Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 8 ve 8

Konu: Facebook reklam vermek istiyorum

 1. #1
  Söz Ola Beri Gele donanma44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-12-2007
  Bulunduğu Yer
  Şırnak
  Mesajlar
  9.861
  Ettiği Teşekkür
  117
  211 mesaja 259 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart Facebook reklam vermek istiyorum

  Facebook Reklamları İşe Yarıyor mu ? Ne Kadar Etkili Oluyor ?

  Facebook reklamları, sosyal medyada en çok rağbet gören ve yatırım yapılan pazarlama kanallarından biri. Bunun sebebi tabi ki Facebook ‘un en çok kullanılan sosyal medya platformu olması. Kullanıcı sayısının çokluğunun yanı sıra Facebook, reklamlar için oldukça fazla geliştirmeler yapıyor.

  Sürekli olarak geliştirilmesi ile Facebook reklamları diğer sosyal medya platformlarına göre sürekli önde gidiyor. Özellikle hedef kitle seçimi ile reklamı görüntüleyecek bir grup belirleyebilme özelliği, işletmelerin çok hoşuna gidiyor.

  Facebook Reklamlarında Hedef Kitle Seçilebiliyor.

  Facebook reklamımızı görmesini istediğimiz kullanıcıların hangi ülke, il hatta ilçeden olacağını belirleyebiliyoruz. Hedef kitle seçimi tabi ki sadece bununla sınırlı değil. Facebook reklamı oluştururken, reklamımızın görüntüleneceği kullanıcıların yaş aralığını da belirlememiz mümkün.

  Facebook reklamlarında bunların dışında, tek bir cinsiyete hitap etmek de mümkün.

  Facebook reklamı verirken oluşturabileceğimiz kriterlerden biri de ilgi alanı seçimi. Gerek profil düzenlemesinde, gerek facebook hareketlerinde kullanıcılar ne ile ilgilendiklerini kaydederler veya belli ederler. Biz de bu ilgi alanları ile kriter oluşturarak facebook reklamımızın daha doğru bir kitleye ulaşmasını sağlayabiliriz.Yani ağırlıklı olarak bayanların kullanacağı bir ürünümüz veya verilecek hizmetimiz var ise; facebook reklamımızı sadece bayanların görmesini sağlayabiliyoruz.

  Facebook reklamların hedef kitle belirleyerek bir ürün satışı yapılabilir. İşimizle daha çok ilgilenecek kitlede ki kullanıcılar kendi sitemize yönlendirilebilir. Ve bence en önemlisi facebook reklamları güzel bir marka tanıtımı olabilir. Markamızın bilinirliliğini artırma yönünde iyi bir katkı sağlayabilir.
  Facebook Reklamları Maliyeti Açısından da Çok Tercih Ediliyor.

  Facebook reklamları, diğer reklam yöntemlerine göre daha düşük maliyet ile
  Maliyetinin düşük olması sebebi ile küçük işletmelerin hatta şahısların dahi ayırabileceği bir bütçe ile reklam yapma imkanı sunuyor facebook. Facebook reklamları günlük minimum bütçe limiti 1,50 TL. Reklamı yapılan ürün veya hizmete göre ufak değişiklikler gösterse de günlük 1,50 TL bütçe ile; facebook, reklamınızı 350 – 900 adet arası kullanıcıya gösterme imkanı sunuyor.yapılabiliyor. Televizyon, dergi, radyo gibi mecralar ile kıyaslanması zaten mümkün değil. Ancak diğer sosyal medya platformlarına göre maliyeti biraz daha düşük denilebilir.
  Instagram Reklamları da Facebook Reklamları İle Birlikte Çalışıyor.

  Biraz geç kaldığı düşünülse de Instagram da artık reklam yayınlamaya başladı. Instagram reklamı yayınlamak içinse bir Facebook hesabınızın olması gerekiyor. Var olan Facebook hesabınızı Instagram ile eşleştirdikten sonra o platformda da reklam verebiliyorsunuz.
  Facebook reklamlarınız, hesaplarınız eşleştirilmiş ise direkt olarak Instagram hesabında da görüntülenebiliyor. Böylece her iki sosyal medya platformunun da reklam yönetimi bir arada halledilmiş oluyor.

  Kaynak: kamilarici.com/facebook-reklamlari-ise-yariyor-mu

  Tüm forumdan rastgele konular:

  • » 2013’ün En İyi Kitabı seçildi
  • » araba nerede?
  • » Cemaat-AK Parti kavgası nereye kadar?
  • » Askeri araca saldırı: 10 şehit
  • » "İmam hatipler kapatılmalı"
  • » Haberal kumpas mı kurdu?
  • » Ikinci Halife ömer Hz. Muhammede asla...
  • » Can Yücel şiirleri ..
  • » Hainler yine saldırdı: 2 şehit
  • » BJK'den bomba transfer!

  Aynı kategoriden rastgele konular:

  • » Tweetlerinizi kaç kişi görmüş merak...
  • » E-Ticaret SEO’su Nasıl Yapılmalı?
  • » Akıllı yüzükler hayatımıza girecek mi
  • » WhatsApp'ın CEO'su en büyük rakiplerini...
  • » Sosyal popülaritenin kurbanı olmak
  • » Facebook'un 2030 yılındaki hedefi
  • » Dijital Medya Uzmanı
  • » Facebook yarım saatte, 500 bin dolar...
  • » İnstagram’da E-ticareti Arttırmanın...
  • » Sosyal medya nedir?
  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

 2. #2
  Söz Ola Beri Gele donanma44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-12-2007
  Bulunduğu Yer
  Şırnak
  Mesajlar
  9.861
  Ettiği Teşekkür
  117
  211 mesaja 259 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart Facebook'a reklam vermek isteyenlere tüyolar

  Facebook'a reklam veren/vermeyi düşünen arkadaşlara bazı tüyolar vermek istiyorum 2 yıldır reklam veren bir site sahibi olarak… Bilenler de başka konularda katkıda bulunabilir:

  1-Eski sistemle günlük 10 lira bütçe fazlasıyla yetiyordu. Hatta herhangi bir linkle beraber 10 liralık reklam verirseniz linkin ilgi çekiciliğine göre neredeyse günlük 150'nin üzerinde beğeni ve linke de 500-600 tıklanma geliyordu. Şimdi sistem değişmiş. Daha çok harcamaya yönlendirmek için 15 bin kişilik bir sayfanız varsa linkten maksimum alacağınız tıklanma 10 lira için 100, beğeni sayısı da yine en fazla 90-100 arası.

  2-Reklam vermeyi düşünüyorsanız maksimum 7.5 lira bütçeyle başlayın. Önce kendi sayfanızın gücünü siz ölçün. Bakalım Facebook'un ''dar bulduğu'' ve daha az kişiye reklamınızı gösterdiği bu plana rağmen sayfanız kaç beğeni alıyor. Eğer sayfa 7.5 lira için 100 beğeni alıyorsa dokunmayın bu plan kalsın.

  3-Reklam sonrasında daha fazla gören kişi ve daha fazla üye gelecektir sayfanıza. Bu üyeler geldikten sonra ilgi çekici iletiler koymazsanız verdiğiniz para boşa gittiği gibi yeniden reklam vermek zorunda kalırsınız.

  4-Reklamı her gün vermeyin. Arada kesip durumu gözden geçirin, ara vererek sayfanın gelmiş olduğunu duruma bakın.

  5-Her seferinde muhakkak sizden kesilen parayı ve reklamın aldığı tıklanma ve eklenen üye sayılarını kontrol etmeyi unutmayın, bir hata olduysa Facebook'a yazın. Hiçbir konuda dönüş yapmayan Facebok, konu reklam olunca derhal dönüyor…

  Herkese kolay gelsin
  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

 3. #3
  Söz Ola Beri Gele donanma44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-12-2007
  Bulunduğu Yer
  Şırnak
  Mesajlar
  9.861
  Ettiği Teşekkür
  117
  211 mesaja 259 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart Daha Etkili Facebook Reklamları İçin Tüyolar

  Daha Etkili Facebook Reklamları İçin Tüyolar


  “Facebook reklamları için tüyolar” vb. başlıklı yazılara çokça rastlamışsınızdır. “Peki o zaman bu yazıyı neden yazdın?” diye sorabilirsiniz. Soranlar için hemen cevabımı vereyim: Bu yazıyı yazdım çünkü Consumer Acquisiton firmasının, 100.000 Facebook reklamını inceleyerek ulaştığı önemli sonuçların, reklam stratejinizi oluşturmanızda işe yarayacağını düşünüyorum.
  Bunlar bir nevi, Facebook reklam vermek isteyenler veya hali hazırda Facebook’a sürekli reklam verenler için tüyo niteliğinde sonuçlar. Buyurun başlayalım:


  Facebook Reklam Tüyoları

  1-) Görsel Testlerine Önem Verin

  Şimdiye kadar yapılan araştırmalar görsellerin, reklam performanslarında çok etkili olduğunu bize göstermişti. Ama bu etkinin yaklaşık %75 olduğunu söylesem? Yani görseller, Facebook’taki toplam reklam performansınızın %75’ini belirliyor.
  Bu yüzden etkili görseller seçmek çok önemli. Peki bu en etkili görseli nasıl seçeriz? Tabii ki test ederek. Her yeni reklam için hedef kitle ve metinler aynı kalacak şekilde 5-10 farklı görseli test edin. En iyi performans gösteren görsel veya görsellerle asıl reklam kampanyanızı başlatın.
  Not: Toplam bütçenizin %5-%10 kadarını teste ayırmanızda fayda var.
  2-) Metin Testlerini De Atlamayın

  Görselinizi seçtikten sonra 3-5 farklı reklam metni hazırlayarak bunları da test edin. Etkileyici bir metin ile reklamınızın etkileşimini %25, tıklanma oranını ise %50 artırabilirsiniz.
  Not: Araştırma sonucuna göre en iyi performansı, yaklaşık 40 karakter ile hazırlanan metinler gösteriyor.
  3-) Basit Görseller Kullanın

  Sadelik, çoğu konuda olduğu gibi burada da etkili. 100.000 reklam üzerinden yapılan bu araştırmanın sonucuna göre özellikle düz, beyaz veya blurlu arka plana sahip görseller en iyi performansı gösteriyor.
  Görsellerin üzerinde bulunan ve Facebook’un reklam politikası gereği görselin sadece %20’lik kısmında kullanılabilen metin alanının arka planı da iyi bir kontrasta sahip olmalıdır. Tabii ki ayrıca call to action da içermelidir.
  4-) Parlak ve Canlı Renkler Kullanın

  Burada 2 önemli konu var. Siyah ve beyaz, gözün reddettiği renkler olduğu için; mavi tonları ise Facebook’un kurumsal rengi ile birbirine girebileceği için tercih edilmemeli. En etkili renkler ise yeşil, turuncu, sarı ve kırmızı. Bunlar, görselinizin haber akışında patlamasını ve dikkat çekmesini sağlıyor.
  5-) Doğallığı Tercih Edin

  Araştırmanın sonucu doğal fotoğrafların, stok fotoğraflardan daha iyi sonuçlar verdiğini gösteriyor. Yani modellerin yer aldığı stok fotoğraflar yerine, personelinizin veya müşterilerinizin yer aldığı fotoğraflarinsanlara daha doğal geldiği için daha çok tıklanıyor.
  Ben, müşterileri Facebook’taki reklam görsellerinde kullanmanın çok kolay olmadığını düşünüyorum. Ancak personel kullanımı gayet kolay ve her an uygulanabilecek bir strateji. Üstelik eski çalıştığım şirketlerden birinde bu strateji ile güzel sonuçlar aldığımızı da söylemek istiyorum.
  6-) Mutlu Kadın ve Çocuk Görselleri Kullanın

  Beni en çok şaşırtan sonuç bu oldu, muhtemelen size de garip gelmiştir. Ancak hem kadınlar hem de erkekler, kameraya bakan ve mutlu olduğu belli olan kadın ve çocukların yer aldığı görselleri görmeyi tercih ediyorlar.
  Bu duruma da yorumumu ekleyeyim: Bunun her sektör veya her ürün için uygun olmayacağını düşünüyorum. Ancak araştırma sonucuna bakılırsa mümkün olduğu zamanlarda kullanmakta fayda var.
  7-) Stratejinizi Sürekli Tazeleyin

  Testlerinizin sonucunda ortaya çıkan en iyi görsel ve metin ile Facebook reklamlarınızı 1 hafta yayında tutun. Reklamın performansı 1 haftanın sonra düşmeye başlayacaktır. Bu noktadan sonra ise başa dönüp aynı adımları tekrar uygulamalısınız.  Sonuç

  Facebook reklamlarınızda hata yapmaktan korkmayın. Çünkü yaptığınız hatalar sizi etkili reklama yaklaştıracaktır.
  Son olarak da şunu söylemek istiyorum: Test için harcayacağınız bütçenin size ilk başta boşa giden paraymış gibi geleceğinin farkındayım. Ama emin olun ki yaptığınız testlerin bütçesi, kendisinden çok daha büyük bütçelerin boşa gitmesini engelleyecektir.

  Kaynak:
  tusbeyinli.com/2015/12/facebookta-reklam-vermek-isteyenlere-etkili-tuyolar.html
  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

 4. #4
  Söz Ola Beri Gele donanma44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-12-2007
  Bulunduğu Yer
  Şırnak
  Mesajlar
  9.861
  Ettiği Teşekkür
  117
  211 mesaja 259 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart Facebook reklamlari işe yariyor mu?

  FACEBOOK REKLAMLARI İŞE YARIYOR MU?

  Facebook reklamları işe yarıyor mu sorusu sadece Facebook için değil bir çok reklam mecrası için sorulabilir. Her reklam mecrasının avantajlı olduğu, diğer yerlere göre ise dezavantajlı olduğu yerler vardır. Buradaki kilit soru hedef kitle kimdir sorusudur. Örnek olarak 55-70 yaş arası bir kitleye satış yapmak istiyorsanız Facebook yanlış bir mecradır. Çünkü Facebook kullanıcıları genellikle 18-45 yaş arasıdır. Bunun dışındaki bir hedef kitleyi hedeflemek reklam harcamalarınızda istediğiniz verimi alamaması reklamlarınızın işe yaramaması ile sonuçlanabilir.
  Satılacak ürün veya hizmetin ne olduğu da son derece önemlidir. Dijital reklam ajansı olarak tavsiyemiz; Facebook’a reklam verilecek ürünlerin herkesin satın alabileceği fiyat ortalaması içermesidir. Eğer reklam bilinirliği ve markanızdan geniş hedef kitlelerin haberi olsun istiyorsanız bunun bir önemi yoktur. Genellikle kadın ve gençleri hedefleyen ürünlerin reklamını yapmak başarılı sonuçlar doğurur. Fakat herkesin hak vereceği üzere denemeden hiçbir şey hakkında net konuşulamaz.
  Facebook reklamlarının diğer reklamlardan ayıran başarısı çok detaylı bir hedef kitle yaratılmasıdır. Örnek olarak bir Volvo araba galerisinin sahibi olduğunuzu düşünelim. 1 Aylık bir reklam kampanyası yapmak istiyorsunuz ve istediğiniz insanların Volvo araçları test etmesi. Facebook’da şöyle bir hedefleme yapılabiliyor.
  Reklamınızı sadece aşağıdaki özelliklere sahip kullanıcılara gösterebilirsiniz:

  • Erkek
  • 28-55 Yaş
  • Üniversite Mezunu
  • Evli
  • İstanbul ve çevresinde yaşayan
  • Audi, BMW, Jaguar ve Mercedes-Benz sayfasını beğenen

  kişilere reklamınızı gösterebilirsiniz. Bu şekilde bir hedefleme yapabileceğiniz çok az sayıda mecra vardır. Facebook’un reklam konusunda işe yaraması, başarılı olması ve reklam gelirlerinin arttırmasındaki sebebi budur.

  kaynak: dijitaltelepati.com/blog/facebook-reklamlari-ise-yariyor-mu
  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

 5. #5
  Söz Ola Beri Gele donanma44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-12-2007
  Bulunduğu Yer
  Şırnak
  Mesajlar
  9.861
  Ettiği Teşekkür
  117
  211 mesaja 259 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart Facebook’a Reklam Vermenin Avantajları

  Facebook’a Reklam Vermenin Avantajları


  Diğer bütün reklamcılık tekniklerinin içinde internet üzerinden reklam yapma seçeneği giderek hız kazanmakta. Facebook reklamlarının faydalarını saymadan önce, Facebook reklamcılığı ile ilgili biraz bilgi verelim. Facebook yıllardır büyüyerek gelişti ve reklamlar da Facebook’un en öncelikli gelir kaynaklarından biri haline geldi. Her gün 500 milyondan fazla kişinin Facebook’ta oturum açmasından dolayı Facebook reklam için zengin bir hedef haline geldi. Reklam modeli Google Adsense gibi her tıklama başına belirli bir miktar para ödemeye dayanıyor.

  Bildiğiniz gibi, İnternet reklamcılık ücretleri anahtar kelimelerin popülaritesine göre kararlaştırılmakta. İşinizle ilgili anahtar kelime için teklifte bulunuyorsunuz ve “Tıklama Ücreti (Cost Per Click – CPC)” ödüyorsunuz. Reklamlar ise kullanıcıların kişisel seçimlerine ve tercihlerine göre yerleştiriliyor, bu sayede kullanıcıların ilgisi daha kolay çekilebiliyor. Reklamlarınızın gösterilmesi için istediğiniz özelliklerde belirli bir kitleyi seçebilirsiniz.
  Reklamlarınızı bir banner veya slogan ile ya da çeşitli oyunlar sayesinde işinize, şirketinize destek verecek şekilde oluşturma seçeneğine sahipsiniz. Facebook reklamlarını Google Adsense’den ayıran ilk önemli fark, grafik reklamları kullanabiliyor olmanızdır. Facebook’un davetiyeler yollama özelliğini kullanarak da reklamınızı yapabilirsiniz. Kullanıcıların ilgilerine göre reklam ilişkileri göz önüne alındığında, Facebook reklamları tüm diğer online reklam modellerinden farklıdır.
  Facebook Üzerinden Reklam Yapmanın Firmalar İçin Faydaları
  Internet reklamcılığın faydalarını tekrar saymakta bir lüzum görmüyorum ve eminim hepiniz küresel aramaların önemi ile ilgili bir fikre sahipsiniz. Facebook canlı olarak büyümesini sürdürmekte ve Facebook üzerinden reklam verenlerin sayısı da doğal olarak artmakta. İşte Facebook’un diğer internet reklam seçeneklerine kıyasla faydaları.
  Özel Olarak Seçilen Kitle
  Facebook reklamları dağıtma sistemi insan bazlıdır. Facebook insanların yaşları, cinsiyetleri, beğenileri, adresleri, evlilik durumları, iş bilgileri gibi birçok veriyi hafızasında tutar. Bu durum, konu reklamları kişiye göre belirlemeye ve dağıtamaya gelince Facebook’a büyük bir güç ve kolaylık sağlamakta. Reklamlar müşterilerin profillerindeki belirli detaylar göz önünde bulundurularak kolayca dağıtılabilir. Bu durum iş sahiplerinin belirli kullanıcılara ulaşmasını ve bu sayede daha fazla gelir elde etmesini kolaylaştırmakta.
  Daha Ucuz
  Reklam vermenin önemi asla tam olarak belirtilemez ancak bazen büyük bütçeler ayırmak gerekebilir. Fakat küçük işletmeler için Facebook reklamları diğerlerine göre çok daha ucuzdur. Tabi ki, reklam ücreti anahtar kelimenin popülaritesine bağlı olarak değişecektir; ancak, genel anlamda küçük işletmeler için Facebook reklamları daha hesaplıdır.
  Daha Fazla Esneklik


  Reklam metinlerindeki, resimlerindeki 135 karakterlik kelime sınırı, konu içeriğe karar vermeye geldiğinde size biraz esneklik verir. Facebook reklamları sayesinde daha fazla söz söyleyebilirsiniz. Günlük bütçenize göre reklamlar çıkarabilirsiniz. Tüm bunlar Facebook’u tüm internet reklam sektörünün içinde en öne çıkaran etkenlerdendir.
  Facebook Sayfasının Ticari Yararı
  Facebook’ta, ürününüzle ilgili en son bilgileri ve güncellemeleri müşterilerinize duyurabileceğiniz bir Facebook sayfası oluşturabilirsiniz. Bu özelliğin en büyük vaadi müşterilere daha fazla yardımda bulunabilmektir. Ayrıca Facebook sayfaları üzerinden promosyon içerikli reklamlar da yapabilirsiniz.
  ‘Beğen’ ve ‘En yeniler’ Özelliklerinin Faydaları
  Facebook’un en önemli reklamcılık özelliklerinden birisi de En Yeniler (New Feeds) sayesinde ağızdan ağıza yayılan “beğenme (Like)” özelliğidir. Eğer bir kişi sizin reklamınızı “beğenmişse” bu durum, o kişinin arkadaşlarının ana sayfalarında “En yeniler” olarak gözükecektir. Yani eğer Facebook üzerinden reklamlarınız sayesinde bir müşteri edinseniz bile, aslında o bir müşteriden çok daha fazlasıdır. Reklamınız daha çok kişilere ulaşır.
  Yerel Piyasaya Uygun Olması
  İş sayfası veya seçilmiş reklam sayesinde, yerel işletmeler belirli coğrafik bölgelerde yaşayan insan profillerine ulaşarak daha fazla kâr elde edebilir. Facebook’un sunduğu “Durum Davetiyeleri (Event Invitation)” sayesinde anahtar kelimenizi çok büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz. Facebook sayesinde markanıza bağlı bir müşteri topluluğu oluşturabilirsiniz.
  Daha Fazla Yerel Müşteri
  Facebook’un kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte, reklam yapacak firmaların daha fazla miktarda insana ulaşma olasılığı da arttı ve kolaylaştı. Facebook’un çok dilli bir internet sitesidir ve bu durum reklamınızın farklı coğrafik bölgelere ulaşması için yeni yollar açmaktadır. Facebook’un tüm artılarının ve eksilerinin yanında, çok geniş çaplı bir sosyal yardımı olması en büyük avantajıdır. Siteyi ziyaret eden net kullanıcı sayısını göz önünde bulundurarak bu faydanın üstüne gitmenizi söyleyebiliriz.

  Facebook’un reklamcılık avantajlarını daha detaylı öğrenebilmek için sitenin kendi reklam sayfasına bir göz atın. Facebook canlı olarak büyüyen bir sosyal paylaşım platformu olduğu için sizlere sağlayacağı en büyük yarar, sizleri ne istediğini bilen ve seçilmiş müşteri kitlesine ulaştırmak ve böylece daha fazla kâr elde etmenize yardımcı olmak olacaktır.

  Kaynak: onikibilgi.com/facebooka-reklam-vermenin-avantajlari/
  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

 6. #6
  Söz Ola Beri Gele donanma44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-12-2007
  Bulunduğu Yer
  Şırnak
  Mesajlar
  9.861
  Ettiği Teşekkür
  117
  211 mesaja 259 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart Facebook Reklam Verme - Dijital Pazarlama Uzmanlığı Eğitimi

  Facebook Reklam Verme - Dijital Pazarlama Uzmanlığı Eğitimi

  Selam arkadaşlar, dijital pazarlama eğitimi setine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu videmda facebook reklam verme bundan bahsedeceğim. Beğenmeyi unutmayın!Bu video'da şu konulara ve sorulara cevap vermeye çalıştım;Facebook reklam vermeFacebook'a nasıl reklam verilir?Facebook'a reklam vermek nasıl oluyor?Facebook'a reklam verme yöntemleriFacebook reklam oluşturmaFacebook reklam yöneticisi nedir?Facebook reklam yöneticisi kullanımı


  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

 7. #7
  Söz Ola Beri Gele donanma44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-12-2007
  Bulunduğu Yer
  Şırnak
  Mesajlar
  9.861
  Ettiği Teşekkür
  117
  211 mesaja 259 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart facebook reklam vermek istiyorum

  Facebook reklam vermek istiyorum


  Facebook'a nasıl reklam verilir sizde merak ediyor musunuz? O zaman video'yu izleyin!  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

 8. #8
  Söz Ola Beri Gele donanma44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-12-2007
  Bulunduğu Yer
  Şırnak
  Mesajlar
  9.861
  Ettiği Teşekkür
  117
  211 mesaja 259 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart Facebook’a Nasıl Reklam Verilir? Ayrıntılarıyla Öğrenin

  Facebook’a Nasıl Reklam Verilir? Ayrıntılarıyla Öğrenin


  Facebook’a reklam vermek isteyen, ancak sistemin ayrıntılarında boğulan kişiler için hazırladığımız Facebook’a reklam verme rehberine bir göz atın.


  1.3 milyardan fazla kullanıcı sayısı ile dünyanın en büyük 2. ülkesi olarak adlandırılan [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], büyüklüğü tartışılmayan nadir platformlardan biridir. Bireysel kullanıcılardan tutun da sağladığı kolaylıklar ile küçük & büyük tüm işletmelere kapılarını açan Facebook, etkileşim konusunda da en fazla avantajı sağlayan platform olmuştur. [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] sistemi de zaman içerisinde diğer platformlara göre daha kullanışlı ve daha geniş kapsamlı hale gelmiştir. Bu yüzden ister ister küçük olsun ister büyük, tüm markalar Facebook üzerinden reklam verebilmektedir. Peki Facebook üzerinden nasıl reklam verilir? Resimli anlatım ile adım adım inceleyelim.
  Facebook’a nasıl reklam verilir?

  • İlk adım ve reklam türü seçimi

  Facebook’a reklam vermek için ilk önce Facebook ekranında sağ üst tarafta yer alan küçük ok ikonuna tıklayıp, ardından açılan menüden “Reklam Oluştur” seçeneğine tıklayın. Karşınıza reklam türlerinin bulunduğu bir sayfa açılacak.


  Buradaki reklam türleri ne anlama geliyor kısaca bunlardan bahsedelim:

  • Sayfa Gönderisiyle Etkileşim: Facebook sayfanızda paylaştığınız bir gönderiye (fotoğraf, video, link) reklam vermek için kullanılır.
  • Sayfa Beğenmeleri: Facebook sayfanızın beğeni sayısını arttırmak için kullanılır.
  • İnternet Sitesine Tıklamalar: İnternet sitenizin trafiğini arttırmak için kullanılır.
  • İnternet Sitesi Dönüşümleri: İnternet sitenizin üzerinde spesifik bir eylemi (üyelik, satış vs.) arttırmak için kullanılır.
  • Uygulama Yüklemeleri: Uygulamalarınızın yüklenme sayısını arttırmak için kullanılır.
  • Uygulamayla Etkileşim: Uygulamalarınıza ait etkileşimi arttırmak için kullanılır.
  • Etkinlik Yanıtları: Facebook etkinliğinizi daha fazla kişiye duyurarak katılımı arttırmak için kullanılır.
  • Teklif Alımları: Facebook tekliflerinizin tanıtımını yapmak için kullanılır. (Ayrıca bkz: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...])
  • Video Görüntülemeleri: Videonuzun görüntülenme sayısını arttırmak için kullanılır.

  NOT 1: Bu reklam türleri bir Facebook sayfası, uygulama vs ihtiyaç duymaktadır. Eğer bunlara sahip değilseniz bir tane açmanız gerekmektedir.
  NOT 2: Yazı boyunca örnek olarak kullanacağımız reklam türü “Sayfa Beğenmeleri” olacaktır. Bu reklam türlerinden çoğu hemen hemen aynı adımlar izlenerek düzenlenebilir.


  Reklam türünü seçtikten sonra Facebook sayfanızı seçin ve “Devam” butonu ile bir sonraki aşamaya geçin.
  • Hedef Kitle’yi belirleme


  Facebook’ta reklam verirken en çok önemsemeniz gereken alan burasıdır. Zira burada reklamınızı kimlere göstermek istediğinizi belirleyeceksiniz. Burada şu noktayı hiç unutmamalısınız: Hedef kitlenizin sınırlarını ne kadar doğru bir şekilde! belirlerseniz, reklam performansınız da bir o kadar artar.  • Konumlar: Reklamınızın hani bölgelerde (ülke, il, ilçe vs.) gösterileceğini seçin. Örneğin sadece Yozgat’ta yaşayan kişileri ilgilendiren bir reklam olacaksa konumu sadece Yozgat olarak ayarlayabilirsiniz.
  • Yaş: Reklamınızın gösterileceği yaş aralığını belirleyin. Örneğin finans ile ilgili bir sayfanız varsa yaş aralığını biraz yüksek tutabilirsiniz.
  • Cinsiyet: Reklamınızın hangi cinsiyet grubuna gösterileceğini seçin. Örneğin kadın ayakkabısı ile ilgili sayfanızın reklamını sadece kadınlara göstermek mantıklı olacaktır.
  • Diller: Dil seçeneklerini ekleyin. Örneğin reklamınızı sadece aynı anda Türkçe ve Almanca bilen kişilere gösterebilirsiniz.
  • İlgi alanları: Reklamınızı spesifik olarak beğenilen sayfalar, hobiler veya belli kategorilere göre seçin. Örneğin Nutella’yı Seven Galatasaraylılar şeklinde bir sayfanız var. Bunun için hem Nutella hem de Galatasaray sayfasını beğenen kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.
  • Davranışlar: Kullanıcı davranışlarına göre reklamınızı daraltın. Örneğin bir mobil uygulama sayfanız varsa, reklamınızı sadece akıllı telefon ve tablet kullanan kişilere göre düzenleyebilirsiniz.
  • Bağlantılar: Reklamınızı sayfanızla bir şekilde etkileşime geçmiş, ya da hiç geçmemiş kişilere gösterin. Örneğin reklamınızı, sayfanızı ilk defa tanıtıyor gibi düzenlediyseniz, sayfanızla daha önce bağlantıya geçmemiş kişileri seçmeniz mantıklı olacaktır.

  Tüm düzenlemeleri yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan Hedef Kitle Tanımı alanı üzerinden hedef kitle detaylarınızı görebilirsiniz. Ayrıca buradaki gösterge ile hedef kitlenizi ne derecede iyi ayarladığınıza bakabilir, hedef kitlenize göre belirlenen potansiyel erişim sayısını görebilirsiniz.
  • Reklam hesabı, bütçesi ve süresini ayarlama

  Buradaki alanda da reklama ayıracağınız bütçeyi, reklam süresini ve reklam setini tanımlayacaksınız.  • Hesap Ülkesi: Reklam hesabınızın hangi ülkede olduğunu seçin.
  • Hesap Para Birimi: Reklam hesabınızın para birimini seçim.
  • Hesap Saat Dilimi: Zaman diliminizi seçin Türkiye için Europe/Istanbul (GMT+2)
  • Reklam Seti Adı: Belirttiğiniz kampanya altında varolan ya da yeni bir reklam seti adı vermek için kullanılır.
  • Bütçe: Bütçenizi “Günlük” yada “Toplam Bütçe” olarak ayarlamak için kullanılır. Eğer sınırlı bir bütçeniz varsa “Toplam Bütçe” seçeneğini işaretleyebilirsiniz.
  • Plan: Reklam sürenizi ayarlayabileceğiniz alandır. Eğer günlük bütçe seçerseniz, süresiz olarak ya da belirli bir tarih aralığını seçebilirsiniz. Toplam bütçeyi seçerseniz sadece belirli bir tarih aralığını seçebilirsiniz.

  Burada dikkat etmeniz gereken önemli birkaç husus var. Birincisi; zaman diliminizi daha sonradan değiştirmek için yeniden bir reklam hesabı açmanız gerekir. İkincisi; eğer daha önceden bir reklam hesabınız var ve zaman diliminizi Türkiye’ye göre ayarlayamıyorsanız; Pasifik Zaman Dilimi‘ne göre, yani GMT-8’e göre ayarlamanız gerekir. Türkiye’nin ise kış saatine göre GMT+2, yaz saatine göre GMT+3 olarak ayarlandığı için, aradaki 10-11 saatlik farkı buna göre optimize etmeniz gerekiyor. Örneğin reklamınızı Türkiye yaz saatine göre saat 15:00’da verecekseniz, reklam saatinizi 11 saat önceye, yani 04:00 (AM) olarak ayarlamanız gerekecektir. Ancak ilk defa hesap oluşturuyorsanız bunları yapmanıza gerek kalmayacaktır. Saat ayarlama alanından “Europe/Istanbul”seçeneğini seçerek, zaman diliminin otomatik olarak ayarlanmasını sağlayabilirsiniz.
  Ayrıca sağ taraftaki alanda reklamınızın tahmini olarak günde kaç kişiye erişebileceğini görebilirsiniz.
  • Teklif verme / ücretlendirme

  Reklam için ayırdığınız bütçeyi nasıl harcayacağınızı düzenleyeceğiniz alandır.  • Teklif verme: Burada reklamınızı hangi kritere göre optimize edeceğinizi belirleyeceksiniz (Sayfa beğenmeleri, tıklamalar, gösterimler vs.)
  • Ücretlendirme: Teklif verme kısmında belirlediğiniz kritere göre ne kadar ücret ödeyeceğiniz belirleyeceksiniz. Örneğin 1000 gösterim başına 30 kuruş vermek gibi.

  • Görsel seçimi

  Kullanıcıların Facebook reklamınızda ilk göreceği şey reklam görseli olacağı için, görselin dikkat çekici ve kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.


  Sayfa reklamınız için maksimum 6 adet görsel yükleyebilirsiniz. Fazla görsel yüklemenizin avantajı ise; reklamı verdikten sonra her bir görsel için ayrı ayrı istatistik alırsınız. Örneğin yayın esnasında en az etkileşim alan görselleri yayından kaldırarak reklam performansınızı arttırabilirsiniz.
  Görsellerin tavsiye edilen boyutu ise 1200×444‘dür. Eğer farklı boyutta görseller yüklerseniz, bunları yeniden konumlandırma özelliğini kullanarak düzenleyebilirsiniz.
  Burda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da; görselinizin içerisinde eğer bir yazı bulunuyorsa bu yazının tüm görsele olan oranı %20’den fazla olmaması gerekir. Aksi takdirde görseliniz değerlendirme aşamasından sonra reddedilecektir. Yani görselinizin en fazla %20’lik kısmında yazı bulundurabilirsiniz.
  • Metin ve Bağlantı seçimi

  Bu alanda reklamınızda kullanacağınız metin ve reklama tıklandığında yönlendirilecek olan bağlantıyı seçeceksiniz. Ayrıca reklamınızın önizlemesini de bu alanda görüntüleyebilirsiniz.  • Metin: Reklamınızın açıklamasıdır. Bu alana maksimum 90 karakter yazabilirsiniz.
  • Başlık: Reklamınızda gözükecek olan sayfa başlığıdır. Bu alana ise maksimum 25 karakter yazabilirsiniz.
  • Açılacak görünüm: Reklamınıza tıklandığında kullanıcının yönleneceği alanı buradan seçebilirsiniz (zaman tüneli, fotoğraflar vs).

  Sağ tarafta bulunan kısımda ise, reklamınızın haber kaynağı, mobil haber kaynağı ve sağ sütun reklam alanında nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. Ayrıca reklamınızı hangi alanda gösterilip gösterilmeyeceğini buradan düzenleyebilirsiniz. Örneğim reklamınız sadece haber kaynağında gözüksün istiyorsanız, mobil haber kaynağı ve sağ sütun sekmelerinin sağ tarafında bulunan “Kaldır”seçeneğine tıklamanız yeterli.
  • Siparişi tamamlama

  Tüm bu düzenlemeleri bitirdikten sonra alt kısımda yer alan “Siparişi Gözden Geçir” seçeneğine tıklayarak son kontrollerinizi yapıp, “Sipariş Ver” seçeneği ile ödeme sayfasına geçiş yapabilirsiniz.

  Son olarak ise ödeme bilgilerinizi girdikten sonra “Gönder” butonuna tıklayıp ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

  Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra reklamınız, Facebook’un reklam ekibi tarafından değerlendirilmeye alınacaktır. Eğer Facebook şartlarına uymayan bir durum söz konusu olmaz ise (Bkz: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]), reklamınız olumlu olarak değerlendirilip yayına alınacaktır.
  Reklamınızın yayına alınmasının ardından size hem e-posta yolu ile hem de Facebook bildirimi ile reklamınızın yayına alındığı bildirilir. Bundan sonra yapmanız gereken ise; Facebook Reklam Yönetimi sayfası üzerinden yayına alınan reklamlar ile ilgili durum raporlarını ve istatistikleri gözlemleyerek reklam performansınızı arttırmak olacaktır.
  Elimizden geldiğince size Facebook üzerinden nasıl reklam verileceği konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Umarız faydasını görürsünüz. Bu arada aklınıza takılan sorular varsa bunları yorum olarak belirtebilirsiniz.

  Kaynak: webmasto.com/facebook-a-nasil-reklam-verilir-resimli-anlatim
  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, [email protected] mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır.