Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: Yurdumuzun Yer Altı ve Yer Üstü Zenginlikleri.

 1. #1
  Forum Tiryakisi Dogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  20-02-2008
  Bulunduğu Yer
  İzmir
  Yaş
  55
  Mesajlar
  3.341
  Ettiği Teşekkür
  18
  6 mesaja 6 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  45

  Standart Yurdumuzun Yer Altı ve Yer Üstü Zenginlikleri.

  Türkiye’nin dünyada dengeleri değiştirecek kadar uranyum gibi değerli madenler ve petrol zengini bir ülke olduğunu ben değil, dünyanın en büyük petrol ve altın şirketleri söylüyor. Hurafe diyenlere şunu sormak lazım. Eğer petrol yoksa neden Türk şirketlerine petrol ve doğalgaz arama izni verilmiyor ve neden Güneydoğu’nun en önemli petrol bölgelerinde arama izni yabancılara 25-30 yıl gibi abartılı sürelerle veriliyor. Sınırımızdan 3 km ileride Suriye doğalgaz zengini, ama bizim kurumlara sorarsanız “Bizde yok ya da rezerv az!” diyorlar. Cudi dağlarında yaz aylarında kayaların asından petrol fışkırmasına karşın “Çok az, yetmez” diyorlar; ama sınırımızdan 3 km ileride Kürdistan’ın müstakbel lideri Barzani zengin yataklardan göstere göstere petrol çıkartmaya başladı. Hem de TPAO ile ortak olarak. Ama aynı TPAO sınırın bizden tarafında petrol arayamıyor. Neden, çünkü ABD şirketlerine “Çıkartılmamak” üzere ruhsat verilmiş. Yabancılar 50 yılda bu petrolü çoktan çıkarması gerekmez mi? Eğer 50 yıldır bulamadılarsa ve petrol yok ise neden bu şirketleri sahalardan defetmek yerine 1 yıl önce verildiği arama ruhsatları 25 yıl daha uzatılıyor ya da kitabına uydurulup yenisi veriliyor.
  Aynı şekilde Türkiye dünyanın en zengin altın rezervlerine sahip. Eğer değil ise Dünyanın en büyük altın şirketleri neden İzmir, Ödemiş, ve Doğu Karadeniz’de ruhsat kesmedik yer bırakmadılar. Bir Türk olarak gidin Doğu Karadeniz’de altın ruhsatı kestirecek bir metrekare yer bulamazsınız. Ama ortada ne çıkartan var ne de altın yok!. Bergama’da oynanan oyunu da bu millete resmen yedirdiler. Altının çıkmasını istemeyen bu büyük şirketler, bazı sahaları Türklerin eline verdi ve yine para karşılığı 50 kişiyi sokağa döküp siyanür kullanıldığı gerekçesiyle üretemi resmen durdurdular. Amaç zaten Türkiye’de petrol gibi altının da üretimini engellemek. Amaçları altını çıkartmak olsa bu sahalarda arama yaparlardı. Örneğin dünyanın en önemli hazinelerinden Karun hazineleri Ödemiş’te bulunmuştur. Medeniyetler yüzyıllarca burada altın ürettiler. Gömülerden hala altın çıkıyor. Bu altın başka bir yerden gelmedi ki. Osmanlı’nın Reşat ve Hamit altınları da burada üretilip basılıyordu. Ödemiş Bozdağlardaki tüneller hala duruyor; hatta Osmanlı damgalı mumlar bile duruyor. Buradan alınan ve bağımsız analizcilerin “Yüksek miktarda altın var” dediği numuneleri, telefon numarası aldıktan sonra analiz eden Ankara’daki MTA “içinde sıfır altın var” raporu verirken, rapordan iki gün önce yabancı şirketlerin temsilcileri kayıt için verilen bu gizli telefon numaralarından arayıp açıkça ortaklık teklif etmeleri ne anlama geliyor siz karar verin.
  Enerji bakanlığının anlaşılamayacak kadar uzun sürelerle arama ruhsatı verdiği, ama hiç arama yapmayan, yapanı da engelleyen Rio Tinto, Eurogold’un yanı sıra İtalyan ve Kanada şirketlerine “Ruhsatı aldınız ya çıkartın ya da defolun gidin, vatan evlatları bunu çıkartır…” diyecek babayiğit bir yönetici çıkmadı, çıkamaz da çünkü bu kadar uzun süre arama ruhsatı vermek zaten ihanetin en büyüğü. Çok ilginçtir ki, TSK bile bu konuda tamamen ilgisiz…
  Bu şirketler bir iki yılda eğer isterse dünyayı çıkartacak güçte ama bir kazma bile vurulmuyor. Vuranı da bezdiriyorlar. Ne oldu da Türkiye’de altın üretimi durdu? Yunan ordusu önce Ödemiş’e boşuna mı gönderildi? Binlerce yıl siyanür mü kullanıldı.
  Türkiye her yıl yaklaşık 200 ton siyanür ithal ediyor. Altın üretim sahalarında kullanılan siyanür bir ton kadar, peki 199 ton siyanür ne oluyor, bunu soran yok! Tonlarca siyanür Kapalı Çarşı ve benzeri yerlerdeki atölyelerde kullanılıyor, atık su borularıyla da denize ve akarsulara veriliyor. Kimse bundan şikayetçi değil. Millet televole ve haftanın donu programları ile felç edilmiş durumda. Bize sömürge muamelesi yapıp uyuşturuyorlar. Bu altın ve petrol çıktığı anda dünyanın şu anda 20. büyük ekonomisi olan Türkiye’nin AB ve ABD’ye nasıl kök söktüreceğini herkes biliyor. Dünyanın en değerli uranyum, osmiyum, renyum, rodyum, titanyum ve iridyum madenleri ile kaplı Ödemiş-Bozdağ, Salihli, Yatağan ve Cudi dağları’nı da bu zenginliğin üzerine eklerseniz ülkemiz üzerinde oynanan oyunları ve işbirlikçi iktidarı daha iyi anlarsınız.

  Tüm forumdan rastgele konular:

  • » Pirler Ve Dedeler Aşkın Küresi
  • » Star TV'yi ve Mehmet Ali Erbil'i...
  • » Dudak Dolgunlaştırıcı Maske Tarifleri
  • » Beyaz Perdede İlk Alevi Açılımı- Saklı...
  • » ABF: Alevi kurumları her türlü darbeye...
  • » Celal Abbas Şehadeti - Kerbela Hz....
  • » Osmanlıların Alevilerle İlgili...
  • » Üçler, Beşler ve Yedilerin 2010...
  • » İş Görüşmesinde Sorulan Soru (siz nasıl...
  • » Beledİye Gelİrlerİ Kanunu

  Aynı kategoriden rastgele konular:

  • » Esad Türkiye için savaşıyor
  • » Erdoğan: Herkese eşit mesafede durduk
  • » Yatacağınız yer, kaçacağınız delik...
  • » Baykal: Bu adalet mi?
  • » Türkiye tatmin edici cevap veremedi
  • » “kız ve erkekler ayrı okusun” fikri...
  • » Emevilerin iktidarında Kadir Gecesi...
  • » "Günay takla üstüne takla...
  • » Başbakan Davutoğlu: Ülkeyi bölmek...
  • » Bekir Çoşkun;Dershane ...
  Konu Dogan tarafından (03-04-2008 Saat 15:26 ) değiştirilmiştir. Sebep: eksik kelime.

  "İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

  "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

  "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


  Söz bir, söyleyen bir.

 2. #2
  Üyemiz dora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  04-04-2008
  Bulunduğu Yer
  USA(Connecticut)
  Yaş
  37
  Mesajlar
  141
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  12

  Standart

  Öncelikle güzel yazmışşın.Ama şunu da iyi bilmelisin ki Türkiye güçlü bir ülke konumda olmasına rağmen yeterince kullanamıyor.Sana bir anektod olarak aktarayım sevgili Doğan.Bundan yaklaşık olarak 1 ay öncesinde Batman ilçesine bir ziyarette bulunduk.Bu ziyaretimizde bizimle beraber bir çok üst düzey yönetici geldi.Bölgede ki petrol ve diğer zenginliklerle ilgili bir birifing verildi.Bu birifingde bir çok konu ön plana cıktı.Çıktı ama yapılan anlaşma gereği Petrol arama bölgesi daha önceden bir ABD firmasına verildiği için malesef bizler kullanamıyoruz dendi.O bölgede Türkiye Cumhuriyetine fazlasıyla yetecek kadar Petrol var ama dediğim gibi malesef Türkiye Cumhuriyeti'de daha saysını bilmediğiniz kadar yeraltı ve yerüstü zenginli var.Bunları forumda ki bütün arkadaşlarla paylaşacağım...

 3. #3
  Forum Tiryakisi Dogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  20-02-2008
  Bulunduğu Yer
  İzmir
  Yaş
  55
  Mesajlar
  3.341
  Ettiği Teşekkür
  18
  6 mesaja 6 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  45

  Standart

  Cudi dağlarında yaz aylarında kayaların asından petrol fışkırmasına karşın “Çok az, yetmez” diyorlar; ama sınırımızdan 3 km ileride Kürdistan’ın müstakbel lideri Barzani zengin yataklardan göstere göstere petrol çıkartmaya başladı. Hem de TPAO ile ortak olarak. Ama aynı TPAO sınırın bizden tarafında petrol arayamıyor.
  Neden, çünkü ABD şirketlerine “Çıkartılmamak” üzere ruhsat verilmiş. Yabancılar 50 yılda bu petrolü çoktan çıkarması gerekmez mi? Eğer 50 yıldır bulamadılarsa ve petrol yok ise neden bu şirketleri sahalardan defetmek yerine 1 yıl önce verildiği arama ruhsatları 25 yıl daha uzatılıyor ya da kitabına uydurulup yenisi veriliyor.


  Evet dora can . Bu memlekete bu millete yapılan bu hainliğin hesabını kim verecek?

  "İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

  "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

  "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


  Söz bir, söyleyen bir.

 4. #4
  Üyemiz dora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  04-04-2008
  Bulunduğu Yer
  USA(Connecticut)
  Yaş
  37
  Mesajlar
  141
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  12

  Standart

  Sorun da zaten bu.TPAO ya da başka bir Devlet kurumu...Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumları bazı gç odaklarının elinde.Nato zirvesi ile ilgili bir yazı yazmıştım...Nato bizden muharip güç i,stemekte nedeni ise herkesin bildği gibi ölecek adam arıyorlar.Allahtan Yaşar Büyükanıt daha önceden görüşünü söyledi ama bakalım AKP hükümeti bunu anlayacak mı görecez.Bu ihanet konsunda için müsterih olsun herkes ektigini biçer...

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Altı cemevi, üstü cami
  zümre - forum Güncel Olaylar
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 26-02-2011, 17:21
 2. Karışık Hd Masa Üstü Resimleri
  drangel - forum Duvar Kağıtları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-12-2010, 13:37
 3. Üstü Çizilen Üyeler
  T U N Ç - forum Duyurular
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 16-06-2010, 13:12
 4. Üstü örtülü gözdağı
  Dogan - forum Hukuk
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 29-06-2009, 16:37
 5. Altı Fener, üstü Alpella
  TÜLAY - forum Ekonomi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 14-05-2009, 11:09

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, [email protected] mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır.