015
  Mesajlar
  157
  Ettiği Teşekkür
  12
  8 mesaja 9 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  4

  Standart

  Aleviler namaz kılmaz ! demek istemezdim ama genellikle böyle. Namaz var mıdır elbetteki vardır ve haktır. Benim başta söylediğim uygulamada olan ama olmaması gereken bir durumdur. Birçok kez değerli dedelere sordum ve birçoğu namazın Salat olduğunu bizimde zaten ibadetlerimizin salat olduğunu belirtti. Salat; dua, rahmet gibi manalara gelir. Yine bazı dedelerimiz, hz.Ali'nin namaz çıkışında mescitin önünde şehit edildi derlerkern, bazıları camide şehit edildi derler. Camiye neden gitmiyoruz sorusuna; camide Ehlibeyte küfür edildi o yüzden diye cevap verirler. Bütün bu soruların cevaplarını onlara sormadan da resmi tarihten öğrenebiliyoruz ! Peki, hakikat nedir? İslam tarihi bu konuda biz Alevilere istediğimiz hakikatleri vermez, veremez ! Hz.Ali'yi 4'üncü halife yapan, 8 eşi olduğunu söyleyen, abisinin eşiyle onun da ebubekirin eski eşi olduğunu söyleyen bir tarihi biz Aleviler nasıl kabul edebiliriz ! Bu mümkün görünmüyor. Görünmediğini de zaten Alevilerin kendilerini tanımlamalarından görebilirsiniz, okuyabilirsiniz. Sonuç itibariyle Zöhre Ana'nın getirdiği hükümler sadece Alevi, Ehlibeyt tarihinin yeniden yazılması değil İslam dininin başından sonuna kadar geçirdiği evreleri de değiştirmektedir. Bu sessiz bir devrimdir. Yansımaları dünyanın birçok islam ülkesine yayılmıştır, bir çok üniversitesinde Zöhre Ana'nın kitapları incelenmiştir. Ne olursa olsun Zöhre Ana hakkın zem zem suyu gibi zamanı geldiğinde gökyüzü ile buluşacaktır bundan şüphe duymuyorum.
  Haktan gelen Hak'tır bu böyle biline. Osman kitap yazdırmış kutsal kitap gibi tapıyorsunuz. Hak konuşan Kur'an'ı gönderdi ve işinize gelmediği ve menfaatlerinize ters düştüğü için birileri çamur atar birileri de görmezlikten gelir ! Alevilerin namazı vardır ve haktır... Saygılar.

 3. #183
  Söz Ola Beri Gele donanma44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-12-2007
  Bulunduğu Yer
  Şırnak
  Mesajlar
  9.533
  Ettiği Teşekkür
  112
  192 mesaja 239 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart

  Toplum gerçek ibadetlere aç ve Emevi Arap milliyetçiliğinin getirdiği kültüre, geleneklere karşı. Bu ülkede yüzyıllardır cem ibadetinde kadın erkek bir arada ana bacı olarak "can" olarak ibadet yapan Alevilerin bu inançları ilk defa bu dönemde dejenere edildi ve kadınların başına bez parçaları takıldı !.. Cem vakfının düzenlediği ve televizyonlardan yayınlanan bu törenlerde kadın erkek ayrı oturtuldu ! Sebep ?.. Sebebi belli, başka inançlara yaranabilmek. Bizim başka inançlara benzemek gibi bir amacımız tarihin hiç bir döneminde olmadı ! Eğer olsaydı zaten Hz.Üseyin'ler, Pir Sultan Abdal'lar baskılara boyun büker ve Yol uğruna canlarını feda etmezlerdi.

  Mürşid Zöhre Ana'mızın kurban bayramında kıldırdığı Bayram namazı facebook'ta Görüntüleme rekoru kırıyor !..
  Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi
   Eklentıyı gorebılmek ıcın mınumum mesaj. 10
  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

 4. donanma44 üyemize teşekkür edenler:

 5. #184
  Forum Gönüllüsü SuLTann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  13-07-2011
  Mesajlar
  6.169
  Ettiği Teşekkür
  55
  251 mesaja 292 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart

  Birliğin beraberliğin, kadın erkek eşitliğinin, eline diline beline sahip olabilmenin, Türkiye'de Alevi olarak anlaşılabilmenin ,gerçek bir Mürşid'in eteğinden tutmanın haklı gururudur bu resim...

  Mürşid Pir Zöhre Ana 1500 yıl önceki gerçek islamiyeti , ibadetleri günümüze taşımakta ve insanlığa ışık olmaktadır.Muhammed Ali yolunun ibadetlerini , inanç şekillerini öğrenirken Pir Zöhre Ana'mızdan asıl öğrendiğimiz şey ise nefsimizle mücadelemizdir...

  Gelin ey dostlar birlik olalım
  İki cihan selverinden soralım
  Sorulur sorgular dara duralım
  Mürşidi Kamile kul olmadıkça

  Pir Zöhre Ana
  ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

  Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

  MUSTAFA ŞEREF,
  KEMAL GURUR,
  ATATÜRK ONURDUR...

  Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
  Horasan köyünden geliyor pirim
  Kırklar binasında var oldu yerim
  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
  Pir Zöhre Ana

 6. SuLTann üyemize teşekkür edenler:

 7. #185
  Söz Ola Beri Gele donanma44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-12-2007
  Bulunduğu Yer
  Şırnak
  Mesajlar
  9.533
  Ettiği Teşekkür
  112
  192 mesaja 239 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart

  Alınmış abdestim aldırırlarsa
  Kılınmış namazım kıldırırlarsa

  Pir Sultan Abdal


  Alevilikte abdest dış bedenin yıkanmasının yanında, asıl önemli manevi iç temizliğinin adıdır. ABDEST" kelimesi farsça kökenlidir.
  AB= Su demektir. DEST= Bedenin dışıdır. Temizlik her insan için şartdır. Kişi mutlaka ceme gelmeden evvel boy abdestini almış olmalıdır.


  Hak aşığı YUNUS ne güzel söylemiş;


  Sanma herkes bunu bilmez degil
  Yetmiş iki millet elin yüzün yumaz degil.

  Tarikat abdesti devamlı olmalıdır. Şeriatta abdest bozulunca tazelenir. Tarikatta alınan abdest bozulursa tazelenmez. Çünkü düşkün olmuştur. Kişi kazanmış olduğu mertebeyi de kaybetmiş olur. Çünkü tarikat abdesti "ELE-DİLE -BELE" verilen ikrardır. Yani AHLAKLI olmanın adıdır. Tövbesini bozmuştur.


  "Adem vardır eti semiz
  Alır ABDEST olmaz temiz
  Alemi ta netmek nemiz
  Bilcümle kusur bizdedir

  Sözümüz Abdestini alıp kolları sıvayıp kasabayı Tur atarak inancını göstermelik yaşıyanlaradır. Pir Hünkar Hace Bektaş-i Veli buyurur ki; Eliniz kirli idi yıkayıp temizlediniz, Ayagınız kirli idi yıkayıp temizlediniz. Yüreginizdeki kini, kibiri, hasetligi şehveti su ile nasıl temizliyeceksiniz.

  " Ve yine devamla; "Bir şişeye pislik doldurunuz ve deryaya atınız O şişe yıllarca deryada kalsa temizlenebilir mi?" Her türlü ahlaksızlıga, harama açık olan bir insanın temizliginden bahsedebilirmiyiz. Önemli olan ruh ve ahlak temizligidir.

  Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli buyurur ki; "Su hem arıdır, hem arıtıcıdır. Su arifler makamıdır." Temiz su herhangi bir kaba girerse o kap suya döner, pisligi dışarıda bırakır. Kendisini arıtamayan başkasını arıtamaz. Şeriatta elbise ve ten kirlenirse su temizler. Arifler de su ile ten temizlenmez. Çünkü; yıkayıcı arınmayınca, yıkanan şey arınmaz."İnsan gerek ki suya, su gerek ki abdestte, Abdest gerek ki namaza, Namaz gerek ki Allah'a yarasın."( H. B. Veli)

  Abdest, gusül, ibadet'ten ve oruçtan asıl amaç, insanın öz varlığından geçerek, tüm kötülüklerden arınması ve Hakk'a yakın olmasıdır. İnsan bedeninin yüzeyi su ile tam olarak temizlenip paklandığı gibi, kötülüklerin temsilcisi (olan) ve içtenliği etkileyen-kirleten pisliklerden iç dünyamızı oluşturan ruhun da paklanması gerekir; burada suyun görevini bilim-bilgi yapar. Toprak kuramsal bilginin, su ise eğitim-öğretimin simgesidir.

  Kaynak: seyyidali.com
  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

 8. #186
  Üyemiz alevikoyleri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  15-05-2015
  Mesajlar
  157
  Ettiği Teşekkür
  12
  8 mesaja 9 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  4

  Standart

  Alevi namaz kılar mı sorusuna cevap olarak evet kardeşim. Ehlibeyt namazını kılıyoruz. Ne sünni gibi ne de şii gibi.

 9. #187
  Forum Gönüllüsü SuLTann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  13-07-2011
  Mesajlar
  6.169
  Ettiği Teşekkür
  55
  251 mesaja 292 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart

  Sünni inancının Alevilere en çok çamur attığı konu namaz konusudur..Oysaki Ehlibeyt yolunu süren Alevilik inancında namaz en temel ibadettir..Aleviler ise bizim namazımız abdestimiz yok diyerek bu çamurları kendi çabalarıyla hak etmektedirler..Alevi olarak Muhammed rehberimiz, Ali mürşidimiz diyorsak, Muhammed Ali yolunu sürüyorsak, o mübareklerin yaptığı her şey bizim için örnektir diyorsak eğer , Hz Ali'nin namazda şehit edilmesini de en büyük ispat olarak görmemiz gerekir...

  Aleviler namaz kılar ancak camiye gitmez..Ehlibeytin namaz kıldığı yer o zamanlar damevi olarak bilinen , bugünkü cemevi denilen ibadethanelerdir..Camiler Muaviye döneminde Hristiyan ibadethanesi olan kiliselerin mimarisinden esinlenerek yapılmıştır..Hz.Ali'ye ve Ehlibeyte bu camilerde hakaretler ve küfürler edilmiştir..Ehlibeytin inkar edildiği Emevi camileri ne islamiyetin özüyle bağdaştırılabilir, ne de Aleviliğin ibadethanesi kabul edilebilir..Namazı camiyle eşdeğer görenler, cemevini ibadethane kabul etmeyip cümbüş evi diyenler bugün Emevi zihniyetinin izini sürenlerdir..

  Alevilerin kıldığı namaz ise şeriat namazı değil, günde üç vakit kılınan Ehlibeyt namazıdır..Muhammed Mustafa'nın ve Şahı Merdan Ali'nin kıldığı hak namazının aynısıdır..Bu konuda biz Alevilere en büyük yol gösterici çok şükür ki Pirimiz Zöhre Ana'mız olmuştur..Hakkın deryasından aldığını zahire döküp bize yol gösteren Mürşidimiz Zöhre Ana'mız sayesinde gerçek ibadetlerimizi en gerçek şekliyle yapabilmenin güzelliğini yaşıyoruz..

  Ben Aleviyim diyen herkes namazın gerçekliğini kabul etmek zorundadır....Aleviliği kendi inanç şekillerine göre şekillendirmeye çalışan gerici zihniyetlere karşı ibadetlerimize yolumuza sahip çıkmalı, Aleviliğin en gerçek halini batından zahire aktaran zamanımızın yaşayan tek Evliyası Pir Zöhre Ana'nın eteğinde toplanmalıyız..
  ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

  Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

  MUSTAFA ŞEREF,
  KEMAL GURUR,
  ATATÜRK ONURDUR...

  Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
  Horasan köyünden geliyor pirim
  Kırklar binasında var oldu yerim
  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
  Pir Zöhre Ana

 10. #188
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  28-04-2015
  Yaş
  34
  Mesajlar
  18
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Bayan Elif hak dinine dönün ezbere konuşmayın.şeriat namazı ne demek namaz bir tanedir ve milyonlarca müslüman bu namazı kılıyor nasıl konuşuyorsunuz? Cami müslümanların ortak ibadethanesidir baka da ibadethane yoktur. kendinize gelin

 11. #189
  Söz Ola Beri Gele donanma44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-12-2007
  Bulunduğu Yer
  Şırnak
  Mesajlar
  9.533
  Ettiği Teşekkür
  112
  192 mesaja 239 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart

  Alıntı el-bagdat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bayan Elif hak dinine dönün ezbere konuşmayın.şeriat namazı ne demek namaz bir tanedir ve milyonlarca müslüman bu namazı kılıyor nasıl konuşuyorsunuz? Cami müslümanların ortak ibadethanesidir baka da ibadethane yoktur. kendinize gelin
  Hak dinine dönecek birileri varsa o da Ehlibeyt'i bilmeyen, Hz.Üseyin'i tanımayan, Hz.ALi'yi özde değil sözde seven alçaklardır. Attığınız çamurlar Aleviliğin yakınından bile geçemez. Milyonlarca kafaya bakıp o düşüncenin doğru olduğunu söylemek abest ve iştigaldir. Evet Hakikat Kur'anı da bir tanedir Hakikat namazının da doğrusu birdir. Ama doğru neye göre doğru? Bizler Ehlibeyt'in taraftarlarıyız Yezide biat etmedik ve etmeyeceğiz. Sizlerin geçmişte ve bugün yaptığınız zulümler, baskılar, işkenceler, tarihi yok etmeler ne kadar fazla olsa da hakikatleri saklamanız mümkün değildir. Hak her zaman bir evliyası ile gerçekleri bildirir ve toplumu gerçek yola sevkeder.

  Meslea Şiilerde müslüman ama sizin gibi namaz kılmıyor !.. Bunun açıklaması nedir peki? Her cemaatin kendine ait bir camisi var bunu bilmediğimizi mi sanıyorsun küfeli. Farklı mezhepten dolayı imamın arkasında durmam diyenler şimdi kalkmış sanki tek seslermiş gibi cızırtı yapıyor. Hak birdir ama binlerce mezhep var ne oldu şimdi hani hak birdi. Hz.Muhammed zamanında hangi mezhep vardı, hangi yorum vardı söyler misin? Senin aptal kafan ve güman dolu yüreğin yetmez, o pislik ağzına Ehlibeyt te yakışmaz onun için ben cevaplayacağım. Tek yol vardı o da Ehli Sünnet değil Ehlibeyt idi. Tek din vardı. Adı mı ne? Muhammed Âli dini. Peygamberimizin gaybından en az 150 sene sonra doğup mezhepleri başlatan sizler oldunuz. Bizler ilk kaynakta Muhammed Ali ne yaptıysa neyi gösterdiyse hangi ulvi değerleri ortaya koyduysa biz hala onların yolundayız. Ehlibeyt sevgisi , saygı, hoşgörü, insanlık yine Aleviliğin özünde olan, inanç, ibadet keza öyle bizim yolumuzun en temel dayanak noktları. Ya senin gibi vahhabi, selefi hayranı küfelilerin inancı ne? Baskı, zulüm, korku, baş kesmek, sevgisizlik, hoşgörüsüzlük daha onlarca hak yoluna ters olan düşünce ve davranışlar...

  Alevilik, adam olmaktır, insan olmaktır. Koca bir topluma elbette sözüm yok, samimi inananlara saygım sonsuz ama senin gibi haddini bilmeyen yezitlere de haddini bildirmek benim ecdadıma olan bir borcum ve bir görevim !..

  O salyalı ağzına Aleviliği alma, bildiğin yolda yürü, inancımıza söz söyleme...

  İbadethanen neresi ise git insan gibi ibadetini yap, haktan özür dile Ehlibeyt dostlarına çatal dilinle kırdığın için, haddini bilmediğin için.

  Dört duvara takılı kalmadık biz, Hakka her zaman ve her yerde ibadet yapabiliriz merak etme. Yeter ki amaç samimice ibadet yapmak olsun... Cuma'dan çıkıp insanları diri diri yakmanın ne olduğunu siz iyi bilirsiniz. Terbiyesizlik yapma !.. Burası Ehlibeyt dostlarının forum sitesi, Küfelilerin sözü geçmez !..
  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

 12. #190
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  28-04-2015
  Yaş
  34
  Mesajlar
  18
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  O zaman namaz kılın, ramazan tutun. lafla peynir gemisi yürümez.islamın şartları vardır ve siz bunları yapmıyorsunuz.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Alevi-sünni Birlikte Namaz Kıldı,
  GAMZE - forum Alevi Haber
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 16-10-2013, 12:37
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 30-07-2013, 04:58
 3. Alevi Namaz Kılar mı?
  SerkanDgn - forum Tartışmalar
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 10-03-2013, 05:28
 4. Alevi öğrencilere namaz kıldırdılar
  donanma44 - forum Alevi Haber
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 03-01-2011, 11:01
 5. .. Alevi öğrenciye 'namaz' dayağı!
  zümre - forum Alevi Haber
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 22-11-2008, 13:35

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, [email protected] mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır.